reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bliźniaki niemowlaczki - pierwszy rok życia naszych dzieciaczków.

reklama
dziewczyny z tym jedzeniem co godz lub półtora po 30 ml to u mnie pomogła woda, tj jak zjedli za mało i wiedziałam ze beda chciec lada momemnt to podawałam wodę i tak wydłużalam o 30min i jedli więcaj az doszliśmy do 3godz czasem 3,5godz jedynie przed kąpielą są jacyś mega głodni....potrafią o 18 zjeść 140 i o 19:30 kolejne 140????:szok::szok::szok::szok:
my też się dziś zważymy bo czuję już w rękach konkretne towarzysto:)


aaaa wlaśnie zsumowałam ile te moje bąki jedzą dziennie i wychodzi ze po litr :szok::szok::szok::szok::szok::szok: a puszki mleka idą.....
 
Ja wprawdzie dopiero się staram, ale zajrzałam tu, bo zawsze bliźniaki mi się marzyły. Jak poczytałam parę wpisów, to chyba już mi się nie marzy :D Praca razy dwa, ale myślę, że potem musi być niesamowita satysfakcja, kiedy podrosną.
 
Yen u nas tez już mogłabym cały pokój zastawić puszeczkami :-D:-D, :-Dszkoda ze nie ma na nie kaucji:-)

a co do dzieciaków to nigdy nie sądzilam ze tak można mocno kochać takie maleństwa i nie wyobrażam sobie już życia bez ani jednego!!!!
 
dziewczyny z tym jedzeniem co godz lub półtora po 30 ml to u mnie pomogła woda, tj jak zjedli za mało i wiedziałam ze beda chciec lada momemnt to podawałam wodę i tak wydłużalam o 30min i jedli więcaj az doszliśmy do 3godz czasem 3,5godz jedynie przed kąpielą są jacyś mega głodni....potrafią o 18 zjeść 140 i o 19:30 kolejne 140????:szok::szok::szok::szok:
my też się dziś zważymy bo czuję już w rękach konkretne towarzysto:)



aaaa wlaśnie zsumowałam ile te moje bąki jedzą dziennie i wychodzi ze po litr :szok::szok::szok::szok::szok::szok: a puszki mleka idą.....


u nas bylo podobnie
nasza pediatra zawsze nam powtarzala,zeby przetrzymywac,dawac wode
i dzialalo
co z tego jak teraz kolo 18-19 pija po 210,pozniej kolo 22-23 210 w i nocy sie male dziady budza i po 210 obala
i woda nie pomaga,i przetrzymywanie tez mnie-bo dra sie na dwa glosy
 
Wiem, ze niemowlaczki ;)
Tak daje wode, ale jest taki wrzask, ze nie przetrzymam ani minuty dluzej, poza tym ja juz n arzesach, wogole nie spia ani w dzien ani w nocy przysypiaja na pol h i tyle :-(
 
moje do niedawna tez jadly w nocy kolo 23-24 i jeszcze koło 3-4. normalnie jak chodzące zegarki. Ale najpierw wyłączyłam jedzenie o 3-4 potem zmieniłam zdanie i nie dawalam im przed północą,żeby zobaczyć ile nad ranem wytrzymają. Jak wołały to dawalam nie wode - bo były takie akcje jak piszecie, ale topniowo rozcieńczone mleczko - czyli zamiast 5 miarek 4, potem 3,2 aż tylko 1. Oczywiśćei wy macie malutkie dzieciaczki, kytóe jeśc powinny, takie praktyki lepiej skonsultować z lekarzem, ale moje były już sporo po roczku i musialam coś zrobic. Teraz dostają butlę na spanie, piją ok.210 czasem mniej, zalezy ile zjedza na kolację, i budza się koło 5-6-7. Ale bywa że i wony, więc jak się nie da to też w ruch idzie buta z mlekiem lub rozcienczoynym mlekiem, zalezy ile do rana zostało;)

a tak wogóle to miałam skojarzenie - może Wasze dzieci nie potrzebuja jeśc tylko ssać? Może nie sa głodne, tylko to ich uspokaja? Używacie smoczków? Bo ja pamiętam,że mm karmi się nie częściej niz co 3 godziny i tego się trzymałam - odkąd przestalam dokarmiać piersią. No, czasem dalam wcześniej, ale starałam się uspokajać dzieci inaczej. Nie chcialam ich przyzwyczaic do ciagłego jedzenia bo były pulpety. Tylko przypominam - takie maluszki do roku to inaczej jednak jedzą, więc wszelkie zmiany rozsądnie trzeba wprowadzać, zwłąszcza jak jedza tylko mleko :)
 
reklama
Do góry