reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża 35+

Tak wiem właśnie i tego się boję dlatego ja od początku jak się dowiedzialam o ciąży zaczęłam korzystać tak dla zdrowia z przepisów tej diety cukrzycowej i sprawdzałam ten cukier kilka razy w tygodniu dla samej siebie bo jestem na maxa przewrażliwiona chyba 🙈 z tym ze nawet na krzywej po glukozie mialam bardzo niskie wyniki- po 1 godzinie 103 tylko ten na czczo mnie zaskoczył ale dla wszystkiego sprawdzam tez po jedzeniu- praktycznie zawsze do 120, tylko raz jak zjadlam na podwieczorek jagodziankę od mamy podskoczyło. mój organizm odzwyczajony od cukru juz od dawna bo nawet przed ciążą to praktycznie tylko gorzka czekolada 70%. No i nadwagi nigdy tez nie mialam🤷🏼‍♀️ ale psychicznie już nastawiam się na ten problem z cukrami teraz.
Ale wiem jedno- rzeczywiscie nie mozna wyciskac tej krwi z palca- różnica nawet kilka mg bo sprawdzilam juz ze 2-3 razy. Teraz masuję zawsze od nadgarstka do palca i zazwyczaj wypływa normalnie.

Ziemniaki jadłam ugotowane tylko nie rozbijałam ich- zjadłam w kawałkach.

A norma godzine po jedzeniu to 140 czy 120? Bo różnie piszą, to chyba zależy od lekarza🤷🏼‍♀️ rano po śniadaniu też miałam 103- warzywa ogorek pomidor i sałata do kanapki czy obiadu zdecydowanie dobrze mi robią i tego się będę na razie trzymac
Od 2017 r. norma godzinę po posiłku to 140 (wcześniej było 120).

Zrobiłam krzywą w tym tygodniu i cukrzyca jak się patrzy: na czczo 96, po godzinie 200, po dwóch 157. Zanim zjadłam cukier spadł mi do 57 i później już cały dzień mi skakał. Dostałam skierowanie do diabetologa od lekarza rodzinnego, teraz tylko muszę się umówić.

Niewiem czy szybko wyjde niestety...ketony w moczu ,glukoza w nocy i dalej przekroczenia na czczo i po tych ich obiadach cudownych też....nie mam już siły dopiero we wtorek mam mieć wizytę kardiologa jeszcze bo echo serca chcą mi zrobić jeszcze i może w środę wypuszcza
Trzymam kciuki za ciebie żeby jak najszybciej się wszystko unormowało. Chociaż pewnie tak jak piszesz dieta szpitalna to dla cukrzyka dramat.
 
reklama
Od 2017 r. norma godzinę po posiłku to 140 (wcześniej było 120).

Zrobiłam krzywą w tym tygodniu i cukrzyca jak się patrzy: na czczo 96, po godzinie 200, po dwóch 157. Zanim zjadłam cukier spadł mi do 57 i później już cały dzień mi skakał. Dostałam skierowanie do diabetologa od lekarza rodzinnego, teraz tylko muszę się umówić.


Trzymam kciuki za ciebie żeby jak najszybciej się wszystko unormowało. Chociaż pewnie tak jak piszesz dieta szpitalna to dla cukrzyka dramat.
O kurcze to rzeczywiście słabo wyszła ta krzywa, wszystkie wartosci przekroczone a później jeszcze to 57. Czyli cukier szaleje. Ale dobrze że pilnowałaś i sobie mierzylas.

Ja tez nie odpuszczam i sprawdzam ale u mnie ostatnio po kazdym posiłku do max 110 a rano ponizej 90, ale pilnuje sie z jedzeniem, nie szaleję za bardzo i spróbuje z tym diabetologiem u rodzinnego. Chociaż dzisiaj zjadlam duuużą porcję (jak na mnie) zupy buraczkowej- z ziemniakami i marchewką i 103 cukier byl więc daje mi to jakąś nadzieję, a po ponad dwóch godzinach zjadłam sobie kolejną porcję🙊 to było jednak małe szaleństwo 😉

Najpierw tylko poczekam na te wyniki z
testu pappa bo mnie to dosyc stresuje i nie wiem co jeszcze wyjdzie z tego, oby było dobrze...jedną rzecz chcę mieć z głowy chociaż, wtedy zabiorę się za kolejną.
 
