reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bliźniaki niemowlaczki - pierwszy rok życia naszych dzieciaczków.

dziękuje dziewczyny :-)

Lilonka na szczęście zabawki są wymienne i mam też taką z piłeczką, więc zmieniam im zabawki. Myślę,że ta dr też przesadziła, bo jak można w ciągu paru minut tak ocenić dziecko bez zadania ani jednego pytania jak się zachowuje w domu.

Elala cieszę się,że Twoje skarbusie tak się rozwijają i nie mogę się doczekać zdjęc. Mój Norbik również ma nierówną główkę, zastanawiam się czy nie potrzebuje więcej tej witaminy, bo daje mu jedną kapsułkę.

a dziś wizyta księdza :happy:
 
reklama
Maggi ja właśnie kupiłam puzzle, może dziś dojdą, ale są mniejsze od Twoich, zobaczymy jak się sprawdzą ( 72szt 30x30cm Duże Edukacyjne Puzzle Piankowe 36el (3823404838) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. ) i tak nie wiem gdzie ja je tu rozłożę, bo jeszcze się na górę nie przenieśliśmy, a tu mam mało miejsca i dwa zwierzaki. Co do piachu pod matą to pewnie przez psiaka, bo u mnie też zawsze piach pod dywanem.

a mąż jest póki co, miał nie jechać już, ale nasz klient po prostu zyć nie może bez niego i stale do nas wypisuje kiedy przyjedzie, bo trzeba zrobic to i to i to .... masakra po prostu
 
Lilonka cudne te Twoje smerfiki jakie radosne:-)
Gloriane Twoi chłopcy też cudaśni i wagowo wymiatają
Gotadora też myślę że ta doktorka przesadziła z oceną ich motoryki.
Maggi od dwóch dni oko Lenki jest czyste i mam nadzieję że tak już zostanie:-)
Elala super że Twoje maluchy tak dobrze sie rozwijaja i że jeszcze troszkę posiedzisz z nimi w domku
Bojka pewnie że Cię pamietem,cieszę się że Lenka nadrobiła wszystkie zaległości i dogania braciszka
Gloriane,bibiana,multimama mamy malychy w podobnym wieku powiedzcie czy zageszczacie mleko jakaś kaszka np na noc. Wojtek pije ciągle samo mleko jest na bebilonie ale na noc chciałabym mu je jakoś zagęścić tylko nie wiem jak? Czy do mleka dodać kaszkę? Jeśli tak to jaką i ile miarek. Lena dalej na cycu ale oboje wciągaja już zupki i obiadki. Wojtek opanował sztukę obracania się z pleców na brzuch ale zpozwrotem jeszcze ma problemy,Lence uda sie co któryś raz obrócić.
 
Maggi - chyba się przekłamało na klawiaturze ;-) 8470 to było na 6 miesięcy :-) na 8 było ponad 9500 ;-) mój synuś to grubsza kategoria wagowa :-) A Twoi jak ważą 8 to super, bo przecież trzeba pamiętać, że trochę się pośpieszyli na drugą stronę brzucha. Dzielne z nich chłopaki :-) Moja córcia upodobała sobie spanie na moim ramieniu przytulona do cycka :-) Ostatnio Kluchy zrobiły się sprytne - przyłażą do mnie i ciągną za zamek albo za bluzkę żeby im dać cyca. No i jak jedno dostanie, to od razu ładuje się drugie na nas :-)


Bojka - jakoś przegapiłam zdjęcia :) Super matrioszka :) i jakie śliczne ma wloski. A z Tomka to widać mały łobuziak :p

Gloriane - obejrzałam obu rozbójników w końcu :) Faktycznie mają szansę dogonić Maćkulca :) Słodziaki dwa :)
 
Ostatnia edycja:
Lilonka moja Lena też lubi przy cycku sobie posiedzieć i powisieć na nim glonojad mały. Dobrze że mam dwójke różnych dzieci Wojtek spokojny Lena nadrabia za niego krzykaczka mała. Aha miałam jeszcze pytać co moge dać im do picia po obiadku soczek jakiś czy herbatkę czy może wodę? Lena zapija cyckiem a Wojtek po jakimś czasie mlekiem z butli. A to moje bąble
20140110_123249.jpg
20140106_113228.jpg
 

