reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bliźniaki niemowlaczki - pierwszy rok życia naszych dzieciaczków.

mati jak ja Ci zazdroszczę przespanych nocek,faktycznie chudzinka z Ciebie,u mnie wszystko wisi niestety brzuch po ciąży został,zero tyłka i cycków no i wyglądam w takim zestawieniu co najmniej komicznie:tak:
Ja nigdy nie sugerowałam się tymi tabelkami na opakowaniach mleka,dziecko samo wie ile potrzebuje raczej nie zje więcej niż zmieści jego żołądek,także spokojnie nie ma co wariować,nie powiem bo też byłam niespokojna gy czytałam,że niektóre dzieciaczki jadły dużo więcej od moich,ale widocznie nie potrzebowały aż tylu ml,za to teraz stałe posiłki zajdają aż im się uszy trzęsą,fakt nie każdego dnia mają wilczy apetyt ale jest ok
 
reklama
donka nie przejmuj sie brzuchem ty kobieto urodzilas o czasie i dziewczynki byly duze wiec nie ma co sie dziwic, ja to praktycznie urodzialm dwójke dzieci po 1,7kg wiec to tak jakby tylko jedno
mi to wszyscy mówią ze ja te dzieci adoptowalam bo zero rozstępow a figura o wiele lepsza niz przed ciązą
biust to ja zawsze mialam i posladki tez takie w miare ładne (ale sobie pochlebiam)
to ja z moim mezem miesiąc P1030273.jpg po prodzie ale mialam cyce rozm D, jeszcze wtedy dokarmialam piersią juz mi teraz zmalały do malego rozm C
 
He, he, moje tez byly malenstwa, a gdzie mi tam do takiej figury. Ale nie marudze, bo przed ciaza tez jej nie mialam, po ciazy zostalo mi 5kg wiec niezle. I tez zero rozstepow:-)
 
A ja zawsze bylam duza dziewczynka wiec ja tam bym chciala miec rozmiar D a C to juz marzenie :)))) Jak mam kupic stanik to w depresje wpadam. A po ciazy mam 10 kilo mniej niz przed wiec ogolnie jestem z siebie zadowolona.
Dzieki dziewczyny za odpowiedzi.
Donka - o odzwyczajaniu jedzenia nocnego pisalam wczesniej spróbuj dac im w nocy wode zamiast mleka powinny sie dzieci szybko nauczyc ze nie oplaca im sie na wode wstawac.
Ja moich nie musialam odzwyczajac jakos sami z soebie zaczeli mi przesypiac noce.
 
no wlasnie co do rozstępów to wszystko zalezy od skóry ja mam jakies malenkie na biuscie ale moze dlatego ze leżac w szpitalu nie zakladalam stanika i cycki opadly hehe mojemu starem sie podobają a mi nie
ja coprawda smarowałam sie jakims tam kremem na rozstępy ale mysle ze to pic na wode
marcikuk ja zawsze chcialam miec mniejszy biust, u mnie dziwnie zawsze to wyglądalo bo ja chuda a takie cyce a teraz to flaki dobrze ze są fajne staniki które działają cuda
 
Ostatnia edycja:
Małe jest piękne,mojemu nie przeszkadz że gdzieniegdzie brakuje mi ciała,a mi marzy się powiększenie chociaż troszkę bo wstyd:-) rozstępy jakimś cudem mi zniknęły to chociaż jeden plus
marcikuk nie wiem czy u moich z tą wodą przejdzie,chciałabym spróbować
 
Pikka, milo ze o nas pamietasz :)
Wspolczuje Wam chorobsk... Zrobilo sie powaznie :no: A to nie Ty mi pisalas, ze nie dajesz starszego do przedszkola bo boisz sie bakcyli? Dalas Jasia do przedszkola jednak?
My tez non stop sie borykamy z chorobami. Tzn takimi drobnymi tfu tfu ale nos non stop zatkany i kaszel. Zrobilam wymazy z nosa i powychodzily rozne bakcyle. Kiedys trzeba cos z tym bedzie zrobic bo szkoda malych nochalkow.

