reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Bliźniaki niemowlaczki - pierwszy rok życia naszych dzieciaczków.

Różyczka, lilonka, bibiana, gotadora, novamama sliczne te Wasze maluchy a te wieksze jakie uśmiechnięte i kumate:)
u nas spokoj byl miesiac z chorobami i naraz starsza z grubej rury wypalila i ma zapalenie pluc, antybiotyk dostaje i staramy sie zeby z maluchami sie nie stykala ale to trudne jest.
Wojtek dzis tez przespal cala noc tylko Lena potrafi czasami od 22 do 1 wojowac i potem zasypia ale i tak po 3 godz na cyca sie budzi:crazy:
Co do wlosow to mi tez wypadaja masakrycznie, a ze normalnie nie mam ich duzo to teraz w ogole garsteczka ich zostanie
 
reklama
To niedługo założymy klan łysych mam:-)nie jestem sama:-Dmoje wszystkie potworki śpią i mam chwilę spokoju.Maluchy robią się coraz fajniejsze,dłużej same poleżą i nie muszę przy nich siedzieć ciągle bo umieją się na chwilę zająć sobą.Powoli zaczynają chwytać zabawki w leżaczkach ale średnio im to wychodzi i jak zwykle zastanawiam się czy już nie powinny opanować dawno tej umiejętności:confused::confused:a to jeszcze gorące zdjęcie sprzed chwili DSCN3287.jpg aha i zapomniałabym,maluchy niedługo wyrosną z gondoli w wózku DSCN3269.jpg:szok:
 

Załączniki

  • DSCN3287.jpg
    DSCN3287.jpg
    36,3 KB · Wyświetleń: 216
  • DSCN3269.jpg
    DSCN3269.jpg
    32,7 KB · Wyświetleń: 280
Ostatnia edycja:
Tigla a no oglądałam przecież te zdjęcia :-D ale jeszcze raz napiszę, że dziewczyny śliczne:tak::tak:

Różyczja chłopaki wysocy będą to widać :tak:

Multimama ale słodziaki i takie drobne się wydają, ile ważą? moje też już wyrastają z gondoli :eek:

Polka zdrówka dla was i gajnie że się odezwałaś, wrzuć zdjęcie maluchów :tak:

Multimama mój Tomuś od wczoraj zaczyna łapać, a Dominik jeszcze nie bardzo niby w 3 miesiącu powinni ale wiadomo że każde dziecko inne, moje za to obracają się z brzucha na plecy już od ponad dwóch miesięcy. od jakiegoś czasu posuwają się do tyłu, nóżkami się odpychają, dupki do góry i już są dalej :-p Tomuś obraca się wokół własnej osi i próbuje posuwać się do przodu strasznie przy tym krzycząc :-p:-p:-pa i Tomuś zaczyna siadać :confused2::confused2: w leżaczku boje sie go zostawiać bo tam zaraz łebek podnosi i próbuje siadać...
 
ile ważą dokładnie to nie wiem ale ponad 6kg,w grudniu idę na szczepienie to się dowiem.Moje próbują dopiero się przekręcać z placków na brzuch.To moja wina bo mało czasu spędzają na ziemi na macie bo Kuba chce ich rozdeptać jak leżą na podłodze.a z siadaniem to samo mam.
 
Co do włosów to ja tez dołączam bede łysa tzn juz jestem ale tylko z przodu:eek: takie prześwity że mój fryzjer powiedział że wyglądam jak po chemi:eek:jest światełko w tunelu bo powolutku odrastają (mam taka nadzieję płonną:baffled:)u nas nadal brak przewrotów ale Olek pięknie siedzi a Max dzwiga pupe I gadają jak najęci trenują też pompki :-) jak leża na brzuchah ,ślinią sie ale zębow brak jemy już zupe z mięchem I rybą tzn oni jedzą:-) nie ważylismy sie ostatnio ale Max to powoli zaczyna wyglądać jak ludzik michelin więc jest duży postęp we wtorek mamy wizyte u lekarza to się dowiem ilę przytyli
 
Było coś o sankach o się odezwę (ostatni raz nim będę pełnoprawnym uczestnikiem wątku) hehe

ja mam takie (zdj. w zał.) wymontowywany pchacz i oparcia i było ok. (świetnie się sprawdza śpiworek TAKO idealnie się wpina w zaokrąglone oparcia). Choć powiem że te tradycyjne drewniane lepiej po śniegu idą.

A przestrzegam przed tymi I BABYACTIVE SANKI BLIŹNIACZE Z OPARCIEM + UCHWYT (3685846071) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. i podobnymi na grubych rurkach na dole, jak jest mało śniegu nie da rady ich pchać/ciągnąć bo się z w podłożu blokują (znajomi kupili) musi naprawdę dobrze napadać śniegu co np. u mnie rzadkobywa max 3-5 cm w mieście :tak:

P1020073.jpg
p.s. jak kupowałam sanki chciałam dzieci rok po roku i na zapas kupiłam dla bliźniaków i chyba sobie sankami wykrakałam hehe zdj. z lutego a marcu zaszłam w ciąże bliźniacza :-D
 

Załączniki

  • P1020073.jpg
    P1020073.jpg
    35,5 KB · Wyświetleń: 338
Ostatnia edycja:
Multimama - jakie słodziaki fajne :) Moje to się już do gondoli od miesiąca nie mieszczą....
Polka - współczuję choroby...oby maluszki się nie zaraziły chociaż....
Bibiana - no mam nadzieję że będą wysocy - mąż ma 195cm wzrostu a ja 175 więc mają po kim rosnąć ;) a co jak co ale facet moim zdaniem powinien być wysoki - takim łatwiej w życiu :-) Twoi chłopcy są chyba bardzo dobrze rozwinięci jak na swój wiek - co?? obracają się, cofają, chcą siadać....no ładnie... U mnie ładnie obaj łapią za zabawki i z rączki do rączki przekładają, i wokół własnej osi się obracają. Trochę głowy próbują podnosić jak leżą na brzuszkach. I za kolana się łapią - i widzę że za stopy próbują :)
Czekam aż się obracać zaczną na brzuszek...
 
