reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bliźniaki niemowlaczki - pierwszy rok życia naszych dzieciaczków.

Witamy Eska81 moje dziewczyny kończą dziś 17 miesięcy czyli zbliżony wiek. Od dawna prawie nie śpią w dzień więc nie ma spokojnej chwili. Wydaje mi się że mama mająca jedno dziecko nie zrozumie do końca mamy bliźniąt. Cieszę się najbardziej ma świecie że są dwie, ale to też podwójne fochy humorki i tak dalej ☺
 
reklama
Dziewczyny wracam do pracy 1.03!!! Narazie na pol etatu( po 8h ale 10/11 dni w miesiącu, a reszta wolna)ale... i cieszę się, że zatesknie za moim przedszkolem i boję jak.to ogarniemy z mężem. A i jeszcze jesteśmy w trakcie remontu domu i przed przeprowadzką!! Aaa :)

Napisane na HUAWEI VNS-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Kamiladon ja wracam 5 marca na 7/8 strasznie mi się wracać ie chce bo wolałabym z dziewczynami nadal w domu siedzieć. Niestety nie mogę sobie na to z różnych względów pozwolić. Powodzenia przy remoncie o przeprowadzce. Wiem że to potrafi nieźle krwi napsuć
 
Kamiladon ja wracam 5 marca na 7/8 strasznie mi się wracać ie chce bo wolałabym z dziewczynami nadal w domu siedzieć. Niestety nie mogę sobie na to z różnych względów pozwolić. Powodzenia przy remoncie o przeprowadzce. Wiem że to potrafi nieźle krwi napsuć
Kochana a z kim zostawiasz dzieci? Ja tu mam tylko mamę i ona.średnio.na cały etat do.ogarniecia mojej trójki. Dlatego pol etatu. Całe szczęście w firmie były duże podwyzki wiec w sumie na.to pół etatu będę miała tyle co 80%macierzynskiego. A po przeprowadzce Bede miała dondyspozycji teściów także wtedy planuje wrócić na cały

Napisane na HUAWEI VNS-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja zostawiam z teściową, ona raczej ogarnie te moje dwie łobuzice. U mnie nawet jeżeli były podwyżki to mnie one ominęły. Biorę 7/8 żeby mieć chociaż chwilkę na zabawę z dziewczynami bo ja mam co najmniej godzinę dojazdu w jedną stronę.
 
Witamy Eska81 moje dziewczyny kończą dziś 17 miesięcy czyli zbliżony wiek. Od dawna prawie nie śpią w dzień więc nie ma spokojnej chwili. Wydaje mi się że mama mająca jedno dziecko nie zrozumie do końca mamy bliźniąt. Cieszę się najbardziej ma świecie że są dwie, ale to też podwójne fochy humorki i tak dalej ☺
Moje nygusy jeszcze spia w dzien,3-4 razy.Ale wiem,ze z czasem tych drzemek bedzie coraz mniej.Ja tez nie wyobrazam sobie zeby ktoregos nie bylo ale jak mam kryzys to mysle sobie o ile łatwiej byłoby z jednym dzieckiem;-)
 
Ja zostawiam z teściową, ona raczej ogarnie te moje dwie łobuzice. U mnie nawet jeżeli były podwyżki to mnie one ominęły. Biorę 7/8 żeby mieć chociaż chwilkę na zabawę z dziewczynami bo ja mam co najmniej godzinę dojazdu w jedną stronę.
Ja mam jeszcze 6latke i trudno to przedszkole ogarnąć. U nas podwyżki dostają wszyscy na danym stanowisku także również mnie objęły całe szczęście

Napisane na HUAWEI VNS-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Hej dziewczyny,u nas za pare dni wybije 10miesięcy,dziewczynki raczkuja i juz wspinaja się po meblach,no ja do Września mam czas żeby się określić czy wracam do pracy,na caly etat odpada,bo moja mama nie ogarnie tego,a na pół mi się nie opłaca,więc zostanę na wychowczym,no tez juz czasem człowiek ma dość wszystkiego,ale kocham je nad życie i nie wyobrażam sobie żeby jednej z nich nie bylo,dla pocieszenia myślę sobie jeden poród,raz przez to wszystko tylko przejde i spokój,bo wiecej dzieci juz nie planujemy :)

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Też czasem mam wrażenie, że mam najgorzej ;) Zwłaszcza przez sytuację mieszkaniową (blok bez windy). Sąsiadka z jedną córką niespełna 2letnią bierze ją pod pachę i sobie wychodzi kiedy chce, na zakupy, na spacer z psem itp itd a ja nie dość, że sama nie zniosę ich to bez wózka raczej nie ogarnę.
Ale jesienią się przeprowadzamy do nowego normalnego budownictwa.

A ja mam wrażenie, że z moich chłopców straszne śpiochy. Śpią nocą 12 godzin (nadal z pobudką na mleko). Wstają zazwyczaj ok 7.30 i o 11 godzinie znowu idą spać na 1,5-2 h. W niedzielę Adrian spał nawet 3 godziny :o Czasem mam wrażenie, że już jak wstanie o tej 7 to najchętniej znowu by poszedł spać (chyba ma to po matce).
 
reklama
Chłopcy też strasznie się kłócą, co dla mnie jest meczące, jak wy wtedy radzicie sobie? reagujecie? Najczęściej jest tak, ze ż Ignasiem oglądam ksiazęczkę i wpada Adrian i koniecznie musi mieć tę samą książkę. Bo widzi, że Ignaś coś ze mną robi i zazdrosny jest. Oczywiście też często mu zabiera tak bez powodu.
 
Do góry