reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża 35+

To u mnie jest odwrotnie beta hcg niskie- 0, 623mom a pappa 1,249mom.i moze dlatego ta trisomia 21 tak Ci wyszla- bo poniżej 0,5 pappa jest większe ryzyko tej trisomii 21. Beta hcg dopiero powyżej 2,52mom jest większe ryzyko więc tutaj w porządku jest u Ciebie. Chociaz jakie tak naprawde powinny byc te wartosci to nie mam pojęcia🤦‍♀️ Ale w sumie to tylko statystyka jest tym bardziej ze na USG wszystko dobrze Ci wyszło.

Do 1 wrzesnia juz niedaleko ale moze jesli masz tel.to zadzwon do tego ginekologa i pogadaj co i jak będziesz spokojniejsza. Ja mojemu od razu zapowiedzialam ze jak dostane wyniki i bede się czegos obawiala w zwiazku z nimi to będe dzwonic do niego.wie ze ciagle panikuje dlatego powiedzial dobrze niech Pani dzwoni w razie czego.

Jesli masz kaskę to mozesz zrobic jak Ci zalecają ten test nifty czy sanco, to juz da więcej pewnosci i będziesz spokojniejsza- ale tak naprawde poza inwazyjnymi to chyba nie ma 100% metody na sprawdzenie tych trisomii.
 
reklama
To u mnie jest odwrotnie beta hcg niskie- 0, 623mom a pappa 1,249mom.i moze dlatego ta trisomia 21 tak Ci wyszla- bo poniżej 0,5 pappa jest większe ryzyko tej trisomii 21. Beta hcg dopiero powyżej 2,52mom jest większe ryzyko więc tutaj w porządku jest u Ciebie. Chociaz jakie tak naprawde powinny byc te wartosci to nie mam pojęcia🤦‍♀️ Ale w sumie to tylko statystyka jest tym bardziej ze na USG wszystko dobrze Ci wyszło.

Do 1 wrzesnia juz niedaleko ale moze jesli masz tel.to zadzwon do tego ginekologa i pogadaj co i jak będziesz spokojniejsza. Ja mojemu od razu zapowiedzialam ze jak dostane wyniki i bede się czegos obawiala w zwiazku z nimi to będe dzwonic do niego.wie ze ciagle panikuje dlatego powiedzial dobrze niech Pani dzwoni w razie czego.

Jesli masz kaskę to mozesz zrobic jak Ci zalecają ten test nifty czy sanco, to juz da więcej pewnosci i będziesz spokojniejsza- ale tak naprawde poza inwazyjnymi to chyba nie ma 100% metody na sprawdzenie tych trisomii.
Póki nie widziałam wyników byłam spokojna. Telefonu nei było tylko. SMS że są wyniki do odebrania. Po popołudniu podjechałam odebrać. I jak popatrzyłam. To już spokój jak banka mydlana zniknął. Zmieniłam lekarza. Koleżanka mi załatwiła ginekologa, bo ciężko znaleźć z ludzkim podejściem. Skierowanie na prenatalne dostałam Od innego. Dlatego czekam w miarę spokojnie na ten 1.09 i wtedy będę wiedziała co robić. Najgorzej w sumie, że powiedziałam do męża iż wydam ok 2.5 tys na badania. A jego reakcja była zerową, czyli żadna. Jak do tej pory dawałam radę tak wczoraj się najzwyczajniej w świecie popłakałam, liczyłam chociaż że zapyta na jakie badania. Ale nic. Tv był ważniejszy.
 
O kurcze, nawet nie wiem co napisac bo rzeczywiscie to troche smutne że aż taki dystans do tego wszystkiego ma. W sumie tu chodzi o Wasze wspólne dziecko. Ale jak zrobisz to badanie będziesz spokojniejsza chociaż w tej sprawie, trzymam kciuki żeby wszystko wyszlo dobrze i mysle że tak będzie 🙂

Jakos wątek tutaj ucichł, nasza założycielka zniknęła, zastanawiam dlaczego tak nagle...
 
