reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Butelkowe mamy :)

Ja waśnie dlatego nie będę się spieszyć ze zmianą mleka, bo skoro trzeba je rzadziej podawać to pewnie bardziej tuczy:baffled:. Ale skoro lekarz zaleca to co innego. Mój pediatra się na te tematy nie wypowiada, zostawia decyzje matce:szok:. Ciekawe tylko skąd ja mam wiedzieć takie rzeczy:wściekła/y:tym bardziej, że na nutramigenie jestesmy...
Moja też tak robi z jedzeniem, może faktycznie ząbki:confused:


eeeeee:confused::confused::confused::confused: ale jak to matce:confused:
przecież na receptę jest nutramigen i masz powiedzieć lekarzowi, żeby teraz wypisał receptę na 2? bez sensu....nic nie rób - przecież to i tak on zdecydować musi!

pewnie zęby, skoro tak samo robi:tak: zauważyłam opuchnięte trójki obydwie :szok:
 
reklama
Luuuzna a co twój Aluś już je oprócz mleczka? Bo moja dopiero ziemniaczka (jabłuszko i marchewka na razie odpadły:wściekła/y:) i nie wiem co dalej podać:confused:
 
Daffi ja nie chciałam przechodzić. Ale kazała...nie ma co się śpieszyć:no: Aluś lubi co 4 godz butlę dostać, a teraz ma mieć 3 posiłki tylko:szok: on nie je tyle stałych:no:

Najlepiej przejść na 2 po 6 miesiącu:tak: zresztą Julka jest na zwykłym mleczku a my na alergicznych...może to ma jakieś znaczenie - nie wiem!

Aluś jest na etapie przechodzenia i jakoś mu to idzie...tylko że mu zębole coś dziś przeszkadzają i jeść znów nie chce:-(rzuca się łapczywie na butlę, a po chwili wypluwa smoczek i w płacz:-(

dokladnie jak ona skonczy 6 miesiac to bedziemy przechodzic na mleczko 2! tylko dopytam pediatry czy stopniowo czy gwaltownie je zmienic!
 
Lanjaa a dynia z ziemniaczkiem?

Aaaa fakt, o tym zapomniałam. Ale ogólnie nie mam zbyt duzego wyboru, bo te po 4 m-cu w wiekszości są z marchewką, a po 5-cu z mięskiem a my dopiero zaczynamy i chyba na miesko jeszcze za wcześnie. Ostatnio znalazłam jakieś warzywka, juz cała radosna:-), a tu w składzie masło z mleka:wściekła/y:. Załamać się idzie:wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y:
 
Luuuzna a co twój Aluś już je oprócz mleczka? Bo moja dopiero ziemniaczka (jabłuszko i marchewka na razie odpadły:wściekła/y:) i nie wiem co dalej podać:confused:

No mój je więcej, bo po 5 miesiącu już jest ;-) Ale Ty możesz dawać: jabłko, marchew, morele, brzoskwinie, śliwki, gruszki, banany. Z dań: zupka jarzynowa, kleik ryżowy na gęsto, szpinak z ziemniakami, zupka marchwiowa z ryżem.

Większość jest mało alergizujących ;-)
ale tzreba uważać, szczególnie, że u Ciebie odpadła marchew z jablkiem..a co uczulały??

Luuuzna to ja nie wiem czemu my już na dwójkę. Pielęgniarka dziś była i mi kazała zmienić a my na zwykłym jesteśmy:confused:

To ja już zielona jestem :eek: A dużo je Aluś? Jeśli je sporo, to możesz w sumie...a ja jestem podłamana teraz, bo ten luj mały nie zje tyle obiadku, żeby się najeść :-( A woła o mleko co 4 godziny, bo tak był przyzwyczajony! Tylko mleko go nasyci, a 2 jest bardzo sycąca.
 
reklama
Moj od paru dni zmniejszyl sobie menu o jedna porcje mleka ale tak w sumie powinien bo na bebilonie napisane ze powinien jesc tak wlasnie:) No wiec je tak:
9 mleko 180
13 mleko 180
16;30 zupka i jak sie nie naje to mleka troche dopija tak okolo 60 ale ostatnio odmowil:)
20 mleko 180
2 albo 3 w nocy mleko 180
staram sie mu dac deserki ale ich nie znosi ale wczoraj dalam swieze jablko i zjadl:)
 
Do góry