Niewiem czy szybko wyjde niestety...ketony w moczu ,glukoza w nocy i dalej przekroczenia na czczo i po tych ich obiadach cudownych też....nie mam już siły dopiero we wtorek mam mieć wizytę kardiologa jeszcze bo echo serca chcą mi zrobić jeszcze i może w środę wypuszcza
Dawaj nam znac jak będziesz mogła co u Ciebie, czy cos sie normuje. Też trzymam mocno kciuki 🙂
 
O kurcze to rzeczywiście słabo wyszła ta krzywa, wszystkie wartosci przekroczone a później jeszcze to 57. Czyli cukier szaleje. Ale dobrze że pilnowałaś i sobie mierzylas.

Ja tez nie odpuszczam i sprawdzam ale u mnie ostatnio po kazdym posiłku do max 110 a rano ponizej 90, ale pilnuje sie z jedzeniem, nie szaleję za bardzo i spróbuje z tym diabetologiem u rodzinnego. Chociaż dzisiaj zjadlam duuużą porcję (jak na mnie) zupy buraczkowej- z ziemniakami i marchewką i 103 cukier byl więc daje mi to jakąś nadzieję, a po ponad dwóch godzinach zjadłam sobie kolejną porcję🙊 to było jednak małe szaleństwo 😉

Najpierw tylko poczekam na te wyniki z
testu pappa bo mnie to dosyc stresuje i nie wiem co jeszcze wyjdzie z tego, oby było dobrze...jedną rzecz chcę mieć z głowy chociaż, wtedy zabiorę się za kolejną.
U ciebie cukier widać w porządku, a jak po zjedzeniu np. naleśników u ciebie? Bo ja raz zjadłam i już wiem że nie mogę.
U mnie pappa wyszła w porządku, pomimo wieku ;) nie zamartwiaj się na zapas, będzie dobrze :)
 
U ciebie cukier widać w porządku, a jak po zjedzeniu np. naleśników u ciebie? Bo ja raz zjadłam i już wiem że nie mogę.
U mnie pappa wyszła w porządku, pomimo wieku ;) nie zamartwiaj się na zapas, będzie dobrze :)
Hmm w sumie to nie robiłam ostatnio naleśników, muszę sprawdzić któregos dnia. Tak naprawde to mam naprawde kiepski apetyt i ogólnie nie mam ochoty na jedzenie i tak od początku ciąży prawie...
no i zaczyna mnie już powoli męczyć to sprawdzanie co mogę a co nie...eh chciałabym po prostu jeść normalnie i nie miec z tyłu głowy czy na pewno to mogę.

Co do pappy tez na to liczę ale dopóki wyniku nie będzie to jednak będę o tym myśleć...chyba nie da sie inaczej🙈
 
Dawaj nam znac jak będziesz mogła co u Ciebie, czy cos sie normuje. Też trzymam mocno kciuki 🙂

Ciśnienie ok ,cukry skaczą ale ty się dieta ich unormować nie da z czego szpital sobie zdaje sprawę .Dieta cukrzycowa tutaj to jakiś żart a nie dieta...nawet chleb nie taki 🙈
Wczoraj byłam na usg serca i wykazało że mam pogrubiona ścianę lewej komory serca od nadciśnienia....ale to do kontroli pewnie chociaż zastanawiam się czy pozwolą mi urodzić naturalnie z taką przypadłością 😳
Dziś może puszcza w końcu do domu po obchodzie wszystko będę wiedziala
 
