reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Bliźniaki niemowlaczki - pierwszy rok życia naszych dzieciaczków.

reklama
Mocny ucisk, parcie na krocze i wrażenie jak by wszystko zaraz mialo wypaść. Ale to nie ze pod sam koniec - takie uczucie gdzieś tak od 32-33 tyg. Nie było to miłe ani przyjemne ale dało się jakoś przeżyć ;)
 
Kamiladon witaj nie pomogę Ci ja żadnych boli nie miałam ale ja rodziła w 35 tyg więc może tego nie doczekałem.
Jjka staram się teraz chodzić codziennie na spacer ale moje szkraby zamiast oglądać świat (używamy od kilku dni spacerówki rozłożonej Max na plasko) to bez przerwy marudza a uśpienie ich podczas spaceru zajmuje mi ok 30 minut... Muszę trzepac wózkiem i wkladac smoki które zacięcie wypluwaja...
 
Kamiladon witaj nie pomogę Ci ja żadnych boli nie miałam ale ja rodziła w 35 tyg więc może tego nie doczekałem.
Jjka staram się teraz chodzić codziennie na spacer ale moje szkraby zamiast oglądać świat (używamy od kilku dni spacerówki rozłożonej Max na plasko) to bez przerwy marudza a uśpienie ich podczas spaceru zajmuje mi ok 30 minut... Muszę trzepac wózkiem i wkladac smoki które zacięcie wypluwaja...
A jak dzieciaki z wagą i ogólnie jak sobie radziły w 35tc? Długo w szpitalu byliście? Ja mam planowana cesarke między 35/36 i trochę się martwię.

Napisane na GT-I9305 w aplikacji Forum BabyBoom
 
U nas teraz koncentruje się na rozszerzeniu diety zjadają mi ok 100ml zupy z kaszka manna więc nie jest źle. Noce nadal kiepskie budzą się po kilka
razy więc zmęczenie mnie dobija ale może kiedyś to minie... W dzień marudza ale nie ma tragedii. Charmonogram dnia mamy już mniej więcej stały a śpimy dalej 3x30 min i raz 1.5h... Szalenstwo
 
Marcel urodził się pierwszy z waga 1860g i dostał 9 punktów był wydolny oddechowo spędził 3 dni w inkubatorze natomiast Miłosz ważył 2400g dostał 8 punktów i musiał mieć wspomagany oddech w inkubatorze leżał 5 dni miał odme płucna oraz infekcje i ogólnie był słabszy. Ja wyszłam że szpitala po 5 dniach chłopaki po 11. Jeździmy na rehabilitację ale ogólnie chłopaki rozwijają się zgodnie z wiekiem korygowanym. Nie chorowali, nie mieli stwierdzonych żadnych wad tylko kolki nas męczyły. Tak że głowa do góry
 
A miałaś sterydy wcześniej podane? Moja dostała w 31tc. I rozumiem ze chłopaki to twoje jedyne dzieci. Ja mam jeszcze czterolatke wiec nastawiam się na armagedon i chaos przynajmniej przez 3 lata. Wole się miło zaskoczyć niż odwrotnie. Ogólnie nie mogę się doczekać kiedy ich poznam. Bo niby wiem i czuje ze dwójką w środku ale póki nie zobaczę to chyba nie uwierzę :)

Napisane na GT-I9305 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Sterydy miałam podane w 28 Tc bo miałam już częste skurcze zresztą do rozwiązania i podali mi w szpitalu. Tak to moje pierwsze dzieci i też nie mogłam się doczekać aż ich zobaczę byłam bardzo ciekawa jak będę wygladac powiem Ci ze u mnie początki były bardzo trudne ale tak jak mnie wszyscy zapewniali z czasem jest coraz lepiej te noce nieprzespane mnie dobija a tak to jest naprawdę fajnie już się dogadujemy z chłopakami, rozumiem ich potrzeby i wiem jak je zaspokajać więc nie mam już na co narzekać. Są bardzo kochani i pocieszni a ja wykoncu mogę się cieszyć maciezynstwem będzie napewno ciężko bo to jednak dwoje dzieci jednocześnie ale wszystko do przeżycia. A Twoje dzieci jakiej będą płci..? Wczoraj zostałam ciocia moja szwagier urodziła cureczke cieszę się jakby to moje bylo
 
Do góry