reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bliźniaki niemowlaczki - pierwszy rok życia naszych dzieciaczków.

Cicho tu dziewczyny, widac, nie tylko moje lobuzy daja w kosc! Jak mi sie teskni do czasow gdzie dzieci byly tam gdzie je zostawilam:-D.
 
reklama
cailina ja tu zagladam codziennie ale faktycznie cichutko tu
u nas dzis pogoda beznadziejna,maluchy spia to i ja sie przespalam troche tym bardziej ze milosz dal mi dzis w nocy popalic marudzil jak cholera mysle ze to na zabki
moja milenka znowu zakatarzona ,nie chcem zganiac na tesciowa znowu ale tyle razy prosze zeby nie łazila z maluchami po sklepach bo pogoda zdradliwa wyjdzie na zewnątrz a dzieciaki zgrzane i gotowe
 
i ja tu zagladam kazdego dnia ale pustki.
U nas dzisiaj pogoda ladna wiec poszlam na spacerek.
Dziewczyny ile razy dziennie wasze dzieci jedza mleko??? I o ktorej kladziecie je spac?
Ja od wczoraj daje moim mleko 3 razy, kaszke, owoc i soczek. Zalezy mi aby kazdego dnia dostawaly soczek a jak pija soczek nie zawsze chce pozniej mleko. Poki co ten system sprawdza sie dobrze. Z samego rana dostaja mleko potem na sniadanie kaszke, pozniej jakis soczek po chwili jakis owoc kolo 15 dostaja butle i potem butla o 19. Okolo 19.30 ich klade juz spac co mojej mamie nie bardzo sie podoba bo to za wc zas a ja uwazam ze nie jest za wczas tylko w sam raz. Pozniej przynajmniej mam troszke czasu dla siebie.
 
No właśnie jakieś pustki tu . Przyszła wiosna i mamusie pewnie na spacerkach cały czas.

Marcikuk- ja dopiero niedawno przeszłam na 3 butle bo wcześniej dawalam mniej ale częściej a teraz rano ok 10 kaszka ok 90 ml lub deser lub jogurt potem ok 13-14 obiad i butla o 17 , 20:30( wtedy idą spac) i butla ok 6-8 rano zależy jak długo mi śpią. A ostatnio śpią bez przerwy 10-11 godzin :-) żyć nie umierać . Za to w ciagu dnia mało śpią . A czemu tobie zależy na soczkach?? Ja wogole nie daje do picia soczkow tylko wodę bądź czasami pól lyzeczki herbatki hipp tez zeby nie było za słodkie . Po co uczyć dziecko słodkiego . I nie dajesz jeszcze im obiadkow ?
 
marcikuk ja daje zazwyczaj tylko 2 butle czyli rano i wieczorem ale bywa ze daje i 3butle
moje kladly sie spac zimą o 19 a teraz przedluzylam do 20-20 30i tez spia do rana wiec i u mnie zyc nie umierac
:-)
 
Witam.
U mnie przygotowania do wyjazdy, porzadki wiosenne, przy pogodzie ciagle spacery i tak dni mijaja.

Marcikuk przypomnij mi ile maluchy maja? Bo ciezko spamietac tak bez suwaczka.
Przylacze sie do pytania Loli - czemu tak bardzo chcesz te soczki? Toz to sam cukier. Brzuchy od dzieciom od niego rosna, przy niemyciu 3x dxiennie zebow/ dziasel pruchnica gwarantowana a do tego dziecko od malego przyzwyczajone do slodkiego.
Do picie najlepsza zwykla woda a jesli zalezy Ci bardzo na witaminach to dawaj wiecej owocow i warzyw. Tez dziwi mnue brak obiadow?

U nas 2x 180-220 mleka na dobe.a spac chodza hmmm jesli jest drzemka kolo 15 to wtedy spac kolo 19 a jesli ten popoludniowej drzemki nie maja to spac ida po 17 i spia do 5-6 rano.
 
