reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bliźniaki niemowlaczki - pierwszy rok życia naszych dzieciaczków.

Justynia przykro mi z powodu pogrzebu :-(

Napierajka dużo zdrówka dla synka, oby jak najszybciej wyzdrowiał &&&&

Jjka ja również dodaje kleik do mleczka dwa razy dziennie, po miarce takiej od bebiko, czasem małemu półtorej, jak widzę że zapowiada się na wielkie jedzenie, bo potrafi być głodny jak wilk

miłego dnia mamusie :-)
 
reklama
Napierajka bardzo mi żal Krzysia i mam nadzieje że szybko się wykurujecie, całuski dla niego .
Justynia przykro mi z powodu babci
Jjka dzięki za info :-) a wczoraj podawałaś kleik do nocnego mleczka? My w dalszym ciągu jemy co 3 -3,5 godz ok 120 ml. Trochę mamy gorsze noce, ostatnio wstaja na jedzenie ok 24 i potem 4-5 rano masakra może wrócą do wcześniejszego schematu.
Gotadora dzięki mam nadzieje że dzisiaj piwnicę skończą i będzie chwila oddechu :-)
 
Cześć dziewczyny!Napierajka wystarczy już Wam tych chorób,limit wyczerpany.Mam nadzieję,że to już ostatni raz.U mnie zęby na całego Mai drugiego widać,niedługo się przebije i u Dawcia drugi w natarciu,bidulek paczek i marudnik dzisiaj jest.Oj te dzieci to si pomęczą.

Sent from my RM-941_eu_euro1_224 using Tapatalk
 
Witam my właśnie wrocilismy od okulisty Max wypisany a Olek ma jakieś zmiany aż się poplakalam bo wczesniej nic nie było ehh dobrze ze dziś ostatni dzień szkoły i dzieci maja wolne
 
Witam się po spacerku:)zaryzykowałam i poszłam z dzieciakami do Tesco,troszkę ponad 2km w jedną stronę.Obyło się bez płaczu i scen ze strony starszego synka.Chyba mu te rogi wypadły na dobre.Jestem z niego taka dumna!Mama mam nadzieję,że to nic poważnego.

Sent from my RM-941_eu_euro1_224 using Tapatalk
 
karmelova, do nocnego mu nie dawalam wczoraj ale dzisiaj mu dam. Ciekawe czy dzieki temu prześpi chociaż 4 godziny:-)
 
mama
musi być dobrze!! nie denerwuj się na zapas co ma być i tak będzie :-(a Twoje nerwy nie pomogą

multimama
jak TY to zrobiłaś ?? może z swoją spróbuje :-D

A my mamy 2 zęby tzn Natan ma :-D:szok: dziś łyżeczki z buzi nie chciał mi oddać i zajrzałam mu do buzi a tam kolejny ząb :-p wiec mamy dwie dolne jedynki :cool2:
 
Witam wszystkie mamusie i ich dzieciaczki:tak: Postanowiłam dołączyć do waszego grona, pewno niektóre mnie pamiętają z forum ciąży bliźniaczej. Moje skarby przyszły na świat 14.02.2014 w 26tyg+3dn. Wojtuś 34cm i 850gram Asia 33cm i 700gram. Dużo już przeszły i pewno jeszcze wiele trudności przed nimi.
Mam do was kilka pytań odnośnie kompletowania rzeczy dla dzieci;-) Ile i jakiej wielkości butelki są potrzebne? Ile średnio potrzebnych jest ubranek na początek? Czy kupywałyście monitory oddechu, jeśli tak to jakiej firmy? Ile średnio jest potrzebnych pampersów?Jakie najlepsze są materace?
Pytam was bo wy już jesteście doświadczone i wiecie co i ile jest potrzebne przy bliźniakach. Ja dopiero rozpoczęłam kompletowanie wszystkiego, bo oprócz łóżeczek, wózków(2x stelaż pojedyńczy i 1x stelaż podwójny z firmy Tako jamper) a także paru ubranek nie mam nic.:-( A dzieciaczki pewno jeszcze jakieś 6tyg będą w szpitalu więc muszę zacząć zakupy.
Pozdrawiam was i wasze maluszki:tak:

Są tutaj może bliźniaki wcześniaki?
 
Justynia odkryłam chyba o co chodzi.Od jakiegoś tygodnia we wszystko go angażuje,pomaga mi przy praniu,jak myłam okna to wycierał ręcznikiem papierowym,wyrzuca pampersy,podaje zabawki maluchom,zanosi pranie na suszarkę,no po prostu we wszystkim "potrzebuję"jego pomocy.Po dobroci daje się przebrać,ubrać i w ogóle jest niesamowita odmiana,nie to dziecko.No czasami ma nerwa ale to naprawdę czasami a wcześniej to o wszystko było darcie.Cały czas z nim po drodze rozmawiałam,pokazywałam,tłumaczyłam dlaczego musi się trzymać za rękę i chyba to działa.Albo łapał mnie za rękę,albo trzymał wózka albo szedł obok.Poczuł się potrzebny i ja też jestem spokojniejsza,wszystko na spokojnie bez nerwów się staram.
No kurcze,szybko te zęby macie i dobrze,że bezboleśnie.Oby tak dalej.

Sent from my RM-941_eu_euro1_224 using Tapatalk
 
reklama
Jjka jak po nocy mam nadzieje że pospały trochę dłużej twoje maluchy po tej kaszce. U mnie Filip przeszedl dziś sam siebie i spał od godz. 19 do 5 rano :-) jestem normalnie w szoku
Justynia Natan szleje z tymi ząbkami , super że przechodzi to bezboleśnie
Multimama ale z ciebie przebiegła sztuka :-) rozgryzłaś swojego dwulatka
Anulfka od czasu do czasu podczytuje forum ciąży bliźniaczej dlatego znam Twoją historię, cały czas trzymam kciuki za Twoje maluszki super że już nie długo będziecie razem.
Jeśli chodzi o wyprawkę to ja na początku miałam kupione 4 butelki 125 ml (żyłam nadzieją że będę karmić piersią )i dostałam jeszcze 6x 250 ml. Nie kupowaliśmy żadnych monitorów bo moje dzieci spały w jednym łóżeczku a one wtedy nie działają. pampersów na początku szło bardzo dużo bo i kupek było sporo ( ja kupowałam dady) Niestety te najmniejsze nie wychodzą w korzystnej cenie. Co do ubranek to trudno mi napisać ilości bo my mieliśmy tego sporo ale ja głównie kupowałam w lumpeksie więc wyszło to nie drogo a przy takich dzieciach ciągle trzeba przebierać bo różne wypadki się zdarzają raz się uleje a innym razem co innego :-) Generanie im więcej będziesz mieć ubranek tym rzadziej będziesz musiała prać. Na początku najlepiej sprawdzał mi się zestaw body + pajacyk i takich to właśnie ciuszków miałam najwięcej.
Życzę udanych zakupów.
Moje maluchy urodziły się 37t+5d
 
Do góry