reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bliźniaki niemowlaczki - pierwszy rok życia naszych dzieciaczków.

Moniek witaj o drugiej stronie :-)

Hmm jesli chodzi o karmienie, to rozne sa szkoly, tez mi mowili w szpitalu, zeby karmic co 3 h, ale w praktyce to bylo tak, ze przynosili mi mleko, dzidzia zjadla to znaczy prawie nic nie zjadla, a za godzine byl taki wrzask, ze musieli mi przynosic kolejne, i potrafila zjesc 40. A o kupe bym sie jeszcze nie martwila, mysle, ze to zmiana wody, organizm sie musi przyzwyczaic i wszystko wroci do normy.

Dziewczyny u nas zabkowanie trwa juz 4 miesiac i nic, zabkow nie ma, tylko przebijaja przez dziasla, nocami jest masakra, nawet leki nie pomagaja ... Uffff
Poza tym karmilam sloiczkami ze wzgledu na alergie na marchew, o dziwo po sloiczkach jej nie bylo, to Nadusia sie obrazila na sloiczki i plula ... Zaczelam wiec gotowac sama, z minimalna iloscia marchewki i wcianaja moje zupki, az sie uszy trzesa :-)
 
reklama
Cześć Dziewczyny.
15 marca urodziłam swoje Gwiazdeczki:-) przez cc w 36t3d z powodu skurczy i sączących wód płodowych
11:15 Maja 2430 gr 9 punktów
11:16 Hania 2510 gr 9 punktów
Niestety nie mam mleczka. Karmimy bebilonem nenatalem.
Dzieci w szpitalu jadły nawet 60 ml, od wczoraj jesteśmy w domu i jedzą 20-30 ml. Czy mam je wybudzać co 3 godz czy karmić jak zaczną płakać? Czy może wcześniej?
I jedna nie robi kupy od wczoraj, a robiła smółkową jeszcze. Martwię się bardzo, chodzę i beczę. Poradzcie coś doświadczone mamusie.


Moniek gratulacje:) waga dziewczynek super:)
co do karmienia to moi budzili się sami jak w zegarku co 3h ale były chyba wcześniej opinie że takie maluszki trzeba wybudzać ale ja osobiście nie wiem. Kupką myślę że nie musisz się przejmować myślę że musisz zareagować jak kupki nie będzie 3 dni i zacznie się ból brzuszka, oby nie.
Powodzenia i głowa do góry Ty też dasz radę:)
 
Moniek - gratulacje ! Właśnie Cię pokojarzyłam z bociana z gametkowych :p
dopóki nie wiesz jak dziewczynki przybierają na wadze to wybudzaj co 3 godzinki - z czasem maluchy sobie wyregulują spanko do 4h ale na razie wybudzaj i pamiętaj żeby je próbować przepajać między jednym a drugim karmieniem
Podejrzewam że jak dziewczynki osiągną wagę 3 kg to przejdziecie na mleczko nr 1 bo nenatal po prostu przestanie małym wystarczać :-) Ilością mleczka też się nie przejmuj, notuj sobie o której godzinie ile która zjadła - maluchy jak dorośli potrafią sobie regulować ilość wypijanego mleczka :-)
kupa się nie martw - tak jak pisze reniag
 
Karola79 - alleluja, no w koncu sie pojawilas. Juz myslalam, ze masz taka sielanke, ze na jakies wakacje sobie pozwolilas :):):):):)
Rabitt - dzieki, widze, ze jest nadzieje i dla mnie :):):):)
Moniek78 - witaj po drugiej stronie. Ja zdecydowanie bym Ci polecala ich wybudzac bynajmniej na poczatku.
Reniag, Paulinka - ja po moich walkach o macierzynskie chyba nie mam co szukac w pracy :-D:-D, choc kwiaty i prezenty dla maluchow dostalam to czuje niezdrowe powietrze :-D:-D:-D. Szefowa nawet wspomniala cos na temat pol etaty, no ale czas pokaze ...

MoniaN - nareszcie kochana. U nas mamy zielone swiatlo ,zeby Laura byla karmiona w ciagu nocy co 4 godziny, ale jak to moja cora. .. uparciuszek
Ona teraz budzi sie co 2 godziny :szok::szok: Monis ile Twoje maluchy teraz waza ???
 
