reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bliźniaki niemowlaczki - pierwszy rok życia naszych dzieciaczków.

Nietupska moje też trochę próbują już się kłócić po swojemu i jedna chce teraz natychmiast mieć to co druga. Ja póki co pomimo że małe to staram się tłumaczyć że nie wolno, albo czymś zastąpić. Jak nic daje zabieram obiekt o który się kłócą. Braku windy współczuję, bo organizacja jakiegokolwiek wyjścia z domu jest wyprawą. Fajnie że twoje maluchy tak w dzień chcą ładnie spać, moje często śpią łącznie na dobę góra 12. W dzień śpią pół godziny mniej więcej, bo często tylko 15 minut. Ganiają tak że mało zawału nie dostaje. Łażą po parapetach, skaczą po łóżku. Strach się bać na ile sposobów mogą sobie zrobić krzywdę. Cały czas są w ruchu i rozpiera je energia.
Kamiladon fajnie masz z tymi podwyżkami pensji, bardzo uczciwie.
Sikorkaaa zazdroszczę Ci wychowawczego, wszystkiego dosyć ma się czasem, ale fantastycznym jest patrzenie jak się rozwijają.
Eska81 mają półtora roku i tyle razy dziennie śpią? Łał podziw ☺
 
reklama
Nietupska moje też trochę próbują już się kłócić po swojemu i jedna chce teraz natychmiast mieć to co druga. Ja póki co pomimo że małe to staram się tłumaczyć że nie wolno, albo czymś zastąpić. Jak nic daje zabieram obiekt o który się kłócą. Braku windy współczuję, bo organizacja jakiegokolwiek wyjścia z domu jest wyprawą. Fajnie że twoje maluchy tak w dzień chcą ładnie spać, moje często śpią łącznie na dobę góra 12. W dzień śpią pół godziny mniej więcej, bo często tylko 15 minut. Ganiają tak że mało zawału nie dostaje. Łażą po parapetach, skaczą po łóżku. Strach się bać na ile sposobów mogą sobie zrobić krzywdę. Cały czas są w ruchu i rozpiera je energia.
Kamiladon fajnie masz z tymi podwyżkami pensji, bardzo uczciwie.
Sikorkaaa zazdroszczę Ci wychowawczego, wszystkiego dosyć ma się czasem, ale fantastycznym jest patrzenie jak się rozwijają.
Eska81 mają półtora roku i tyle razy dziennie śpią? Łał podziw ☺
Ja się wczoraj dowiedziałam , że tak naprawdę to nie mam do czego wracać po rodzicielskim. Umowa kończy mi się w trakcie trwania urlopu i raczej Nie zostanie przedłużona. Cóż 7 lat pracy dla tej firmy chyba nic dla nich nie znaczyło. Nie wiem jak zreszta miałabym pogodzić pełny etat ( u mnie żadne 1/2 ani 8/7 nie sprawdzi się) z wychowaniem 4 dzieci. Pola idzie do szkoły do 1 klasy. Trochę na pewno pomoże jej starsza Lena w aklimatyzacji. Dzieci musiały by sie dostac od września do żłobka A to graniczy z cudem. Na babcie nie mam co liczyć już to przerabiałam. A pracować tylko na nianię to tez jakieś chore. Raczej myślę o czymś swoim. Z racji kupna dużego auta dla naszej rodzinki chyba rozwinę usługi przewozowe ;) to takie plany na razie :). Moje dzieci młodsze skończyły miesiąc .
 

Załączniki

  • 20180219_075429_crop_736x718.jpg
    20180219_075429_crop_736x718.jpg
    110,5 KB · Wyświetleń: 108
Orchidea maluszki śliczne,dziewczyny a powiedzcie mi ile wasze maluchy mialy jak,zaczęły chodzić???

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Sikorka u mnie syn zaczął raczkowac jak mieli 9mc, przy meblach zaczął chodzić na rok ale tak.całkiem sam biegać jakoś 2tyg po pierwszych urodzinach. Córka dopiero na 11mc zaczęła raczkowac, jakoś na 13mc chodzić przy meblach, a dopiero na 14mc biegać sama. Oni są z 34tc.

