reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bliźniaki niemowlaczki - pierwszy rok życia naszych dzieciaczków.

reklama
Cześć Dziewczyny
Mam pytanie jak przebiegał rozwój waszych pociech? szli równo z rówieśnikami czy mieli opóźnienia? My bylismy dzisiaj na konsultacji rehabilitacyjnej i za tydzien zaczynamy metodę ndt bobath. Pani dr zauważyła, że jeszcze nie wodzą wzrokiem za mama i tata oraz za żadną zabawką i ze się nie uśmiechają na nasz widok. Przeraziła mnie mam nadzieje, że się to wyrówna, za tydzień kolejny neurolog ( każdy lekarz mówi co innego) Juz sama nie wiem co mam myśleć jedni mnie nastraszą a jedni mówią że mam być spokojna ale oni skończyli już 4 miesiące.
 
Lionka śliczne dzieciaczki. Maciuś okrąglutki moja Lenka chyba w jego ślady pójdzie.
Malmer a w którym tygodniu się urodziły dzieciaczki bo to chyba dość istotne. Ja urodziłam w 38 tc i Filip rozwija się w miarę z rówieśnikami a Lenka jest ok 2-3 tyg do tyłu. Na pewno doradzą ci mamy bardziej doświadczone bo ja w tym temacie to nie za bardzo się orientuję.
 
malmer, no 4 miesiące to już dawno powinni się uśmiechać i wodzić wzrokiem. Zalezy pewnie w którym tygodniu rodzilas.
Ja rodziłam w 37 i na razie wszystko jest ok, tzn żaden lekarz nie dopatrzyl się, żeby cos było nie wporządku. Ale to praktycznie nie wcześniaki.

Adas wczoraj dostam Debidrat na zolądek, mam nadzieje, ze problemy z brzuszkiem miną. Za tydzień wizyta kontrolna Jeśli będzie nadal kłopot to dostaniemy skierowanie do gastrologa na dalszą diagnostykę, trzeba będzie znaleźć przyczynę. Teraz kupy już 3ci dzień nie widzę a piardy idą takie smierdzące, ze w drugim końcu pokoju czuć.
Byliśmy tez wczoraj u rehabilitanta na kontroli i zauwazyl, ze mają tendencję trzymania glowek po jednej stronie, Adas łopatki ma za wysoko, a Marek podkurcza nóżki. Będziemy chodzić trochę na ćwiczenia no i w domu mam ich trenować. Przekrecać na brzuch, tylek do dolu i tak nimi obracać, no i ręce im prostować do ciala i podciągać nożki. Oczywiście placz przy tym jest bo ja to pewnie niezdarnie robie. I tak dużo płakali a teraz to już w ogole.:-D
 
Lilonka cudne dzieciaczki :-) Malmer kazde dziecko rozwija sie po swojemu moje dzieci dlugo sie nie usmiechaly az w koncu zaczely choc sa opoznione rozwojowo ze wzgledu na wczesniactwo my sie nie rechabilitowalismy choc mala asymetria byla ale wyrosli taki urok blizniat wszystko sie wyrowna moj starszy syn urodzil sie w 33 tyg i do roku dogonil rowiesnikow jedyna rzecz ktora byl opozniony to mowa
 
Malmer spokojnie,tak jak mama pisze każde dziecko rozwija się w swoim tępię,moje maluchy były donoszone a mimo to Dawidek dopiero wczoraj zaczął się obracać z plecków na brzuch a ma już ponad 7miesięcy,lekarz mówił żeby cierpliwie czekać i się doczekałam:)a jak czytałam opinie na necie to w Polsce lekarze już dawno wysłaliby nas na rehabilitacje.spokojnie kochana,wszystko będzie ok:)

Sent from my RM-941_eu_euro1_224 using Tapatalk
 
a my jesteśmy po wizycie u neurologa :-) no i ... nie ma po co rehabilitować dzieci, bo wszystko z nimi w porządku. Cieszę się, że nie będziemy ich więcej maltretować tą vojtą.

Malmer pamiętam,że Twoje maluszki to dużo wcześniej się urodziły, więc potrzebują czasu aby dorównać innym. Nie martw się na pewno będzie dobrze, choć na pewno nie jest Ci łatwo skoro każdy mówi co innego
 
Witajcie! Chciałam się przywitać :happy: 2 tygodnie temu urodziły sie moje dziewczyny i uczymy się siebie nawzajem. Na razie tylko śpia, więc jest spokojnie :-D
Urodziły się w 36 t 6dniu, miały po 10p, 53cm i ważyły 2700 i 3040. Czeka nas trochę wizyt w poradniach (asymertria, pedejrzenie wylewu). Mam nadzieję że znajdę czas żeby tu często zaglądać.
 
reklama
Julianna witaj, gratulacje! Piękna waga dzieciaczków, dużo zdrówka życzę.
Malmer bliźniaki to zwykle wcześniaki wczesne lub późne i mają prawo trochę wolniej na początku się rozwijać. Do roku powinno wszystko się wyrównać. Moje chłopaki (36+4 tc) na moje oko sa jakieś 2-3 tyg do tyłu z niektórymi umiejętnościami, a z niektórymi chyba na równi z rówieśnikami.
Dziś byliśmy na USG bioderek, wszystko jest w porządku. W piątek mam kontrole kardiologiczną u Krzysia (miał lekko powiększoną lewą komorę) w w przyszłym tyg pediatra i poradnia rehabilitacyjna. Trochę mamy wizy do nadrobienia przez te szpitale, no i szczepienia drugie cały czas nam wiszą.
Moje chłopaki mają chyba teraz skok rozwojowy bo marudni są bardzo, zwłaszcza Wojtuś. Kupiłam leżaczek bujaczek fisher price z wibracjamii zabawkami, ale szału nie ma. Może potrzebują jeszcze trochę czasu żeby się do niego przyzwyczaić. Działa na jakieś 15 min, potem płacz i trzeba na rączki.
Na szczęście pogoda cudna i spacery są najprzyjemniejszą chwilą dnia. Maluchy śpią, a ja mogę się trochę zrelaksować.
 
Do góry