reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Butelkowe mamy :)

reklama
Dałam mu wczoraj kleik ryżowy do mleka na noc, obudził się jak zwykle po 3, ale potem spał już bez ciągłego kręcenia się do 7. Chyba na razie pozostanę przy kleiku. A lekarz pow, że mogę przejść na zwykły bebilon, o ile nie ma już problemów, mam sprawdzić i najwyżej wrócić do beb. comfort. Ale na 2 mam przejść po skończeniu 6 miesiąca.

No to musisz go obserwować :tak:
Ja jak zacznę 2, to kaszki mu dam na noc, bo na kleiku nie śpi mi dłużej - chociaż i tak o niebo lepiej niż większość dzieci hihi - no zobaczę.
Widzisz Tobie kazali po 6 m-cu, a nam po 5 :szok:
 
No to musisz go obserwować :tak:
Ja jak zacznę 2, to kaszki mu dam na noc, bo na kleiku nie śpi mi dłużej - chociaż i tak o niebo lepiej niż większość dzieci hihi - no zobaczę.
Widzisz Tobie kazali po 6 m-cu, a nam po 5 :szok:

Wiesz, my mamy pediatrę starej daty, według niego powinnam dopiero zaczynać podawać soczki, a za 2 tygodnie powolutku zupki. Ale ja już zupki i deserki podaję, no może z tym mlekiem to poczekam.
 
Wiesz, my mamy pediatrę starej daty, według niego powinnam dopiero zaczynać podawać soczki, a za 2 tygodnie powolutku zupki. Ale ja już zupki i deserki podaję, no może z tym mlekiem to poczekam.

To teraz napiszę Ci dowcip - pediatra Alusia jest taka stara, że była pediatrą taty Alusia :-D
Ona leczyła T od urodzenia i leczy Alusia od urodzenia!
A powiem, że babka zna życie, bo mówi mi, jak przyłażą do niej matki, co 2 miesięczne dzieci karmią słoiczkami i się dziwią, że ich dziecko ma wysypkę czy bóle brzuszka! ostatnio miała dziecko z rozciętym językiem!!!!! bo matka dała mu coś ostrego do zabawy :szok:
 
Ostatnia edycja:
Wiesz, my mamy pediatrę starej daty, według niego powinnam dopiero zaczynać podawać soczki, a za 2 tygodnie powolutku zupki. Ale ja już zupki i deserki podaję, no może z tym mlekiem to poczekam.

A no i dobrze, że podajesz, bo trzeba stopniowo wszystko wprowadzać...a Aluś to soczki pije jak jest ciepło, bo jak pogoda taka jak dziś, to herbatki pije :tak:
 
I my dostaliśmy zalecenie by już zrezygnować, z jednego posiłku jedynką na dwójkę i codziennie zmieniać na więcej, żeby iść dwójką już:)
 
Daffi ja nie chciałam przechodzić. Ale kazała...nie ma co się śpieszyć:no: Aluś lubi co 4 godz butlę dostać, a teraz ma mieć 3 posiłki tylko:szok: on nie je tyle stałych:no:

Najlepiej przejść na 2 po 6 miesiącu:tak: zresztą Julka jest na zwykłym mleczku a my na alergicznych...może to ma jakieś znaczenie - nie wiem!

Aluś jest na etapie przechodzenia i jakoś mu to idzie...tylko że mu zębole coś dziś przeszkadzają i jeść znów nie chce:-(rzuca się łapczywie na butlę, a po chwili wypluwa smoczek i w płacz:-(
 
reklama
Daffi ja nie chciałam przechodzić. Ale kazała...nie ma co się śpieszyć:no: Aluś lubi co 4 godz butlę dostać, a teraz ma mieć 3 posiłki tylko:szok: on nie je tyle stałych:no:

Najlepiej przejść na 2 po 6 miesiącu:tak: zresztą Julka jest na zwykłym mleczku a my na alergicznych...może to ma jakieś znaczenie - nie wiem!

Aluś jest na etapie przechodzenia i jakoś mu to idzie...tylko że mu zębole coś dziś przeszkadzają i jeść znów nie chce:-(rzuca się łapczywie na butlę, a po chwili wypluwa smoczek i w płacz:-(

Ja waśnie dlatego nie będę się spieszyć ze zmianą mleka, bo skoro trzeba je rzadziej podawać to pewnie bardziej tuczy:baffled:. Ale skoro lekarz zaleca to co innego. Mój pediatra się na te tematy nie wypowiada, zostawia decyzje matce:szok:. Ciekawe tylko skąd ja mam wiedzieć takie rzeczy:wściekła/y:tym bardziej, że na nutramigenie jestesmy...
Moja też tak robi z jedzeniem, może faktycznie ząbki:confused:
 
Do góry