reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bliźniaki niemowlaczki - pierwszy rok życia naszych dzieciaczków.

Yummy - ja rodziłam 37+2 i tym sposobem nie łapiemy sie na pneumo darmowe bo i waga powyżej 2,5 kg i "za późno" urodzone:baffled:
Używasz butli dr browns? bo tak cos kojarzę....zastanawiam sie na jakim smoku im podać zgęszczone mleko kaszką czy nr 3 czy tym "Y" ? a moze przez 2 przeleci? bo takie teraz mają, doradzisz coś?
Kupiłam im dziś już kleik ryżowy i kaszke ryzowa banan:-), za jakieś 2 tyg spróbujemy delikatnie, ciekawe czy pośpią dłużej. Ja to bym ich najlepiej na 15 h uśpiła hihh
 
reklama
Yummy zgadza sie Lena szybko wystartowała z tymi ząbkami no i dwa na raz wyjdą.Jesli chodzi o szczepionke na pneumokoki to widac co przychodnia to inaczej,ale dobrze że się załapałaliście bo to bardzo droga szczepionka.ok 3200zł po 4 dawki na dwoje dzieci:szok: nam powiedzieli,że darmo należy się dzieciom urodzonym przed 37tc lub z wagą poniżej 2,5kg.Jeszcze dwie dawki nam zostały.
 
no właśnie bardzo droga, dlatego my jej nie zrobimy niestety:-(
a ja pluję sobie w brodę, że dałam się namówic na rotateq , nie dość, że w 3 dawkach to jeszcze ciężko dostępny, mogłam brać rotarix i po 2 dawkach mieć z głowy
 
Ostatnia edycja:
hej
niuleczka śliczni chłopcy. na zdjęciach wcale nie wyglądają na grubasów.może oni tacy "ubici" są?
yummy ja też ostatnio dołapałam doła że tylko mleko, pieluchy, kolki i tak wkoło...
od soboty podaje gabrysi sab simplex i coś mi sie wydaje że nie idzie na to bo od niedz jest strasznie nerwowa i walczymy z bólem brzucha od 15 do 18, a wczesniej ok 19 miała atak i to trwało tylko ok. 30 min. teraz to dopiero jest jazda...
ustaliłam z mężem że mam wolny weekend i on zostaje z dziećmi a ja ze znajomymi jedziemy w Tatry żeby odpocząć psychicznie i zregenerować się. ja najlepiej wypoczywam gdy jestem aktywna fizycznie (nie wliczam do tego opieki nad bliźniakami) :-) no wreszcie z powrotem wróce do mojej kochanych gór:rofl2: wybraliśmy ambitną trasę więc po tak długiej przerwie w chodzeniu po górach zapewne porządnie się wymęczę i przez kilka dni będę leczyć zakwasy i dziękować Bogu że siedze w domu z dziećmi ;-) wprawdzie to tylko 2 dni ale już się przejmuje czy bede mogła nie myśleć o dzieciach i nie kontrolować co u nich. hmm... zobaczymy. czekam na ładny weekend i wyruszamy!!!
a jeszcze jesienią zabieramy dzieci ze sobą (choćby nawet do morskiego oka) jeśli oczywiście zdrowie i pogoda na to pozwoli - niech się uczą i przejmują od nas pasję
 
Ostatnia edycja:
czesc dziewczyny.ANKOS-u nas to samo bylo z SAB SIMPLEX-KOLKI SIE NASILALY I ATAKI BYLY GORSZE I DLUZSZE.u nas nie zadzialal.na moje maluchy najlepiej dziala BOBOTIC.zazdroszcze ci wyjazdu ale ja gdybym miala okazje to i tak nie umialabym sie wyluzowac,bo bym myslala caly czas co u malych.udanego wyjazdu:-)odpoczywaj.
 
Hej Dziewczyny,

Yummy - dobrze, że nie dopytywałaś z tą szczepionką;-)jak dają, to bierz :-) u mnie rodziły się w 37 tyg., ale jedna bliźniaczka miała wpisane w książeczkę 36+6 i tym sposobem uprosilam Panią Doktor, żeby je do wczesniaków zaliczyć i się załapaliśmy.
Ankos86 - to w takim razie życzę udanego wypadu i odpoczynku psychicznego :-)to ważne!!! poczujesz się jak nowonarodzona i Twoje Szkraby bedą przeszczęśliwe jak mama wróci uśmiechnieta i zadowolona.aaa..no i chapeau bas dla meża, za taką decyzję i wsparcie Mamy :-)

dziewczyny, przepraszam, ale przypomnę się w temacie Nutramigenu..proszę, niech odpisze mi mama, która go podaje maluchom, bo cały czas sie denerwuję brzuszkami moich dziewczynek..
 
ankos - super, że wyjedziesz, po 2 dniach to będziesz jak świeża mamuska tak sie stęsknisz. Ja swoich jak nie widzę 3 godziny to juz dużo większą przyjemnośc sprawia mi opieka nad nimi a po 2 dniach to chyba bym ich z rąk nie wypuściła:tak: Wypoczywaj Kochana! Współczuje tych kolek kurcze...ale to musi wkońcu minąć już duże dzidzie są więc pewnie niedługo.

Aimee - nie pomogę z nutramigenem, my na bebilonie1 i jest ok

Palu - no toś sie dziewczyno pospieszyła:-), jak dojdziesz do siebie napisz kilka słów no i gratulacje wielkie dla Mamy i jej bliźniaków, które zasilą naszą liczna drużynę:-)
 
dzięki dziewczyny. niestety w ten weekend nie odpoczne bo brzydka pogoda i w dodatku mój m się rozchorował.jutro wraca do domu wiec oby nas nie zaraził.
kupiłam młodym infacol i podaje od wieczora i troche poprawy widac bo sa spokojniejsze.gabryska wprawdzie spi mi na rekach ale zawsze to sen. dzis znów mi spały pięknie w nocy:-) od 21 -4.30 wkoncu zaczynam sie wysypiac, ciekawe tylko ile to bedzie trwało;-)
niuleczka nie pomoge bo mu Hippa pijemy

a co do szczepionek - ja urodziłam 37+6 i mielismy za free a waga powyzej 2500 wiec tez sie nie dopytywałam ;-) róznie to interpretuja w przychodniach
palu to zdrówka życze i szybko wracajcie do domku i napisz jakk dzieci
 
reklama
Hej Laski mam pytanie jesteśmy właśnie po szczepieniu i mała strasznie płacze ale nie ma gorączki. Dajecie coś swoim maluchom przeciwbólowego po szczepionce?
 
Do góry