reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bliźniaki niemowlaczki - pierwszy rok życia naszych dzieciaczków.

hej dziewczynki
niuleczka tez sie usmialam z pijaka pod sklepem, powiedzialam emkowi i tez leje. Slodkie sa takie maluchy. Mam nadzieje ze wkrotce przestaniesz wstawac do nich w nocy, oj nie zazdroszcze, po calym dniu czlowiek zmeczony a co dopiero po calej dobie.
zabolek - jak tam ospa, mam nadzieje ze juz lepiej
pikka - slodziaki te twoje pociechy cala trojeczka, no i prosze straszy brat juz 4 latka ma. Jak on reaguje na mlodsze rodzenstwo? Pytam bo kolezanka spodziewa sie drugiego smyka w kwietniu a ten jej starszy to strasznie rozbrykany jest. Do moich podejdzie niby delikatnie ale czasem nieopatrznie walnie ktoregos zabawka bo ma nadzieje ze sie z nim pobawia

Co do zimy to ja juz tez mam dosc. W lutym u nas wiosna juz byla po 15 stopni na plusie a dzisiaj w nocy -6 w dzien 2 na plusie. Emek chory i ja dzisiaj cos gardziolko czuje mam nadzieje ze przejdzie na wszelki wypadek wzielam leki.
W srode mamy trzecie szczepienie.
No i niestety masakry kupkowej ciag dalszy. Dzisiaj byl 5 dzien jak Filipcio kupki nie robil. Po poludniu w koncu zrobil ale strasznie sie orzy tym uplakal. nie mogl wycisnac. Nie wiem jak to nazwac bo zatwardzenie to nie jest bo kupka mieciutka ale strasznie go umeczylo. Poszlam do apteki zeby mi cos dali bo tutaj czasem mozna isc do apteki zamiast lekarza ale farmaceuta powiedzial ze takim maluchom nic nie dadza i mam mu dawac wode do picia. Problem ze on nie chce wody wczoraj na upartego wcisnelam mu tylko 20ml no to kazal mi dac mu jakis soczek dla maluchow. Kupilam jakis jalblkowy przeznaczony dla bobaskow od 4 miesiaca zycia. Jutro mu dam zobaczymy czy bedzie chcial pic.
Kolezanka natomiast polecila mi wode z miodem. Cukru nie mozemy dawac to wiemy a miod podobno nie szkodzi wiec dac troszke do wody to bedzie slodasza. Slyszalyscie o czyms takim bo ja pierwszy raz z czyms takim sie zetknelam.
No i w srode jak bede na szczepieniu to powiem tej babie jaki jest problem z Filipciem bo on sie nie moze tak meczyc. Tak czy siak farmaceuta powiedzial mi ze bede miec z nim problem tylko nie bardzo wiem co mial na mysli.
 
reklama
marcikuk słyszałam o tej wodzie z miodem ale pamiętaj że miód bardzo uczula dlatego sie go w pierwszym roku nie podaje. Mozesz spróbowac tylko obserwuj. Ale łatwiej bedzie z jabłkiem.
Mój Jas to tez łobuz i tajfun totalny. Na miejscu nie usiedzi bez ruchu. Na dzieci reaguje bardzo pozytywnie, z miłoscia;-)Ale ta milosc w jego wydaniu bywa grozna;-) to ktoregos szturnie to za mocno scisnie i tak cały czas. Chwilami do głowy można dostać. ech...
 
czesc dziewczyny u mnie ciag dalszy mojej choroby ide zaraz do lekarza bo chyba umre z tego kaszlu prawie sie dusze ,dzis rano strasznie sie wystraszylam bo az powietrza nie moglam zlapac
pikka jak twój gabrys sie ma?juz raczkuje?moj milosz wzioł sie w garsc i juz powolutku zaczyna raczkowac a tak bylo kiepsko z tymi rączkami ,a teraz silny jest
pozdrawiam i zycze milego dnia
 
Witajcie, ja na chwileczke... czasu cd brak...

Marcikuk - mielismy to samo z kupa, przeszlismy wszystko... termometr, wode z cukrem, wode z sokiem ze swiezej pomaranczy itd. i to w dodatku gdy mala nie miala jeszcze miesiaca... Dopiero po kolejnej zmianie mleka pomoglo. Nam pomogl dopiero Aptamil... a jak mialy 4.5 m-ca zaczely sie deserki, obiadki i problem zniklal. Wczesniej raz na 5-6 dni i z bolesciami juz od 3 dnia, po zmianie mleka i wprowadzeniu posilkow 1-2 na dobe. Moze wlasnie jabluszko na poczatek? Tu w irl nie znalazlam "ich" samego jablka w sloiczku (a swiezego balam sie podac), ale w pl sklepie dostaniesz bez problemu...
 
