reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Byłe słomiane wdowy

reklama
madlen no twoja córka pełnoletność tez szybciej skończy ????
a jak byscie wrocili do Pl to by dziwne bylo co,,,

Dzien dobry tak wogole

ja z kawa...
 
Hej witam sie moze i ja popisze w sumie to tez bylam slomiana wdowa moj M wyjechal na wyspy 6 lat temu a ja dopiero po 1,5 roku dolecialam do niego z jeszcze wtedy 2 dzieci wiec jestem juz tam 4,5 roku i musielismy sie nauczyc zyc ze soba na nowo 1,5 roku to niby nie duzo ale to byl koszmar nie chcialabym przechodzic przez to jeszcze raz.

To prawda nauka zaczyna sie szybko moja corka ma juz 2 lata nauki za soba idzie teraz do pierwszej klasy syn ma juz rok szkoly teraz natepny rok ja nawet jestm zadowolona ze tak szybko wystarczy rok i dzieciaki maja taki angielski bez problemu sie dogaduja .
 
Alex witaj !!;-)
Ewcia pelnoletnosc osiaga normalnie,czyli w wieku 18 lat,ale ta nauka tutaj zaczyna sie szybciej,no i szybciej konczy.:tak:juz teraz to nie jest dla mnie dziwne,ale na poczatku..jak tu przylecialam,to mloda po dwoch tyg.poszla do 2kl.a w pl.nie miala nawet zerowki zaliczonej..dla mnie to byl szok:szok:,ale jakos dala rade,ale jakbysmy wrocili do pl.do podejrzewam,ze byloby jej ciezko..inna polityka,pisac i czytac po polsku potrafi,ale ciezko jej to idzie,no i poziom,tu jest troche nizszy i od tych dzieciakow tez mniej wymagaja..wszystko jest inne niz w polskiej szkole.:tak:,za dwa lata zaczyna srednia szkole,a tam dojda jej jeszcze dwa jezyki,niech sie dzieciaki ucza,to im tylko wyjdzie na zdrowie,a w przyszlosci sie przyda:tak:
szczerze mowiac obawiam sie troche tego,czy jej sie wszystko nie pokicka..mam nadzieje,ze da mloda rade:tak:
 
madlen to baRdzo szybko skonczy szkoły..troche dziwne,,ale spoko,,a co twoja cora to po polsku słabo mowi,wiecej po ang??
 
mialam juz sie wylogowac,ale jeszcze musialam tutaj zajrzec:-D
Ewcia moje smyki mowia po polsku,tylko pisanie i czytanie idzie im gorzej..syn jeszcze nie potrafi wcale,a cora..jakos sobie radzi,ale lepiej jej pisac i czytac po ang.czesto nawet jak mowia,to wtykaja ang,slowka w polskie zdania..jakby nie patrzec sa dziecmi dwujezycznymi..i musze myslec o obu jezykach//ale jakos sobie nie wyobrazam,aby nie znaly polskiego jezyka....wiadomo,ze pewne slowa mozna zapomniec,ale nie wyobrazam sobie,jakby mialy zapomniec caly jezyk..:szok:,nie ma takiej opcji,juz ja tego dopilnuje:-D
teraz juz uciekam,lece na zakupy,bo cora chce dzisiqj ogorkowa na obiad,a ja w domu nie mam ani warzyw,ani ogorkow:no:
milego dnia laski;-)
 
Wiem o czy mowisz moj syn zaczol dosc puzno mowic ledwo co zaczol skladac ladnie zdania to poszedl do szkoly i po roku mowi lepiej po angielsku niz po polsku ale w domu mowi sie po polsku wiec tenjezyk nie zaniknie mimo ze zostajemy tu na stale
 
moj syn zaczal dobrze mowic,jak mial skonczone 3 lata..wczesniej dalo sie z nim dogadac,ale taka czysta mowa byla po 3 r.z.,a jak poszedl do szkoly,to widze,ze sie z j.polskim cofa..ma problemy z "r","sz","cz" i inne typowo polskie litery s,c, z (nie mam polskich znakow)..cwicze z nim,ale jest ciezko..a nie wiem jak tu wyglada sprawa z logopeda,bo on po ang.mowi dobrze..
 
reklama
Do góry