Marciukuk, moje spac chodza 7.30-8.00 chyba ze zdazy im sie pospac na drzemke pozno. Ale I tak sie budza w nocy. Jak twoje przesypiaja to rob jak ci pasuje. Moje chocbym o 21 polozyla spac to I tak wstana o 6, zegar biologiczny, cholewcia szkoda tylko, ze inny niz moj;-).
A co do soczkow, to podpisuje sie pod dziewczynami, dla mnie to zbedne, duzo cukru I zapelnia brzuch jak maluchy maja sie uczyc jesc z butelki. Ja to zreszta od warzyw zaczynalam I do dzis sa podstawa menu, a owoce jako deser/przekaska.
A zmieniajac temat to pytanie dla mam, ktorych dzieci zblizaja sie do roczku-jakie plany na podwojne urodziny? moi z imprezy nic sobie nie zrobia, torty beda ale co innego? myslelismy o wypadzie do zoo ale poza tym nie mam pomyslu.
 
czesc dziewczyny. i ja tu codziennie zagladam.ja dzisiaj zaliczylam 1 dzien w pracy i bylo calkiem milo- taka odmiana:-).maz dzieci mial do 12 a potem ja je przejelam.jakos sobie radzimy.
moje maluchy cos ostatnio nie chca jesc obiadkow-moze to przez upaly.za to jadlyby tylko mleko a spia do 5 -max.zazdroszcze spania do 8.my kladziemy maluchy ok.7-8.w ciagu dnia spia 2 razy-wiecej niz kiedys-rano o 9-10 i po poludniu ok.14-15.no i nareszcie zaczely sie troche podnosic .probuja wstawac.
my cale dnie spedzamy na dworze,bo jest spokoj.aby na spanie biore je do domu,bo w domku chlodniej.
 
Soczek ie soczek chodzilo mi o picie ogolnie. Zależy mi zeby pily troszke bo problem z kupkami znowu. Soczek jablkowy kupuje gotowy ale on slodki nie jest marchewkowy robie sama. Herbatki tez mam. Wody nie chca. Jesli chodzi o obiadki to pomalu zaczynam wprowadzac rozne rzeczy. Poki co jedza owoce a następnie biore sie za warzywa a pozniej mix obiadkowy. U mnie troche pozno bo kazali mi nic nie wprowadzac az skoncza pol roku ja co prawda zaczelam wczesniej ale pozniej mieli przerwe bo znowu zaczeli miec bardzo luzne kupki. Poza tym jak jedli 5 butelek na dzien to glodni nie byli pozniej zlikwidowalismy jedna butle i dalismy kaszke ale pozniej jak dalam jakis owoc to znowu pozniej mleka nie chcieli wiec ostatnio postanowilismy zredukowac mleko do 3 butelek.
Podobno jak rok dzieci maja to mozna zredukowac do dwoch butelek.
Powiedzcie mi kiedy wprowadzalyscie gluten i w jakiej postaci. Na internecie sa sprzeczne informacje. Na razie jedza kaszki bezglutenowe ale moze moge im juz dawac z glutenem?
I kiedy zaczelyscie wprowadzac miesko???
 
reklama
Marcikuk jednej rzeczy nie rozumiem. Co w koncu dzieje sie z tymi kupami.
Bo piszesz mialy problem z kupami wiec kazali byc na samym mleku a pozniej piszesz ze maja luzne kupy. Czyli mam rozumiec ze problem to te luzne kupy? Jesli tak to wcale sie nie dziwie. Dzieci sa na mleku, do tego dajesz sok jablkowy ( dziala rozluzniajaco) wiec powiedz mi co ma im wiazac te kupy skoro jedza/pija to co te kupy ma poluzniac.
Kochana sprawdz sklad soku/herbatek i zobaczysz ile maja cukru. Niestety nie ma produktu dla dzieci bez cukru. Nie chca pic wody bo przyzwyczaily sie do sokow - nic w tym dziwnego. Ale ok skoro tak wolisz to luz ;)

Co do glutenu. Ja wprowadzilam jak chlopcy mieli 6 mc wieku rzeczywistego. Robilam 2 lyzeczki kaszy manny do zupki - najlepszy sposob wprowadzenia glutenu ;)
Miesa jedza od ok 5 mc w zupkach. Na poczatku gotowala troche piersi osobno i dodawalam pozniej do zupy ( bo to nie mozna dawac tego wywaru z miesa) pozniej po ok 2 mc gotowalam razem.
Ponowie pytanie - ile maluchy maja?
 
Do góry