reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Bliźniaki niemowlaczki - pierwszy rok życia naszych dzieciaczków.

Witam.

Aga,nie wprowadzilam buraczkow,bo ostatnio wieczorem sa bole brzuszka,wiec odczekam jeszcze.
Mam zapas zupek z mieskiem i marchewka,wiec najpierw te zjedza a pozniej dodam buraczka do zupki.
Odnosnie zoltka,kardiolog powiedziala ze dziewczynki po pol zoltka juz moga jesc,jeszcze nie wprowadzalam.
Moje Male w ogole nie chca pic mm..
Podalam im jagodki z jabluszkami i juz w tym roku nie podam..
Jestem ostrozna przy wprowadzaniu nowosci do jadlospisu.
Co do pieluch,uzywam Dady i jestem zadowolona,uzywam "3", wprawdzie sa jeszcze za duze (ale wygodniej), zmieniam pieluchy przed kazdym karmieniem,jak jest kupa (a bywa ze robia na 3 raty) to tez sie zmienia,takze mi pieluchy starczaja na 3-4dni.
Czy Wasze maluszki uzywaja smoczkow?
 
reklama
Dominika, te bóle to po jagodach?

Sporo pieluch zużywasz. Ja przebieram po rannym karmieniu (w nocy nie, chyba ze nadprogramowa kupa, ale nie zdarzyło sie to od miesięcy), kolejny pampers po cycu ok. 14 i ostatni przed snem ok. 20. Wiadomo, są odstępstwa, ale już od dłuższego czasu taki harmonogram funkcjonuje.

Smoczki Male ssą chetnie, teraz sa na etapie pchania paluchów do buzi, Iga ma aż czerwony palec wskazujący. Wolę żeby ssała smoka niż palce. Przyjdzie odpowiedni moment i się oduczą,ze starszym w ogóle nie bylo problemu. Pewnego dnia odstawiliśmy smoczek i obyło się bez histerii.
 
Dominika niestety już nie karmię piersią, chłopcy jedzą mm i obeszło się bez żadnych kolek itp. Od jakiegoś czasu dostają zupki warzywne a ostatnio też cielęcinę. Niestety pojawiły się plamki na ciele i dostaliśmy od pediatry maść ze sterydami bo niby za mali są żeby stwierdzić jaki to alergen. Mam podejrzenia ze to marchewka wiec testuję a mimo wszystko za 2 tyg idziemy do alergologa.
 
A co do pieluch to na allegro jest chyba najtaniej jeśli chodzi o pampersy. My używamy 4 (chlopcy ważą trochę ponad 8kg) a przy jednym zamówieniu zawsze kupujemy jeszcze husteczki nawilżanie. A i ja chłopców przebieram przed każdym karmieniem (jakieś 5razy), noc odpada bo przesypiają całą. Smoczków ssać się nie nauczyli pomimo moich starań ale to może i lepiej :)
 
Aga,bardzo malo pieluch zmieniasz,u mnie przewaznie schodzi 8-10pieluch na glowe (czasem wiecej,jesli robia kupe na raty), w ciagu dnia,w nocy nie zmieniam pieluch.

Ewe,wspolczuje problemow z rozszerzaniem diety,wprowadzilas jeszcze cos maluchom?Twoje dzieci jezdza w gondolach czy w spacerowkach?

We wtorek przyjda zamowione smoczki z apteki i zmienie smoczki dziewczynkom na te 6mcy+.
Dzis Male budzily sie praktycznie co chwile.
 
Dominika jeśli chodzi o jedzenie to dopiero zaczęłam wprowadzać gluten, późno ale tak radziła pediatra ze względu na alergie jaka się pojawiła. Poza tym maluchy jedzą owoce ale nie daje ich codziennie i głównie ze słoika. Niestety chłopcy nie chcą pić nic poza mlekiem, próbowałam nawet łyżeczka trochę podawać wodę i nic plują wtedy na potęgę.
Chłopcy są duzi i nie mieszczą się już w gondolach, mają przykurczone nóżki i dlatego kupiliśmy spacerówkę wiec na dniach będę ich przenosić. Muszę tylko dokupić śpiworek.
Dominika współczuję nieprzespanej nocy. Zwykle dziewczynki śpią?
 
Ilość pieluch to indywidualna kwestia. Moje pija głównie mleko, sok czy woda tylko 50ml dziennie, najbardziej smakuje im mleko.

Wczoraj dostały pierwszy raz schab z dzika - pewnie to przypadek, ale Iwek przespał całą noc. Ani razu nie wstawałam ze smoczkiem. Iga za to 2 razy zakwiliła. Karmiłam o 6.30.

Dziewczyny, macie karty dużej rodziny? Ja właśnie odebrałam. Póki co przydaje sie w Carrefourze a przy wypadach ze starszym synem w kinie czy na basenie
 
Ewe,dzis byla taka kiepska noc.

Aga,mysle ze pierwsze 2 dni boli brzuszkow to bylo od jagod.
My mamy KDR (dzieci maja do 18rż,rodzice bez ograniczenia).W Carrefourze nie robie zakupow,ale dobrze wiedziec.W Biedronce czy Rossmanie nie ma,takze nie ma co sie fatygowac w tych sklepach z zkarta duzej rodziny.
 
Aga- 3x dziennie przewijasz? To strasznie malo.
Kurcze, u nas 6-8 pieluch na glowe (a w zasadzie na dupe) idzie codziennie:)
Duzo pija, duzo sikaja i kupy tez 1-3x dziennie robia.
 
reklama
Do góry