Napisane na HUAWEI VNS-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Nietupska moje też trochę próbują już się kłócić po swojemu i jedna chce teraz natychmiast mieć to co druga. Ja póki co pomimo że małe to staram się tłumaczyć że nie wolno, albo czymś zastąpić. Jak nic daje zabieram obiekt o który się kłócą. Braku windy współczuję, bo organizacja jakiegokolwiek wyjścia z domu jest wyprawą. Fajnie że twoje maluchy tak w dzień chcą ładnie spać, moje często śpią łącznie na dobę góra 12. W dzień śpią pół godziny mniej więcej, bo często tylko 15 minut. Ganiają tak że mało zawału nie dostaje. Łażą po parapetach, skaczą po łóżku. Strach się bać na ile sposobów mogą sobie zrobić krzywdę. Cały czas są w ruchu i rozpiera je energia.
Kamiladon fajnie masz z tymi podwyżkami pensji, bardzo uczciwie.
Sikorkaaa zazdroszczę Ci wychowawczego, wszystkiego dosyć ma się czasem, ale fantastycznym jest patrzenie jak się rozwijają.
Eska81 mają półtora roku i tyle razy dziennie śpią? Łał podziw ☺
 
AmMaWi moje dzieciaczki mają pół roku :-) Bardzo bym chciała żeby za rok też tyle spały choć to chyba niemożliwe,niestety :-)
 
Moi synowie zaczęli chodzić w wieku 14 mcy.

AMaWi też nie narzekam na brak ruchu. Mieszkanie co chwila przeorganizowane bo chłopcy coraz bardziej pomysłowi. Ja nie pozwalam na wszystko wchodzić bo już nieraz krew z nosa albo z buzi leciała. Nie ma dnia, zeby któryś był jednolity, a nie z sińcami. A jeszcze był czas, ze się gryźli na potęgę (siebie nawzajem i nas), to już jak patologiczne dzieci wyglądały.
 
Eska81 to źle zrozumiałam że półtora roku mają .
Nietupska u mnie też co i raz zorganizowanie inne przestrzeni. Bo to że nie pozwalam udają że nie słyszą ☺. Sikorkaaa u mnie jedna córcia zaczęła chodzić przy meblach jak miała 9 miesięcy, druga 10. Samodzielnie jedna 12 miesięcy druga 14
 
Dziewczyny ja będę drążyć dalej w kwestii lekarzy. Zostaliśmy skierowano na rehabilitację że względu na wcześniactwo. Podobno brak właściwego napięcia mięśniowego. Miałyście coś takiego? Moim zdaniem to jak na wcześniaki moje dzieci mają normalne odruchy. One właściwe teraz powinny mieć wiek korygowany 2 tygodnie więc co tu od takiego dziecka oczekiwać. Badania napięcia wyglądają nieziemsko dziecko wisi raz za jedną nóżke i rączkę raz do góry nogami. Spierać się nie będę. Tylko mamy chodzić przez 8 miesięcy 2 razy w tygodniu na ćwiczenia. Mój mąż lekko się załamał bo jak tu znaleźć czas i zarobić na naszą 6. Na razie czekam na termin jak wszędzie zreszta.
 
reklama
Dziewczyny ja będę drążyć dalej w kwestii lekarzy. Zostaliśmy skierowano na rehabilitację że względu na wcześniactwo. Podobno brak właściwego napięcia mięśniowego. Miałyście coś takiego? Moim zdaniem to jak na wcześniaki moje dzieci mają normalne odruchy. One właściwe teraz powinny mieć wiek korygowany 2 tygodnie więc co tu od takiego dziecka oczekiwać. Badania napięcia wyglądają nieziemsko dziecko wisi raz za jedną nóżke i rączkę raz do góry nogami. Spierać się nie będę. Tylko mamy chodzić przez 8 miesięcy 2 razy w tygodniu na ćwiczenia. Mój mąż lekko się załamał bo jak tu znaleźć czas i zarobić na naszą 6. Na razie czekam na termin jak wszędzie zreszta.
U nas córka prawidlowe napiecie, syn obnizone. Dostaliśmy ćwiczenia do.domu. więc Nie wiem jak u was skoro tak często.dostaliscie. proponuje poszukać jakiegoś specjalisty prywatnie i skonsultowac

Napisane na HUAWEI VNS-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry