reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Bliźniaki niemowlaczki - pierwszy rok życia naszych dzieciaczków.

A i nam kazali przyjść na 6/8tyg korygowane po raz pierwszy. Więc nie wiem co można na 2tyg stwierdzić. Uwazam, że to za wczesnie ale lekarzem nie jeste

Napisane na HUAWEI VNS-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
U nas urodzeni 38+4, żadnych problemów z napięciem nie ma. Skierowanie na fizjoterapię wydębiliśmy sami, jak mieli miesiąc, bo się martwiliśmy i mamy wizyty co 2 tygodnie. Mówi nam, że niby wszystko ok, ale że jeden bardziej patrzy w prawo, drugi w lewo i mamy korygować.

Napisane na SM-J510FN w aplikacji Forum BabyBoom
 
U nas dziewczynki urodziły się w 36t i neonatolog nas nigdzie nie wysylala,bo stwierdzila ze jest wszystko ok,a w którym tygodniu urodziłas? Może skonsultuj to z innym lekarzem?

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
U nas dziewczynki urodziły się w 36t i neonatolog nas nigdzie nie wysylala,bo stwierdzila ze jest wszystko ok,a w którym tygodniu urodziłas? Może skonsultuj to z innym lekarzem?

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
36+2 moja pani pediatra nie widziała żadnych odchyleń u córki , natomiast u syna tak . Poczekamy zobaczymy. Krzywdy im na tej rehabilitacji nie zrobią tylko my musimy całkowicie przeorganizować swoje życie. Idę jeszcze do neonatologa na wizytę 20 marca to po kompleksowych badaniach potwierdza co i jak.
 
Orchidea ja bym ci proponowała spotkać się z fizjoterapeuta, ale tylko po to, żeby pokazał jak prawidłowo nosić, przebierać i układać dziecko. To moim zdaniem ma całkiem spory wpływ na kwestie ruchowe dziecka. Nie wiem na jaką skalę jest problem ale wydaje mi się, ze dziecku w takim wieku wystarczą takie kwestie jak prawidłowa pielęgnacja na co dzień (np nie noszenie dziecka w takim wieku jak twoje pionowo). Jak to nie pomoże to wtedy rehabilitacja. Podejdź do tego na spokojnie.Teraz jest moda na rehabilitowanie wszystkiego co się rusza. U nas był faktycznie problem z obniżonym i wzmożonym napięciem. Ale np był też problem z asymetrią. U jednego syna to samo minęło zanim doczekaliśmy się zajęć na nfz. U drugiego korygowaliśmy fizjoterapią ale powiem ci szczerze, że nie przejmowałam się tym za bardzo (mój jeden syn nie dość, że wcześniak to dostawał bęcki od brata już od życia płodowego i niestety miał gorszy start, na początku bardzo się tym wszystkim przejmowałam ale stwierdziłam, ze po prostu potrzeba mu czasu i wspomagania rehabilitacją ale bez wariowania). mój neurolog powiedział, że jeżeli dziecko nie miało ciężkiej zamartwicy i wylewów to nie powinno mieć poważnych problemów. Powodzenia, postaraj się nie panikować.
 
Hej dziewczyny, mam dziś bezsenną noc mimo że dzieciaczki śpią wiec miałam czas Was podczytac:) i od razu podpytam- kiedy Waszym dzieciom rosły pierwsze zabki? Moje za parę dni skończą 3 miesiące ale od jakiegoś czasu Oliwcia strasznie pcha cała pięść do buzi i się slini. Ale wydaje mi się że to za wcześnie na ząbki...
 
Hej dziewczyny, mam dziś bezsenną noc mimo że dzieciaczki śpią wiec miałam czas Was podczytac:) i od razu podpytam- kiedy Waszym dzieciom rosły pierwsze zabki? Moje za parę dni skończą 3 miesiące ale od jakiegoś czasu Oliwcia strasznie pcha cała pięść do buzi i się slini. Ale wydaje mi się że to za wcześnie na ząbki...
Mojej jednej coreczce pierwszy zabek wyszedl w 6 miesiacu a drugiej w 7. W 3i4 mesiacu tez duzo braly raczki do buzi ale to nie mialo zwiazku z zabkowaniem. Po prostu taka mialy "faze";);)
 
Hej dziewczyny, mam dziś bezsenną noc mimo że dzieciaczki śpią wiec miałam czas Was podczytac:) i od razu podpytam- kiedy Waszym dzieciom rosły pierwsze zabki? Moje za parę dni skończą 3 miesiące ale od jakiegoś czasu Oliwcia strasznie pcha cała pięść do buzi i się slini. Ale wydaje mi się że to za wcześnie na ząbki...
 
reklama
Hej dziewczyny, mam dziś bezsenną noc mimo że dzieciaczki śpią wiec miałam czas Was podczytac:) i od razu podpytam- kiedy Waszym dzieciom rosły pierwsze zabki? Moje za parę dni skończą 3 miesiące ale od jakiegoś czasu Oliwcia strasznie pcha cała pięść do buzi i się slini. Ale wydaje mi się że to za wcześnie na ząbki...
 
Do góry