Załączniki

  • 20140110_123249.jpg
    20140110_123249.jpg
    39,6 KB · Wyświetleń: 60
  • 20140106_113228.jpg
    20140106_113228.jpg
    37 KB · Wyświetleń: 49
Lilonka- no to chyba do Maćka wagi nam jeszcze sporo brakuje :) wiec nie nadgonimy hihi. Dzieciorki są mądre:-D musicie mieć z nich niezły ubaw jak tak przychodzą i mamę zaczynają rozbierać:-) fajnie, zazdraszczam bo to niezapomniane chwile bliskości.
Polka- trzymam kciuki żeby to ropienie oczek już nie wróciło:) super masz słodziaki a Wojtuś jaką ma bujną fryzurę:-) Lenka chyba mniejsza troszkę od brata? OOOO i kota tam widzę:) tak zawsze siedzi koło dzieci? maluchy zwracają na niego uwagę?
Moje chłopaki to uwielbiają się patrzeć jak nasza kotka łazi, wspina się po drapaku i drapie. Siedzą wtedy jak zaczarowani i się cieszą:)
 
Ostatnia edycja:
Maggi81 my nie chodzimy na rech u nas nie było żadnych problemów chłopaki są opóznieny rozwojowo o te 9 tyg ale to sie wyrówna jak dzieci zaczną chodzić lilonka ale fajne te twoje kluski :-) u nas też jest obserwacja psa tyle tylko że pies za bardzo nie chce współracować I boi się małych czasem liże im stopy ale notorycznie dostaje ochrzan bo sie ładuje do ich pokoju :-) u nas duże przymiarki do siedzenia Olek pełza narazie a Max go obserwuje :-)wagowo Olek 7,6 Max 8,25
 
ale śliczne bobaski :-)

Lilonka a Kluseczki do siebie podobne jak nie wiem :) super :)

Gloriane ja się dowiem w poniedziałek ile ważą, bo miedzy świetami nie szczepili wczoraj mielismy iść ale D ząbkuje i miał stan podgorączkowy więc nie zaszczepieni, ale w poniedziałek idę ich skontrolować wagowo :-D

Polka ja moim od dawna na ulewanie kleik podaje i tak na 120 daję jedną miarkę z mleka, a na noc piją 180 więc dwie niepełne miarki z mleka tego kleiku im daje, a Twoje maluszki takie chudzinki co? Wojtuś długasny :szok:

Bojka matrioszka :-D słodziaki do schrupania:tak:

Mama fajna waga nie za dużo nie za mało :)

Gloriane a ile Twoje zjadają mleka w sensie ile ml na jedno karmienie? Polka a Wojtuś ile? no i obiadku dużo zjedzą? moi mleka ok 120-150 na noc 180 a obiadek ok 90g
 
Bibiana i Polka Moje tury jedzą kleik od około 2 tygodni. Podaję im na kolację 200 ml mleka i 3 miarki kleiku. Z ym , że moi panowie jedzą dziennie tylko 4 czasem 5 posiłków, tj, śniadanie, 2 śniadanie, obiad-mleko po 200 ml, potem podwieczorek np pol sloiczka jablka lub innego owocu a potem na kolację ten kleik i spać.

Obiadków jako takich jeszcze nie podaję, póki co zaznajamiam jeszcze ze smakami i czasem przed popołudniowym karmieniem mlecznym podaję trochę np. dyni czy ziemniaczka.
 
reklama
Polka - do picia to najlepiej woda :-) najlepiej gasi pragnienie. My nawet soki dajemy pół na pół z wodą żeby za słodkie nie były. Herbatek żadnych nie piją.
A ile obiadku zjadają wasze maluchy. Moi jak podaję słoiczek to 190 na dwoje, z resztą owocki jak ze słoiczka to też ten duży na pół. Domowe obiadki też mniej więcej podaje w podobnych ilościach.
A jakich pieluch używacie dla szkrabów? Jakie macie opinie? Jakie ilości idą Wam?
Nam ostatnio skończyły się firmowe Libero i po raz pierwszy kupowaliśmy w sklepie ;-) Co prawda używaliśmy kilka razy Dady i Pampersa (dostaliśmy w prezencie gigapak), ale miałam dylemat co kupić. Jak dla mnie Dada bardzo nasiąka i trzeba ją częściej wymieniać. Szczególnie odczuwalne jest to w nocy :-) W pampersie jest podobnie.
 
Do góry