reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża 35+

reklama
Dziewczyny co sądzicie o bankowaniu krwi pępowinowej? Bo mam totalny mętlik. Koszt jest duży. I t potem trzeba co roku opłacac a nie wiem przeciez jak bedzie wygladac nasza sytuacja finansowa za jakos czas. A z drugiej strony oboje mamy w rodzinie historie nowotworowe (z tym ze nie nowotwory krwi) I juz sama nie wiem. To rzeczywoscie cos warte czy tez bardziej chwyt marketingowy? I druga rzecz. Jesli juz to który pakiet (polski Bank Komórek Macierzystych ma 4 warianty)
 
Dziewczyny co sądzicie o bankowaniu krwi pępowinowej? Bo mam totalny mętlik. Koszt jest duży. I t potem trzeba co roku opłacac a nie wiem przeciez jak bedzie wygladac nasza sytuacja finansowa za jakos czas. A z drugiej strony oboje mamy w rodzinie historie nowotworowe (z tym ze nie nowotwory krwi) I juz sama nie wiem. To rzeczywoscie cos warte czy tez bardziej chwyt marketingowy? I druga rzecz. Jesli juz to który pakiet (polski Bank Komórek Macierzystych ma 4 warianty)
Właśnie wszędzie reklamy tego Banku Komórek Macierzystych sie pojawiają. Ale szczerze mówiąc nie myslalam o tym bo koszt jest dosyć duży. Chociaż zdrowie jest w sumie najważniejsze więc jak kogoś stać to na pewno warto
 
A ile Ci na czczo wychodzi? Chodzisz do zwykłego diabetologa czy w jakiejs specjalnej poradni od cukrzycy ciężarnych?
Poradnia diabetologiczna I przyjmują tam kobiety w ciąży tylko wcz w nocy mierzylam cukier rzed podaniem insuliny I było 96 a rano 93 więc różnica nie wielka Isulina powinna bardziej zbić dodam że w dzień Nie mam problemu bo nie przekraczam 130 więc nie jest źle może nie działa na mnie insulina?
 
Poradnia diabetologiczna I przyjmują tam kobiety w ciąży tylko wcz w nocy mierzylam cukier rzed podaniem insuliny I było 96 a rano 93 więc różnica nie wielka Isulina powinna bardziej zbić dodam że w dzień Nie mam problemu bo nie przekraczam 130 więc nie jest źle może nie działa na mnie insulina?
Może po prostu musisz już zwiększyć dawkę? Nic Ci diabetolog nie mówiła takiego? Tak jak autorka tego naszego wątku- też zwiększała cały czas.
 
Trzymam kciuki żeby wszystko wyszło dobrze😊😘 mnie jeszcze trochę strach potrzyma, bo na środę w następnym tygodniu mam termin badania. Wspieram Cię duchowo i napisz jak już będzie po😚
Jak badania wyszły? Jak duża dzidzia? Wszystko ok?

Ja dzis odebralam końcowe wyniki z badań prenatalnych i testu Pappa i chyba wyszly nie najgorzej, jak myślicie? ryzyko tr21- 1: 4890, tr18- 1: 12007, tr13- 1:pon.20000. NT bardzo niskie bo 1,10 tylko.
Jak u Was wyszło to ryzyko? Pamiętacie?
 
Jak badania wyszły? Jak duża dzidzia? Wszystko ok?

Ja dzis odebralam końcowe wyniki z badań prenatalnych i testu Pappa i chyba wyszly nie najgorzej, jak myślicie? ryzyko tr21- 1: 4890, tr18- 1: 12007, tr13- 1:pon.20000. NT bardzo niskie bo 1,10 tylko.
Jak u Was wyszło to ryzyko? Pamiętacie?
A dziękuję, że pytasz bo całkiem zapomniałam się odezwać z wrażenia😉 jestem już po badaniu. Wg usg maluch idealny. 😍Niczego doktor nie mógł się czepić wszystko w granicach wieku ciążowego. Rozwija się prawidłowo. W piątek będzie wynik z krwi. Powiedział mi jedynie, że jeśli będzie od nich SMS że wyniki do odbioru oznacza to że ryzyko chorób jest niskie i cieszyć się ciąża. Jeśli niestety będzie telefon to będą mnie umawiać na spotkanie z nim bo ryzyko wyszło wysokie. Wspomniał że jak ryzyko będzie 1:300 to jest wysokie ryzyko wtedy będą dzwonić. Jeśli więcej to spokojnie odebrać tylko wynik. Prawdopodobnie dziewczynka 🥰🧑. Więc teraz czekam do jutra na sygnał że wszystko ok. Boję się trochę, ale przeżyć muszę 😉 za 10 tygodni kazał umawiać się na kolejny etap badań między 22 a 23 tygodniem ciąży. Na to samo skierowanie. Wyjaśniał wszystko. Mierzył też co się dało. Także po wizycie byłam spokojniejsza. Ogólnie kiepsko się czułam, mdłości znowu wróciły. Obiad cały zwróciłam. Dopiero wieczorem udało mi się cokolwiek ciepłego zjeść. Nie ma po prostu ochoty na jedzenie🤢
 
reklama
Jak badania wyszły? Jak duża dzidzia? Wszystko ok?

Ja dzis odebralam końcowe wyniki z badań prenatalnych i testu Pappa i chyba wyszly nie najgorzej, jak myślicie? ryzyko tr21- 1: 4890, tr18- 1: 12007, tr13- 1:pon.20000. NT bardzo niskie bo 1,10 tylko.
Jak u Was wyszło to ryzyko? Pamiętacie?
A dzidzia ma całe 66.7 mm dlugosci😍
 
Do góry