Multimama, Różyczka, Bibiana Śliczne Bliźniaczki:-)

BIbiana no no no Twoje Maluchy to jakoś ruchowo nad wyraz rozwinięte:tak:

Byliśmy dziś u innego pediatry z chłopakami- w Lux Medzie i tylko mam zamieszane w głowie teraz:eek: Każdy lekarz mówi coś innego, a do tego ta lekarka sprawiła, że czuję się dziś jak wyrodna matka, która zaniedbuje swoje dzieci:wściekła/y: brrr...okropna wizyta. Z ciekawszych newsów...waga chłopców...Staś waży 7 kg-niech ktoś mnie przebije:szok: Karol "tylko" 6:szok:
 
Różyczka czy ja wiem czy dobrze, coś robią wcześniej inne póxniej, ale pani doktor pochwaliła chłopakow za unoszenie głów, powiedziała że pięknie podnoszą sie na przedramieniach, ale za to zabawek nie chcą sami trzymać, no Tomuś ale ta która jest zawieszona i widać że to nie jest jeszcze to, zabawkę jak im daję to chwile zostaje w łapce ale zaraz upada :sorry: ale nie przejmuję się tym, zacznę się przejmować za miesiąc:-p

Gloriane wow piekna waga. mój Tomuś dzielnie goni Stasia :-p a Twój Karol Dominisia, mój d to w dodatku króciutki jest, taka mała pchełka :-D
a jak już to Tomus taki sprawny ruchowo, Dominiś tylko do tyłu sie odbija, jak to mówi mój mąż robi raka :-p

Dominik to dziś przesadza, jeszcze nie spi :wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y::wściekła/y:

Gloriane co Ci ten lekarz nagadał, że tak się wkurzyłaś?
 
reklama
Lilonka, a mieli na coś reakcję " anty" typu wysypka? Mój pediatra chce żebym im wprowadziła w tym miesiącu mięso, rybę i potem żółtko, ale zastanawiam się, jakie mogą być skutki uboczne? Na razie widzę zmianę konsystencji kupek z musztardy na plastelinę i wysiłek, jaki bobasy muszą włożyć w ich"produkcję". I nie zawsze są chętni do jedzenia, ssania mleka też, ale to przez te zęby...
A z tymi gotowymi kaszkami i daniami, to można kombinować, ja np.do jarzynek z królikiem (słoiczek) dodaje mannę i buraka w domu gotowane, a do jabłuszek trochę kleiku lub też manny. Fajnie, że Twoje Bąbelki mają apetyt, u mnie porcje skromne....
Jak Twój kręgosłup to znosi? Ja myślałam, że się pozbędę pasa ciążowego, a coraz częściej po niego sięgam...


Różyczko, chłopaki mieli pierwsze zęby (dolne jedynki) w sierpniu (4ty mies.ż) jednemu wyszły obie na raz, a drugiemu jeden, a po 3 tyg.drugi. Kolejne mniej więcej co miesiąc i parami wychodzą.
Fajnie, że Ci tak śpią maluchy, moje łobuzy co 4 h się budzili na tym etapie. A jacy duzi!!! Wyglądają na wiecej niż w suwaczku!


Tigla, właśnie światełka mi się podobają, bo muzyczek też nie lubię :/ A co do ceny, to pozostawiam wybór obdarowującemu. Kojarzysz jeszcze jakieś projektory? Kiedyś mieliśmy fajny od V-tech ze światełkami i odgłosami natury, ale przepadł gdzieś jak pożyczyłam dla innych dzieci...


Bibiana! Już strzygłaś?? Moje łysole mają włosy po tacie :( czyli tyle, co nic... Wiem, że jeszcze urosną, ale prewencyjnie masuje i szczotkuję główki.
Nieżli akrobaci Ci rosną ;) naprawdę sporo potrafią na tym etapie! A masz w planie ograniczać ich kojcem ?


Gotadora, to masz co robić.... A to na pewno kolka? Czasam gazy męczą brzuszki, tak było z moim jednym maluchem. Pomagał esputicon krople (dawałam 2-3 do buzi przed karmieniem, 3-4 X dziennie) i kateter windi w pupę w ekstremalnych sytuacjach, żeby go odpowietrzyć...


Multimama, piękne dzieci i też wydają się b.pogodni! Wiem, że to zależy od momentu w jakim robimy zdjęcia, ale wszystkie forumowe bliźniaczki wydają się być zadowolone z życia ;)
Nie martw się, opanują przewroty. Fakt, częste przebywanie na podłodze ułatwia ćwiczenia. Moje maluchy zaczęły obroty jak przełożyłam ich z 1 do 2 łóżeczek, więc przestrzeń też ma (moim zdaniem) znaczenie, zwłaszcza, jeśli dużo w gondolach przebywają.


A co do włosów, a raczej ich braku....to ja właśnie przestaję gubić tyle i widzę spore odrosty :) wiedziałam, co mnie czeka, pamiętając poprzednią ciążę, ale teraz to myślałam, że wyłysieję bezpowrotnie...

Miss...jak tam?...
 
Do góry