Ciśnienie ok ,cukry skaczą ale ty się dieta ich unormować nie da z czego szpital sobie zdaje sprawę .Dieta cukrzycowa tutaj to jakiś żart a nie dieta...nawet chleb nie taki 🙈
Wczoraj byłam na usg serca i wykazało że mam pogrubiona ścianę lewej komory serca od nadciśnienia....ale to do kontroli pewnie chociaż zastanawiam się czy pozwolą mi urodzić naturalnie z taką przypadłością 😳
Dziś może puszcza w końcu do domu po obchodzie wszystko będę wiedziala
Trzymam kciuki🙂
No ale to trochę chore jesli w szpitalu nie potrafią odpowiednio skomponować posiłku 🤦‍♀️
Ja czekam na telefon odnośnie tych ostatecznych wyników prenatalnych i testu- powiem Wam że nerwy mnie zjadają na maxa 🙈
 
U ciebie cukier widać w porządku, a jak po zjedzeniu np. naleśników u ciebie? Bo ja raz zjadłam i już wiem że nie mogę.
U mnie pappa wyszła w porządku, pomimo wieku ;) nie zamartwiaj się na zapas, będzie dobrze :)
Pytalaś o nalesniki, znalazlam wczoraj blog z kilkoma przykładowymi ciekawymi przepisami na obiad przy cukrzycy ciążowej-"dwie magiczne kreski.blogspot.com"- zakładka cukrzyca ciążowa. Tam jest przepis na nalesniki ze szpinakiem, moze takie wypróbuj. Jest też przepis na pizzę 😁
Zrobiłam z tej stronki placki z cukinią wczoraj- duuuuzo ich wyszło więc miałam na 2 dni. Jadlam wczoraj i dzis na obiad po kilka sztuk- wersja z twarożkiem ze szczypiorkiem, pomidorami i sałatą z oliwą z oliwek. Wersja z mięsem na razie nie dla mnie bo mam nadal duży problem z nim, nawet do kurczaka się zmuszam🤦‍♀️ i cukier 102. Zjadłam też wczoraj na kolacje bo mi chleba zabrakło ale są naprawdę smaczne 😋
 
Pytalaś o nalesniki, znalazlam wczoraj blog z kilkoma przykładowymi ciekawymi przepisami na obiad przy cukrzycy ciążowej-"dwie magiczne kreski.blogspot.com"- zakładka cukrzyca ciążowa. Tam jest przepis na nalesniki ze szpinakiem, moze takie wypróbuj. Jest też przepis na pizzę 😁
Zrobiłam z tej stronki placki z cukinią wczoraj- duuuuzo ich wyszło więc miałam na 2 dni. Jadlam wczoraj i dzis na obiad po kilka sztuk- wersja z twarożkiem ze szczypiorkiem, pomidorami i sałatą z oliwą z oliwek. Wersja z mięsem na razie nie dla mnie bo mam nadal duży problem z nim, nawet do kurczaka się zmuszam🤦‍♀️ i cukier 102. Zjadłam też wczoraj na kolacje bo mi chleba zabrakło ale są naprawdę smaczne 😋
Super, na pewno wypróbuję :)
 
reklama
Byłam dzis u rodzinnego po to skierowanie do diabetologa no i te paski do glukometru bo mi sie skonczyly- ale on stwierdzil ze mój wynik na cukrzycę nie wskazuje, cukrzycy nie mam i mi nie moze dac zniżki na nie..ostatecznie w drodze wyjątku wystawil recepte na moja babcie na 1 opakowanie. Więc na więcej nie mogę liczyć...
Co do diabetologa czy Wy zapisywałyscie sie do specjalnej poradni dla kobiet w ciąży z cukrzycą czy po prostu aby to był diabetolog? Bo u mnie w okolicy nie ma zadnej takiej poradni dla kobiet w ciąży i sie zastanawiam czy normalny diabetolog tez mi moze pomóc- czy też stwierdzi ze wynik nie potwierdza cukrzycy i tyle się dowiem 🤦‍♀️ juz sama nie wiem co z tym zrobic...
 
Do góry