Caly czas Was podczytuje, ale czasu na pisanie niestety brak. Zadziwiajace ze zawsze poruszacie tematy ktore akurat i u nas sa na topie :-)

Ja nadal karmie piersia. Cyc jest na zawolanie, ale male traktuja go raczej jako popitke a nie jedzonko. Od kilku dni male przestaly byc spiochami. czesniej w dzien praktycznie non stop spaly, wytrzymywaly max 2h na czuwaniu. A teraz spia tak 3 razy po ok 40 min do godziny. Za to na noc ida wczesniej, tak przed 20 i spia do 8-9 rano. Budza sie w nocy raz na cyca :crazy: A juz mi prawie od dwoch miesiecy przesypialy cale nocki a tu znowu pobudka. No ale za to wczesniej ida spac. Oprocz tego co u nas - Lilcia pieknie pelza po calym pokoju. Dupke podnosi do gory i jak dzdzowniczka... Musimy jej pilnowac bo ucieka z maty i z dywanu. W jednej chwili jest kolo tapczanu, a za chwile po drugiej stronie pokoju kolo stolu. Smieszka jest, silna jak nie wiem!! Starszy synek nie byl taki sztywny. Jak sie ja postawi na kolankach i rączkach jak do raczkowania to chwilke tak wytrzymuje. Ewka za to lepiej siedzi trzymana pod paszkami. Obie robia "mostki" jak leza na pleckach i podejde do nich. Pokazuja tak zeby je wyjac z lozeczka. Jedza kaszki, obiadki, owoce.

Pozdrawiam wszystkich!
 
Hej Dziewczyny,
witam sie po przerwie..doczytałam tak na szybko, może od przyszłego tygodnia będę częściej wpadać..

U nas w miarę ok. Dziewczynki zaczęly jeść " dorosłe" zupy, tzn. krupniczek, rosołek i pomidorową. Ogórkowej się jeszcze balam, ale te wymienione to smakowały jak nie wiem..tylko my przez to musimy sami na talerzach sobie doprwiać, bo jednak teraz gotuje wszystko bardziej delikatne i z malą iloscią przypraw, soli etc..

w week-end wyjechalismy do rodzinki, 300 km od nas..podróz koszmar, ale nasza wina, bo się szkraby przegrzały..za to w powrotną drogę doszlismy już do perfekcji, typu rozbieranie całej trójcy przy zamknietych dzrwiach w samochodzie (tzn. my przewieszeni przez przednie fotele), karmienie i przewijanie "w locie" :-D ale było juz duuużo lepiej :tak:

poza tym dają popalić i najlepiej na rączkach, zwłaszcza, ze mamusia im w weekend własnie pofolgowała i ponosiła..no ni, trzeba małe terrorysty oduczać teraz...
to trzymajcie sie cieplutko :-)

swoja drogą troszkę mógłby ten mróz odpuścić, bo już od czwartku bez spacerku jestesmy, to juz tyydzień!!!:szok:

a i pochwalę się - jutro moje najstarsze Szczęście kończy 5 latek :-):tak: Rany, kiedy to zleciało..
 
donka - nie zaszkodzi sprobowac a moze sie uda. Lekarz mowil mojej siostrze ze kilka nocek sie przemeczy ale powinno pomoc i faktycznie kilka nocek siora miala oczy na zapalki bo mala sie darla o mleko ta jej nie dala wiec mala dalej sie darla ale po kilku dniach przestala sie budzic. Ja mialam tak robic ale przestali mi sie budzic. Chyba dwie noce (ale nie dwie po sobie) im dalam o 3 rano wode zamiast mleka.
A co do biustu toja sie chetnie zamienie :))) zawsze chcialam male (pewnie dlatego ze mam duze) emek oddac nie chce a ja liczylam ze po porodzie mi sie troszke zmniejsza no ale chyba sie przeliczylam
 
reklama
Aimee najlepszego dla starszaka ;)
Dla wszystkich miesieczniakow rowniez buziaki ;)

U mnie lobuzy zjadaja kolo 21 i spia do ok 6-7 z tym ze rano mleko to dopiero kolo 8-9. Tez poeknie noce przesypiaja bez jedzonka. Sami stwierdzili ze nie ma sensu wstawac w nocy skoro matce sie nie chce hehe
 
Do góry