reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Bliźniaki niemowlaczki - pierwszy rok życia naszych dzieciaczków.

A schemat napisze jutro dokładniejszy jak mi oczywiscie dadzą bo ciezko ostatnio z moim wolnym czasem bo też częściej marudzą niż zajmują się czymkolwieky , teraz jest mama na wyłącznośc, gdy znikam z pola jest wyk czasami i koniec pisania :(
 
reklama
Hej dziewczyny. Czy którejś z Was dziecko chlustalo mlekiem po jedzeniu. Moja Milenka ma wielki apetyt, zjada 60 ml, ale przy odbiciu chlusnie aż nosem. Nie mogę patrzeć jak się męczy. Dziś w nocy już dwa razy jej się zdarzyło. Nie dość, że jest taka maleńka, dopiero ma 2.5 kg to zauważyłam tak jakby miała refluks i ta gorycz mleka powoduje u niej odruch wymiotny. Co na to poradzić? Wasze rady są cenniejsze niż nierzadko niejednego lekarza.
 
Santini- jestem świeżo po tym problemie. Antek tez mi tak chlustal.
Lekarz: dal debridant, espumisan i mleko bebilon comfort.
Ja: odstawilam bebilon i dalam bebiko za radą emilek:) debridant dalej bierze, espumisan tez.
Chlustanie ustalo.

Przy okazji się dowiedzialam ze u mnie w rodzinie wystepowala nietolerancja na laktozę.
Ale po bebiko się uspokoilo.

Jakie mleko je mala?
U ciebie w rodzinie nie ma nietolerancji lub skazy bialkowej?


A my po szczepieniu, Antos wazy równe 5kg:) mierzy 57cm. Co do centyli to nie spada poniżej 50. Pediatra jest w szoku jak ladnie wygląda:)

A przy przekreceniu na brzuszek glowe zadarl do gory jak foka na wystawie i tak trzymal sztywno, aż się pediatra smiala ze wyuczony :)
 
Ostatnia edycja:
Hej dziewczyny wy jak zawsze napłodziłyście :-D

Co do kosztów to ja się nie wypowiadam bo od rana nie chce się denerwować. :baffled: w samej aptece co miesiąc zostawiam ok. 400zł bo maluchy od 2 m-c chore i co chwile coś nowego dostajemy. Do tego mleko 36zł za 800gr na 3-4-5 dni + pieluchy. Ciuchy w lumpie bo chyba bym musiała nerkę sprzedać by się wypłacić.

Ja przeżyłam koszmar wózkowy, Bydgoszczy nie jest mała ale wybór wózków bliźniaczych w skalpach żaden. Kupiłam GRACO duo po zdjęciach i opiniach a przyszedł wielki kloc :szok: może i cupkę mniejszy jak x-lander ale cięższy!! odesłałam a teraz czekam na Dla bliźniąt Duo Comfort, 2xparasol folia osłonka (4426924725) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. widziałam go na żywo szczyt marzeń to -to nie jest. Pałąk w całości, prowadzi się dobrze ale bardzo kiepsko podbija ale jak nie ma nic lepszego to dobre i to :tak:
 
Cannot to bardzo ładna waga Antosia;-) Moja Asia goni braciszka bo w poniedziałek miała rowne 5kg a Wojtus 5,5kg :-D

U nas chyba choróbska nas dopadły:-(Asia i Wojtus maja katarek, goraczki brak, ale i tak okropnie sie martwie:-( Nie jest to duzy katar ale zwlaszcza rano im charczy w nosku i wtedy odciagam i psikam im sól morską. Zastanawiam się czy iść już z tym do pediatry czy poczekać jeszcze z 1 dzień i zobaczyć jak się sytuacja rozwinie.

A moja Asia już 4 noc z rzędu całą przespała:tak:

A co chodzi o mm to ja zamawiam na allegro bo jest najtaniej jak dla mnie, a moje szkraby sa na bebilonie 1. Miesięcznie idzie mi na mleko jakies 300zł
 
Ostatnia edycja:
Anulfka- jak bez gorączki to sprobuj podawać im ISONASIN septo w ampulkach do skraplania do noska. I pamiętaj o odciaganiu wydzieliny żeby jej nie zaciągali.
A czym odciagasz?
 
Hej dziewczyny. Czy którejś z Was dziecko chlustalo mlekiem po jedzeniu. Moja Milenka ma wielki apetyt, zjada 60 ml, ale przy odbiciu chlusnie aż nosem. Nie mogę patrzeć jak się męczy. Dziś w nocy już dwa razy jej się zdarzyło. Nie dość, że jest taka maleńka, dopiero ma 2.5 kg to zauważyłam tak jakby miała refluks i ta gorycz mleka powoduje u niej odruch wymiotny. Co na to poradzić? Wasze rady są cenniejsze niż nierzadko niejednego lekarza.

Mój Adas miał refuls ale nigdy nie chlustal ani nie ulewal. Za to okropnie plakal przy jedzeniu. Zjadl 50ml był glodny ale nie mogl jesc bo go palilo w gardle. Bylam u roznych lekarzy. Bral debridat, który akurat w tym przypadku wiecej zaszkodzil niż pomogl. Bylam u gastrologa i polecila zageszczac mleko Nutritonem. Po 3 dniach przeszlo. Idz do pediatry albo gastrologa, tylko do gastrologów sa długie kolejki.
Ulewanie nosem może być chyba niebezpieczne bo dziecko glownie oddycha nosem. Ale to nie musi być refluks. Tak jak pisala cannot rozne mogą bc przyczyny chlustania- nietolerancja, skaza bialkowa...
 
SANTINI - moj pierworodny chlustal, usg brzuszka było ok wiec lekarka poleciła spróbować odstawić produkty z mlekiem u mnie (był tylko na piersi). Mleko jest we wszystkim niestety, trzeba byc bardzo uważnym.
Dodatkowo zageszczalismy pokarm jak jjka, co przy kp było mordega.
Chyba najbardziej pomogła ta eliminacja mleka.
A! I jeszcze był taki specyfik w białej buteleczce na trawienie laktozy.
Minelo jak miał ok 6 miesięcy. Zaczęłam wtedy znowu jesc mleczne produkty i było juz ok.

Ważne jest to czy to chusty czy wymioty. Jak mi mówili wymioty sa na odległość, chlusty nie.
 
reklama
Santini, moje łobuzy potrafią ulewać do tej pory. Jeśli to tylko refluks żołądkowy to pomoże Gastrotuss, my już wszystko przerabialiśmy, debridat też. Ale moi są po operacjach odźwierników, a zdarza się refluks do tej pory, u nas jest raczej refluks jelitowy a nie żołądkowy. Potrafią po godzinie a nawet dwóch ulać, zwłaszcza teraz jak takie ruchliwe i często na brzuchach leżą.
Jeśli ulanie nie idzie nosem to OK, gorzej jak pójdzie nosem bo grodzi zachłyśnięciem i zapaleniem płuc (też już przerabialiśmy). Trzeba szybko wtedy nosek odciągnąć.
Jeśli ulewanie jest chlustające i duże ilości to radzę zrobić USG brzuszka i wykluczyć zwężenie odźwiernika.
 
Do góry