reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bliźniaki niemowlaczki - pierwszy rok życia naszych dzieciaczków.

reklama
dawno mnie nie było ale w ogóle nie umiem się zorganizować Dzieci pochłaniają większość czasu mojego i energii. Oczy muszę mieć na około głowy nie jestem w stanie zostawić dzieciaków na chwilę samych. Filip siedzi raczkuje i staje samodzielnie w łóżeczku , przy meblach fotelach itd. Wszystko go interesuje, każdą zabawke którą ma Lena od razu jej odbiera i jest placz. Nie mam siły już. A to dopiero początek.

Justynia też się przymierzam do tego wózka ( taki awaryjny do samochodu)
 
Madison - Róża zaczęła mi chlustać jak miała 5-6tygodni. Wcześniej było ok i też jadła większe porcje według tego schematu. Od kiedy zaczęły się problemy trzeba było ukrócić to obżeranie:-p
 
Dziewczyny, akurat z moim jedzeniem u mnie w porządku. Pilnują mnie z tym, więc jeść muszę.

Mój Nikodem też ulewa. Co chwilę jest orzygany i muszę go przebierać. Czasem nie zdążę go podnieść do odbicia a już mu leci. Mam nadzieję, że to minie, bo automat nie nadąża z jego rzeczami.

Moje dzieciaki niestety mają przepuklinę pępkową i musimy stosować plasterki.

Dziś się ważyliśmy. Hania 4400 g a Nikodem 4540 g. Młoda nie może przegonić brata :)
 
EMILEK - no wlasnie, ten 5-6tydzien... Juz sie boje :/
Nie bede sie nastawiac, ze nas ominie. A jak sobie przypomnę te hektolitry mleka wszedzie w domu, przybieranie, czyszczenie... I to przy jednym.

DARUNIA - i niech nie goni brata :) Wystaczy, ze bedzie ładniejsza i mądrzejsza, jak to dziewczyny ;)
 
Darunia - na przepuklinę kładź jak najczęściej dzieci na brzuchu. Moje miały sporą przepuklinę. Dwa miesiące leżenia trzy razy dziennie na brzuchu i mają piękne pępuszki:-D
 
Emilek, kładę je często na brzuszku, ale niestety to nic na razie nie daje. Dzisiaj położna powiedziała, że muszą mieć plasterki. Przyjedzie popołudniu żeby im przykleić. Po tygodniu zobaczymy efekty.

Ogólnie moje dzieciaki są straszne od wczoraj. Ryczą w niebogłosy. Najedzone źle, przebrane źle, śpiące źle, wyspane źle. Czasami nawet noszenie na rękach im nie pomaga. Wczoraj i dzisiaj mam jeszcze pomoc teściowej, ale jutro zostaje z nimi kompletnie sama. Chyba się biedne zapłaczą, aczkolwiek moja Hania płacze tak jakby miała się zanieść za chwilę, że aż się boję. W sobotę jadę do swojej mamy i tam zostaje na jakiś czas. Będę miała pomoc mamusi, brata i młodszej siostry. Co prawda ma ona 7 lat, ale bardzo się rwie do pomocy. Nie to co mój leniwiec mały, któremu się smoczka czasami nie chce nawet podać :)
P7220057.jpg A to moje potworki :)
 

Załączniki

  • P7220057.jpg
    P7220057.jpg
    25,3 KB · Wyświetleń: 65
Ostatnia edycja:
darunia śliczności masz w czerwonym to Hania?

Dziewczyny znacie coś na komary co można używać u dzieci poniżej 1 roku życia?
 
Czesc dziewczyny :) Mam nadzieje ze mnie tu przygarniecie :) czytujeWas juz dluuugo dlugo i jakos zmobilizowac nie moglam siezeby cos napisac udzielalam sie czasem na forum ciaza blizniacza:). Moje potworki za 1,5 tyg skoncza 6 miesiecy. Mam do Was pytanko moze glupie ;p czy przeszedl u waszych dieciaczkow " etap marudzenia" ? tzn chpdzio to ze potwoki sa najedzeni wyspani przewinieci a czasem tak marudza ze hooohoo moze to mija jak dziecko zaczyna raczkowac i moze dostac sie do rzeczy ktora chce...?? Najgorzej jest jak wezme jednego na rece a drugi to zauwazy wtedy hajaaa heheh:) tort.jpg to moje lobuzaki:))))
 

Załączniki

  • tort.jpg
    tort.jpg
    22 KB · Wyświetleń: 56
reklama
darunia, mniszek fajne bąble
Mniszek twoje bardzo podobne do siebie:tak:
jjka doradzałaś zamiast marchewki dynie, gdzie ją kupujesz?? wiem, ze jest w rossmannie a może jeszcze gdzieś można kupić? teraz jeszcze za wcześnie żeby dostać i samemu ugotować, niestety.
 
Do góry