Dzieki dziewczyny
elunia - moi sa wlasnie na aptamilu dzisiaj podawalismy im soczek z jabluszka zdaje sie ze z Hippa Mati wypil 30 ml a Filip krzywil sie strasznie i wypil 30 na dwa razy, jutro znowu podam moze sie przyzwyczai do smaku. No i moze wlasnie sprobuje jeszcze z jabluszkiem. U mnie w polskim sklepie nie ma sloiczkow dla dzieci ma tylko kaszki ale moge im chyba zetrzec swieze czy lepiej nie???
 
Marcikuk, ja zawsze dawalam swoje jablka, tzn. przeze mnie zrobione, ale nie surowe, tylko podgotowane w malej ilosci wody i zmielone na papke, na poczatku zawsze organiczne i nic im nie bylo. W ogole sloiczkow moi nie dostawali i odpukac nic im nie jest. A co do miodu, to tez nie polecam, uczula no i zawiera jakies tam bakterie grozne dla dzieci, tutaj sobie poczytaj: Miód jest niebezpieczny dla niemowląt - Lepiej poczekać, aż dziecko podrośnie / Zdrowie / Pierwsza bryka (niemowlę 4-12 miesięcy) / dzieci, ciąża, poród, pielęgnacja i wychowanie - portal dla rodziców.

A propo raczkowania to moj Cianek dzis podobno zrobil 4 kroki. Podobno bo przy dziadku jak ja w kuchni bylam. Skubaniec.

A w ogole to jestem na diecie od dzis. I jedyne o czym mysle to jedzenie:-D.
 
Marcikuk- a jakieś herbatki ułatwiające trawienie?!?!Ja moim wówczas podaję koper włoski- ale u nas daaawno tego problemu nie było, no i ta ciepła pielucha na brzuszek i masaż....

Moje choć tylko na cycku dzisiaj dostały marchewę na spróbowanie:-) zaczęłam bo Kacper ostatnio ciągle głodny poza tym ja sama już pomału nie wyrabiam- zaś mnie dzisiaj złapało przeziębienie organizm osłabiony sporo już....
 
marciciuk tez slyszalam, ze miod uczula. a nie mozesz dac wody z glukoza albo slabej herbaty?
w szpitalu mowili, ze herbatke to od pierwszych dni mozna dawac
cailina a co za diete stosujesz?:p

chcialam sie pochwalic ze moja Fifula ma zabka:))
 
witajcie
to i ja sie pochwale ,moja milenka ma 2 zabki a miloszek nadal tylko 1 :-):-)
dzis wyruszam na zakupy dla siebie i maluszkow
cailina zycze powodzenia ,mam nadzieje ze dieta przyniesie dobre efekty
ja tez zaczelam sie ograniczac w jedzeniu bo troszke mi sie przytylo waze 55 wiec tak 2-3kg bym mogla zrzucic dla lepszego samopoczucia
 
reklama
Dziewczyny a my dotarliśmy do Polski.
Dla tych co leca niedlugo to Wszystko przebieglo bardzo sprawnie i szybko. Dzieci w wózku aż do samolotu i tam dopiero go złożyliśmy .lot mieliśmy o 8 a z domu juz o 4 wyjechaliśmy to Mati aż do startu przespal wszystko mimo , ze musiałam go nawet wyciągać przy taśmach na przeglądzie wszystkiego. Lena nie spała ale nie płakała . Ja nakarmilam przed lotem a matiego podczas lotu. W wizzair jest pierwszeństwo dla rodzin z dziećmi więc weszliśmy szybko i siedzielismy sami w rzędzie.

Niestety Mati był lekko przeziebiony przed lotem i sie chyba doprawil bo ma kaszel , mocny katar i miał gorączkę . Wczoraj byliśmy na pogotowiu więc zapisali nam fenistil i syrop prawoslazowy . Czy wy dawalyscie może swoim dzieciom syrop bo ktos mi mówił ze dzieciom nie powinno sie dawać ?!

A tak to mamy cały czas gości i jem codziennie ciasta i powoli mnie to denerwuje. Dopiero co byłam na kapusniaku diecie a juz w 3 dni przytylam a za pare dni chrzest bratanka a potem na święta moich dzieci .
 
Do góry