reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża 35+

O kurczę, to rzeczywiscie sama przez to przechodzisz teraz... Ale po narodzinach jak zobaczy córeczkę to pewnie zmięknie 🙂
Dla niego nigdy nie było dobrego czasu na dziecko. Z pierwszym to samo. Jeszcze nie bo coś tam. Tylko ja już młoda nie byłam. Miałam 29 lat jak się pobraliśmy. I wiedziałam że może nie wyjść od razu. Dwa lata starania trwały. I urodziłam mając 31. Teraz będę miała 36. A on jest 8 lat starszy ode mnie więc nie rozumiem jego myślenia.
 
reklama
Dla niego nigdy nie było dobrego czasu na dziecko. Z pierwszym to samo. Jeszcze nie bo coś tam. Tylko ja już młoda nie byłam. Miałam 29 lat jak się pobraliśmy. I wiedziałam że może nie wyjść od razu. Dwa lata starania trwały. I urodziłam mając 31. Teraz będę miała 36. A on jest 8 lat starszy ode mnie więc nie rozumiem jego myślenia.
Ale jeśli z pierwszą córką ma teraz dobry kontakt a odkładał to w czasie to i teraz pewnie też tak będzie🙂 jakby nie było sama sobie tego dziecka nie zrobiłaś 😉
 
Ciśnienie ok ,cukry skaczą ale ty się dieta ich unormować nie da z czego szpital sobie zdaje sprawę .Dieta cukrzycowa tutaj to jakiś żart a nie dieta...nawet chleb nie taki 🙈
Wczoraj byłam na usg serca i wykazało że mam pogrubiona ścianę lewej komory serca od nadciśnienia....ale to do kontroli pewnie chociaż zastanawiam się czy pozwolą mi urodzić naturalnie z taką przypadłością 😳
Dziś może puszcza w końcu do domu po obchodzie wszystko będę wiedziala
Kurczę, chyba zniknęła nam stąd zalożycielka naszego wątku 35+ ....konto nieaktywne? Takie miala przeboje w tym szpitalu ostatnio, może dlatego...
 
Byłam dzis u rodzinnego po to skierowanie do diabetologa no i te paski do glukometru bo mi sie skonczyly- ale on stwierdzil ze mój wynik na cukrzycę nie wskazuje, cukrzycy nie mam i mi nie moze dac zniżki na nie..ostatecznie w drodze wyjątku wystawil recepte na moja babcie na 1 opakowanie. Więc na więcej nie mogę liczyć...
Co do diabetologa czy Wy zapisywałyscie sie do specjalnej poradni dla kobiet w ciąży z cukrzycą czy po prostu aby to był diabetolog? Bo u mnie w okolicy nie ma zadnej takiej poradni dla kobiet w ciąży i sie zastanawiam czy normalny diabetolog tez mi moze pomóc- czy też stwierdzi ze wynik nie potwierdza cukrzycy i tyle się dowiem 🤦‍♀️ juz sama nie wiem co z tym zrobic...
W mojej okolicy "zwykły" diabetolog nie przyjmuje kobiet w ciąży, odsylają do poradni dla ciężarnych, w moim przypadku do Szczecina.
 
To super że wszystko dobrze🙂 też odetchnęłam, że wszystko ok po badaniu a po odebraniu dzisiaj wyniku całkowitego z pappa to juz wogóle. u mnie bylo to samo- jak zadzwoni lekarka to cos nie tak, jak z rejestracji tylko odebrac wynik.odetchnęłam z ulgą jak usłyszałam babkę z rejestracji...

A który dokladnie tydzien i dzien u Ciebie wczoraj był? Moja dzidzia 65 cm w 12t6d. Tez bede sie umawiac niedługo na połówkowe ale ja musze wziąć kolejne skierowanie.
Odebrałam po południu badania prenatalne. Wg tych wszystkich parametrów trisomia 21 u mnie ryzyko pośrednie a dwóch pozostałych niskie. Nie jestem do końca spokojna jeśli chodzi o te trisomia 21 bo ryzyko jest 1:308
 
Ale na badaniu USG wszystko dobrze wyszlo a to tez ważne a te testy podwojne to podobno statystyka. Ile wyszly Ci pozostale trisomie? A jakie masz białko pappa i ßhcg? No i czy bierzesz jakies leki albo choroby w wywiadzie masz, jak z Twoją waga? To wszystko tez biorą pod uwagę przy obliczaniu. Poniżej 300 kierują na amniopunkcję a powyżej 300 do 1000 podobno proponują testy z wolnego dna matki tez niby statystyka i niestety te płatne są ok 2000 tys ale dają info na podobno 99% więc sporo. Tak mi mówila gin.ktora mi robila badanie.
W pliku podesłałam ryzyko trisomii a wyniki białka i ßhcg- sprawdz moze to Ci wynik zepsulo?
 

Załączniki

  • Screenshot_20200824-102135_Samsung Internet.jpg
    Screenshot_20200824-102135_Samsung Internet.jpg
    125,6 KB · Wyświetleń: 38
reklama
Ale na badaniu USG wszystko dobrze wyszlo a to tez ważne a te testy podwojne to podobno statystyka. Ile wyszly Ci pozostale trisomie? A jakie masz białko pappa i ßhcg? No i czy bierzesz jakies leki albo choroby w wywiadzie masz, jak z Twoją waga? To wszystko tez biorą pod uwagę przy obliczaniu. Poniżej 300 kierują na amniopunkcję a powyżej 300 do 1000 podobno proponują testy z wolnego dna matki tez niby statystyka i niestety te płatne są ok 2000 tys ale dają info na podobno 99% więc sporo. Tak mi mówila gin.ktora mi robila badanie.
W pliku podesłałam ryzyko trisomii a wyniki białka i ßhcg- sprawdz moze to Ci wynik zepsulo?
Wolne beta hcg 43. 88 IU/l co odpowiada 1.839 MoM. PaPP-A 1.341 co odpowiada 0.542 MoM.
Trisomia 21 ryzyko skorygowane 1:308
Trisomia 18 ryzyko skorygowane 1:13641
Trisomia 13 ryzyko skorygowane 1:20000. No i dopisane w uwagach że ryzyko wystąpienia zespołu Downa jest pośrednie a pozostałe dwa niskie.
W zaleceniach wykonanie wolnego DNA płodu z krwi matki cffDNA i wykonanie kolejnego badania między 21 a 23 tygodniem.
Ważne dużo za dużo. Skończyłam 35 lat. Więc nie wiem czy się martwić czy poczekać na wizytę u ginekologa, która mam 1.09
 
Do góry