reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Bliźniaki niemowlaczki - pierwszy rok życia naszych dzieciaczków.

Gotadora - to super wieści :-) ja jestem zdania, że lekarze za bardzo tą Vojtę wciskają. Asymetria u bliźniaków wynika głównie z ciasnoty w brzuchu i potrzeba czasu, żeby to się wyrównało. Ale np z bobatha byłam zadowolona i szkraby lubiały jeździć na ćwiczenia :-)
Juliana - witaj po tej stronie mocy :-) A waga dziewczynek piękna. Ja też urodziłam w 36+6.
Moi rozwijają się prawidłowo, a Maciek to wręcz ruchowo wyprzedza swoje miesiące - bo skubaniec już zasuwa po całym mieszkaniu. Dzisiaj zapisałam maluchy do żłodka. Od 24.zaczynamy adaptację, a od 31 marca już całodniowy pobyt.
 
reklama
Juliana witaj wśród mam, życzę dużo zdrówka i siły :-)
Lilonka strasznie jestem ciekawa jak twoje maluchy zaadaptują się w żłobku, a ty wracasz do pracy?
 
Karmelova - do pracy. Z jednej strony się cieszę, a z drugiej smutno mi jak cholera. Moi strasznie lubią dzieci, więc liczę, że im to pomoże. A na razie czeka nas podejście nr 2 do zakupu butów.
 
A ja tęsknie za pracą :-) pewno jak już będę musiała iść to będzie płacz ale teraz jak czasem Lena da mi w kość to o niczym innym nie marzę byle tam wrócić
 
Lilonko- ale śliczne kluseczki masz :))) będę z niecierpliwością czekała na twoją relację z pobytu dzieciaków w żłobku... brr, na samą myśl już mi się chce płakać, chociaż moi dopiero we wrześniu idą...

juliana- witaj, witaj, trzymamy kciuki żeby wszystko było dobrze z twoimi maluszkami.
 
Czesc dziewczyny ja jeszcze z tych oczekujacych i pomyslalam, ze w tej kwestii lepiej was zapytac niz na "moim" watku. Otoz szukam wlasnie jakiegos laktatora elektrycznego- mozecie cos polecic?
 
Paulineczka - ja mam Medelę mini - tylko ja karmię piersią, a odciągam tylko sporadycznie. Na początku rozkręcałam laktację po każdym karmieniu, potem ściAgałam raz dziennie. Ale Sylha ściągała mededelą dla Ami na każde karmienie przez 7 miesięcy.
 
Ja miałam tez medale swing chyba i uzywalam tez ręcznego avent polecam siostra kupiła mi taki tani elektryczny na allegro taka porażka ze go wywalilam u nas Olus dostał wczoraj tem chyba mu drugi ząb wychodzi :-(
 
reklama
My dzisiaj idziemy na IIgie szczepiania. BEde musiala powaznie porozmawiac z pediatria bo Adasiowi w ogole te bole nie przechodzą. To jakas grubsza sprawa musi byc. Kazde karmienie to gehenna, on się placzem zanosi przez godzine po jedzeniu i nic nie jest w stanie mu pomoc. i tak za kazdym razem! K.... czuje ze się bez szpitala nie obejdzie. Tak jak kiedys jadl 100-150ml to teraz jak 60ml zje to juz jest sukces. Naprawde nie ręcze dzisiaj za siebie w tej poradni. Chyba walnę tą lekarke w ten glupi dziub jak mi jakis kontretnego planu dzialania nie przedstawi. Jeszcze jak sobie pomysle,ze juz meisiąc temu jej ten problem zglaszalam a ona mi pier...la o kolkach to mi sie noz w kieszeni otwiera. Gadalam w czoraj z kolezanką ktora miala podobny problem u corki i u nich wyszedl refluks, ktory leczyli do 5tego miesiąca u gastrologa ze szpitala. Zapisalam Adasia do niego ael termin na polowe kwietnia. Czuje ze mam rece zwiazana a dzieciak cierpi. No gorszego uczucia nie ma!

Co do rozwoju, to moi wlasnie trochę ruchowo są w tyle. Mi sie tak wydaje, bo pediatra nic nie mowil. Ale rehabilitantka pwiedziala, ze mają za bardzo podkurczone nozki i rączki. No i jeszcze nei potrafią chwitać, a juz chyba powinni. Cala reszta taka komunikacyjna to chyba az na wyrost są do przodu bo by tylko gadać chcieli. Gaworzą sobie slodko, smieją się w glos, kombinujaąąą jakby tu na rączki trafić.

A u nas Adas zaczal w nocy 5h przesypiac. I teraz nie wiem czy sie cieszyc czy martwic. Bo moze dojrzal dotego ,zeby rzadziej jesc a moze wlasnie to oznaka apatii i sennosci w zwiazku z tymi problemami albo to po tym leku? Zwariować mozna, naprawde. Maly dalej zre w nocy co 2,5 godzinyi to po 120ml .Pediatra kazala mu ograniczać ejdzenie i na 120ml wody robic tylko 3 lyzki zeby te posilki byly mniej kaloryczne. Ale on sie tak oszukac za bardzo nie chce.
 
Do góry