reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bliźniaki niemowlaczki - pierwszy rok życia naszych dzieciaczków.

Gloriane, bibiana głupie pytanie ale to kleik ryżowy jest i np na 120 ml mleka zamiast miarki mleka to dajecie miarkę kleiku? moje bąble to raczej z tych chudzinkowatych, Wojtek ponad 7 kg ale jest długaśny bo ledwo w 68 wchodzi a Lena prawie 6,5 kg. Wojtek zjada po 150 ml mleka czasem po 120 ml 4-5 razy a raz jest obiadek, Lenka cycek i obiadek, kurde muszę w końcu owoce wprowadzić bo jeszcze tego nie zrobiłam.
Co do zjadania obiadków to Lenka zjada mały słoik 125g a Wojtek od kilku dni potrafi ten duży wciągnąć i jedzą już prawie każdy rodzaj po 5 mcu, ale zbieram się żeby zacząć im samemu gotować bo z torbami pójdę jak będą dalej na słoikach.
Lilonka też zauważyłam że dady kiepsko przez noc trzymają bo kilka razy już było przebieranko,ale pampers czasem też nie trzymał, ale mimo wszystko jedziemy na tych z dady chyba że trafi się promocja na pampersy za 30 zł.
Maggi co do kota to czasem przechodzi koło nich jak siedzą w bujakach i wtedy tak się w niego wpatrują i za ogonem patrzą ale jeszcze się nie śmieją, czasem na kocu z nimi się położy i też wielkie oczy robią co to za zwierz:-)

Gloriane to zdjęcie gdzie chłopcy są z muchami to jest body z muchą? bo poszukuje czegoś takiego dla Wojtka na chrzciny bo za miesiąc mamy i na 74 szukam i nie mogę nigdzie znaleźć
 
reklama
Polka nie robisz normalnie mleko i dodatkowo wsypujesz ta miarkę kleiku :-)
kurde moi jedzą mniej więcej jak Twoi no obiadku mniej a takie grubaski że szok, D tak jeszcze nie ale T :szok:

Dziewczyny ja używam Dady i jeszcze nigdy mi nie przeciekły, a jak po kapaniu koło 18-19 założę to dopiero rano koło8-9 przebieram i nigdy nic nie przeciekło :confused2: pampersy też mi nie przeciekły.

Lilonka to nie za duzo kluskozaury jedzą tych obiadków.

Polka ja mam body czarne z takim jakby krawacikiem w lumpku kupiłam, a były takie z muchą mogłam kupić to bym Ci je wysłała;-)

a co do rozmiaru ciuszków to mój D małe nosi, ale T już 74...ale on to koksu jest :-)
 
Tak mi się przypomniało...Dziewczyny mam do sprzedania ładne nowe(z metką sweterki) z Anglii na malucha(wg.metki) 3-6 mc, moim zdaniem na ok rozmiar 68,sweterki są grube, podszyte polarkiem i baaardzo wyjściowe:) mam też do sprzedasnia słynny strój supermana nie wiem czy go pamiętacie-użyty raz do sesji i wogóle kilka zabawnych fajnych ciuszków głównie z Anglii, jakbyście były zainteresowane zakupem to dajcie znać bo i tak zamierzam to na Allegro puścić a wolę najpierw Was spytać.

MOgę podesłać fotki ale teraz nie chcę tu niepotrzebnie spamować:)
 
Dziewczyny śliczne te wasze bobasy. My po wizycie lekarskiej, maluchy ważą 3600 i 3400, w ostatnim tygodniu przybrały już po 200 g (ograniczyliśmy trochę ilość mm z butli). Lekarz mówi, że jest OK i kazała utrzymać to dawkowanie. Mają niestety małą anemię więc żelazo dostały i też skierowanie na rehabilitację, ale nie do neurologa. Zwłaszcza Krzyś jest asymetryczny - wygina się w banana, mniejszy Wojtuś jest lepszy. Co to sa za ćwiczenia volta i te inne?
 
Gloriane dla moich chyba za duże ;-)
Bibiana - mówisz, że to mało. Hmm to od czego oni tak porządnie wyglądają. Chyba faktycznie ten cycek z turbodoładowaniem jest ;-)
Dady mi nie przeciekały, ale strasznie pęcznieją. Generalnie im cieńsza pielucha, tym więcej w niej chemi. Pampki mają dodatkowo jeszcze taki chemiczny zapach i ciężko mi wyczuć kupsztalka mniejszego ;-) A jak liczyłam to 4 dady bez promocji kosztuje 0,56, a pampek 0,63 (promocja w kauflandzie), więc jakiejś szokującej różnicy nie ma.
 
Napierajka wklejam link dla Ciebie odnośnie rehabilitacji: Rehabilitacja Vojta

Lilonka masz rację,że dady i pampersy rosną - u nas też pęcznieją no i zdarza się, że jakimś cudem przesikują pampersa/dadę. Dada i pampers mało się różnią, są nawet opinie że są produkowane przez tego samego producenta.

Dziewczyny moje bobasy jak je coś boli to mówią "le"- i jedno i drugie tak samo, a Wasze?
 
U nas Zuza jak zadowolona to gada : tatatat albo bababa, a jak coś nie pasi do mamamama ;-) agentka mała
Moi mało płakali - głównie na kupę albo zmęczenie. Kolki ominęły nas szerokim łukiem. Za to zęby dokazują.
 
mnie zastanawia co znaczy "aja aja aja" bo tak "mówi" Martusia od pierwszych dni życia, już w szpitalu tak mówiła, najczęściej jak jest głodna, ale Norbercika to nikt nie przegada - potrafi godzinami po swojemu i to bardzo donośnie. Niestety zaczął na wszystko co mu nie pasuje płakać bardzo głośno i jak nie dostanie już teraz natychmiast co chce - teraz to zwykle chodzi o mleko lub jak jest zmęczony i chce spać - to płacz jest niesamowity
 
reklama
Moi jedzą 200g słoik na głowę na obiad pija jak ich zmusze desery też 200g potrafią zjeść mleko max 180 ml pieluchy uzywam wielo a na wyjścia różnie:-) jeszcze mam 2 duże opakowania z zapasów ciążowych :-) właśnie dziś robiłam zakupy słoikowe duże zapasy bo ja nie zawsze sie moge wyrwać a mój to wiecznie kupi cos czego ja nie chce:-) co do kaszki to ja daje 3 miarki na 150 ml mleka w nocy jemy co 3 godziny po 150-180 mleka z kacha:eek: czar blizniąt:-)
 
Do góry