Moniek gratulacje, super waga dziewczynek :-) Moje bąki na początku piły 30-40 ml i karmiłam co 2 godz wtedy (takie miałam zalecenia bo to wcześniaki 30tc), potem same domagały się mleka co 2-2,5 godz. ale jak zdarzyło się, ze minęły 3 godziny a dzieci spały to budziłam lub karmiłam na śpiocha. W szpitalu mówili mi, ze takie maluchy trzeba co 3 godz karmić. Od półtora tygodnia zdarza się im 4 godziny przespać, tzn wytrzymać bez jedzenia, bo spać to oni za bardzo nie lubią ;-)

Walawanderki, wczoraj ich ważyłam i było 4120 i 4130. Z jedzeniem im się odmieniło i teraz Oskarek od 3 dni jest żarłokiem i potrafi 100 ml wciągnąć, a Igorek dziś od rana 60ml i koniec.
 
Moniek_78 gratuluję:)
a co do problemów z jedzeniem to u mnie na początku też tak było, dziewczyny nie chciały jeść i problemy z kupką tyle, że u nas było rozwolnienie lekarz mi powiedział, że dzieci muszą się oswoić z nowym otoczeniem (niektóre podobno tak mają, że wolniej się klimatyzują) i faktycznie potem już jadły coraz więcej.
Ale T\teraz za to ciągle są głodne i mają zatwardzenia, ogólnie ciągle tułamy się po lekarzach, bo dziewczyny nie przestają płakać, już 3 mleko próbujemy, najpierw PreNan, potem Nan1, a teraz Bebilon Comfort, do tego probiotyki na kolki i wzdęcia, ale pomaga tylko trochę, niby się nie prężą aż tak bardzo, ale kupa nadal twarda i wychodzi tylko za naszą interwencją termometrem:/ płacz trwa przez ok 10-12h na dobę non stop, z krótkimi przerwami na kilkuminutowe drzemki kiedy dziewczyny nie mają juz siły w płucach. Od dziś znów pojawił się problem z jedzeniem, bo ze zmęczenia nie mają siły ciągnąć smoczka, po 30ml zasypiają na kilka minut, a potem jak znowu jest wrzask to się krztuszą mlekiem i nie moga oddychać:/ więc nici z dokarmiania:/ śpią tylko po wieczornym kąpaniu i to jedyny moment w ciągu dnia kiedy śpię, więc od 3 dni sypiam po 2h na dobę:( to jest jakiś koszmar, już sama nie wiem co to może być, ale na pewno coś im dolega, bo te ciągłe histerie nie są normalne...
 
Donka nie przejmuj się u mnie cała sterta leków, bo dziewuchy mają słabe wyniki, żelazo, wit D, wit E, kwas foliowy i probiotyki;] trochę się pomęczysz z podawaniem leków i częstymi badaniami krwi i bedzie dobrze;]
 
jupi!!!!!!! właśnie dotarła nowa fura dla młodych czyli baby jogger city mini double!!!!!!!!!!!!! nie mogę się doczekać jak mąż wróci wieczorem i rozłożymy wózeczek !!! :-) jejku i kolorek czadowy - fiolecik !!! i będziemy śmigać teraz wszędzie bez pomocy ! :-) bo foteliki w aucie będą a ja sobie z domku wyjadę wózkiem do autka, przesadzę młodzież, wózek rach ciach i złożony i możemy jechać :-) przynajmniej moje ręce i plecy odetchną z ulgą - bo już nie mam siły tachać dwóch fotelików z ponad 5 kg zawartością :-)
 
reklama
jupi!!!!!!! właśnie dotarła nowa fura dla młodych czyli baby jogger city mini double!!!!!!!!!!!!! nie mogę się doczekać jak mąż wróci wieczorem i rozłożymy wózeczek !!! :-) jejku i kolorek czadowy - fiolecik !!! i będziemy śmigać teraz wszędzie bez pomocy ! :-) bo foteliki w aucie będą a ja sobie z domku wyjadę wózkiem do autka, przesadzę młodzież, wózek rach ciach i złożony i możemy jechać :-) przynajmniej moje ręce i plecy odetchną z ulgą - bo już nie mam siły tachać dwóch fotelików z ponad 5 kg zawartością :-)

ja sie zasttanwaiam nad zmiana wozka z abc zooma na baby joggera ale jakos maz nie chce mnie zdopingowac i sama ne wiem co mam robic,
z jakiego wozka do tej pory korzystalas? napisz jak sie prowadzi (czy nie ciezko) jak z drzwiami czy sie miesci i wogole opinie o BJ,
mj zoom niby ok ale jakas takla dluga kolumbryna mi sie wydaje i zlozenie go do samochodu a potem rozlozenie to dla mnie koszmar, najpier trzeba wyjac siedziska a potem jeszcze rama ech...:wściekła/y:, BJ wydaje mi sie taki sprytny a o to chodzi chyba przy wozku
 
Do góry