Odebrałam po południu badania prenatalne. Wg tych wszystkich parametrów trisomia 21 u mnie ryzyko pośrednie a dwóch pozostałych niskie. Nie jestem do końca spokojna jeśli chodzi o te trisomia 21 bo ryzyko jest 1:308
Mi lekarz mowil zeby na Pappe patrzec przez palce. Dla niego wazniejsze było usg (przeziernosc karkowa itd) przy czym podkreslal ze to ma niestety znaczenie kto to badanie robi. Bo to trzeba umiec. Ale generalnie on mowił (jeszcze przed wynikami) ze mial takie przypadki ze dziewczyny przez pappe panikowaly a potem wszystko bylo dobrze. Wiec skoro reszte badan masz dobre to nie stresuj sie zbytnio (choc wiem ze łatwo powiedziec)
 
Mi lekarz mowil zeby na Pappe patrzec przez palce. Dla niego wazniejsze było usg (przeziernosc karkowa itd) przy czym podkreslal ze to ma niestety znaczenie kto to badanie robi. Bo to trzeba umiec. Ale generalnie on mowił (jeszcze przed wynikami) ze mial takie przypadki ze dziewczyny przez pappe panikowaly a potem wszystko bylo dobrze. Wiec skoro reszte badan masz dobre to nie stresuj sie zbytnio (choc wiem ze łatwo powiedziec)
U mnie robił najlepszy specjalista w tej dziedzinie. Tydzień wcześniej również lekarz inny przeziernosc sprawdzał. Czyli łącznie 3 lekarzy i wszystko było ok. Tak samo z kością nosową pokazywał mi gdize jest i bardzo ładnie się odznaczała. I tak pewnie zrobię te badania czy tak czy tak. Bo takie są zalecenia. Ale czekam do wizyty. Co mi powie ginekolog która nie jedna taka panikare ma jak ja😱
 
U mnie robił najlepszy specjalista w tej dziedzinie. Tydzień wcześniej również lekarz inny przeziernosc sprawdzał. Czyli łącznie 3 lekarzy i wszystko było ok. Tak samo z kością nosową pokazywał mi gdize jest i bardzo ładnie się odznaczała. I tak pewnie zrobię te badania czy tak czy tak. Bo takie są zalecenia. Ale czekam do wizyty. Co mi powie ginekolog która nie jedna taka panikare ma jak ja😱
Będzie dobrze, ja w pierwszej ciąży miałam ryzyko wystąpienia zespołu Downa 1:531, czyli też pośrednie. Na usg wszystko dobrze i syn urodził się jak najbardziej zdrowy :)
 
Będzie dobrze, ja w pierwszej ciąży miałam ryzyko wystąpienia zespołu Downa 1:531, czyli też pośrednie. Na usg wszystko dobrze i syn urodził się jak najbardziej zdrowy :)
Staram się tym kierować ze usg było dobre. I żadnych innych wykładników nie było ku temu. A robiłaś te badania DNA płodu z krwi matki? Bo takie mam zalecenie z badań prenatalnych.
 
Staram się tym kierować ze usg było dobre. I żadnych innych wykładników nie było ku temu. A robiłaś te badania DNA płodu z krwi matki? Bo takie mam zalecenie z badań prenatalnych.
Nie robiłam, powiem Ci że kilka lat temu nie analizowałam tak tych wyników. Na wynikach też miałam napisane, że zaleca się zrobić dodatkowo badania DNA z krwi matki w przypadku ryzyka 1:300-1:1000. Lekarz prowadzący (ten sam z resztą, który robił prenatalne) powiedział, że nie jest to w moim przypadku konieczne, że jest wg niego dobrze i mu uwierzyłam. Teraz nie wiem co bym zrobiła, chyba dla spokoju zrobiłbym NIFTY albo SANCO. Zobaczysz co twój prowadzący na to.
 
Dziewczyny a jak wasze przybieranie na wadze? Jestem w 30 tc i przytylam zaledwie 2 kg. Na poczatek troche spadlam wiec jakby ok ale od dluzszzego czasu waga niemal stoi (od ostatniego badania 3 tyg temu schudlam 300g) a podobno teraz powinna wlasnie mocno isc w gore. Lekarz kazal sie nie przejmowac bo wiekszy problem bylby jakbym nadmoernie tyla ale i tak jakos tak sie stresuje bo chyba powinnam rosnac? Bylam wczoraj na usg i dzidzia ma prawie 1700g wiec niby dobrze rosnie
 
reklama
To najważniejsze że dziecko dobrze rośnie 😁 my aż tak nie musimy 😉
Ja jutro 15 tydzien zaczynam, ale po 1 trymestrze i wymiotach schudłam 3 kg, ostatnio gin skomentował to tylko: o zleciała pani z wagi. Teraz ważę się co najmniej 2 razy dziennie i to juz chyba jakas obsesja moja sie zrobila. Ale przez ostatnie dwa tygodnie przytylam niecaly kg wiec moze w końcu cos się ruszylo🤷🏼‍♀️
 
Do góry