reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bliźniaki niemowlaczki - pierwszy rok życia naszych dzieciaczków.

Boże ale jestem padnieta. Na rano miałam wizytę u leny pediatry i tak jak wcześniej pisałam serce u niej ok oprócz tej przerwy miedzy komorami, nerki ok, słuch ok a wyniki rezonansu mózgu nie wykazały nowych zmian ani pogorszenia bo jakieś tam są . Tylko ta głupia sonda ale poprosiliśmy o opinie drugiego lekarza. Zreszta nawet jak sie potwierdzi , ze nie może sama jeść to będzie miała juz taka rurę operacyjnie przez brzuch do żołądka . Do Polski mogę lecieć lekarz powiedział więc chyba początek marca bede lecieć na miesiąc :-) Aa i Lena dostała coś na refluks bo często wymiotuje po jedzeniu i może jakieś mleko bardziej sycace dostanie zeby szybciej tyc.
Ale ogólnie śmiać mi sie chce z tych angielskich lekarzy bo tutaj nie ma czegoś takiego jak rehabilitacje np na napięcie miesniowe itp . Mówię temu lekarzowi ze Mateusz patrzy sie tylko na prawo i aż tak ze czasami myśle ze wykręci sobie głowę , ze nic nie pomaga , ze ma krzywa głowę a on ze to normalne.!!! Ci lekarze tutaj są do D...!!! Na przepukline pepkowa tez ze normalne i jak w Polsce lekarz zakłada plaster na to to tu nie ! Szkoda gadać...
Lena wg niego tez nie potrzebuje żadnych rehabilitacji a z ta choroba dzieci często nie chodzą itd to myślałam ze najszybciej można jakiś ćwiczyć a tu nic !
Wogole Mateusz zrobił sue od paru dni taki ze na rękach to tylko siedzieć a najlepiej stać by chciał bo nogi proste i mam go tak trzymać . Dzis na wizycie myślałam ze mi ręce odpadna bo przez 30 min wiercil sie na wszystkie strony. Chyba skończyło sue grzeczne lezenie. Dobrze ze chociaż on jest taki , ze potrafi trochę dłużej polezec na macie czy huśtawce i zawsze sie potrafi czymś zając sam choćby miał sie na rączki patrzeć :-)


A tak wogole to mój wózek robi furrore i ludzie mnie zaczepiają i pytają sue co to za wózek . Ostatnio ktoś krzyczał z drugiej strony ulicy zeby sie spytać :-)
A najbardziej sie usmialam jak byłam na badaniu serca z dwójka i mąż był z nami i Lena leżała u góry na miejscowce matiego a Mati był na rękach u męża i na wózku mieliśmy kurtki . Jak weszliśmy do niej to kazała dziecko rozebrać i położyć na łóżku . Tak więc wyjelam lene i rozebralam a Pani dr coś w kompie robiła i po czasie mówi jeszcze raz patrząc na męża z matim ze prosi zeby rozebrać dziecko ;-) to my w śmiech i mówimy ze dziecko juz leży na łóżku rozebrane :-) ona szoku doznała bo nie zauważyła ze my z dwójka jesteśmy :-D

zaraz was doczytam bo tyle naskrobalyscie ze nie zdążyłam podczas karmienia :-)
 
reklama
Lola a jaki masz wozek. Bo nie pamietam.
Na przepukline pepkowa to kladz czesto na brzuszku. Pomaga

A co do rehabilitacji to po prostu trafilas na dziwnego lekarza. Ja bylam na 8 week check powiedzialam ze filip ma non stop bardzo zacisniete piastki i ramiona odchyla do tylu i dostalismy wizyte u neatologa. Tam zbadali i dali wizyte u fizjoterapety. Tam zbadali pokazali co robic z zaznaczeniem ze przez mc sami to mamy robic i do kontroli. Jesli nie minie mamy cwiczenia u nich czyli rehabilitacje. Naszczesci minelo po codziennych cwiczeniach i nas to ominelo. Teraz kontrol w marcu.

Jakie masz mleko dla Leny? My mamy ze szpitala cow & gate nutriprem 2. Jest to mleko dla wczesniakow i dzieci z niska masa uredzeniowa o wiekszej zawartosci tluszczu. Nam dano zaraz przy wypisue i teraz recepty z GP. Nie zawsze daja( znajoma tu w londynia ma tak samo wczesniaki jak ja i jej nie dali) ale warto zapytac. Daha za free. Rekomendowane przez pierwsze 6 mc ale mozna podawac do roczku. Poki co kaza dalej dawac to a nam to pasuje bo pudlo 900 g idzie w ciagu 3-5 dni wiec sporo kasy w kieszeni.
 
Zabolek- dzięki za info :-) ja byłam bezpośrednio u leny pediatry z tym Mateusza trzymaniem głowy na prawo więc teraz zrobię tak jak mówisz i pójdę do GP choc tu to akurat tez trzeba dobrze trafić bo często oni tez maja wszystko gdzieś i wszystko dla nich jest norma.
A co do mleka to w szpitalu zaczęli dawać SMA , potem dawalam tylko moje ściągnięte a od miesiąca juz głownie mm i po SMA nie mogli zrobić kupy i oboje ulewali i wymiotowali. Jak poszłam do GP to dostałam coś na refluks dla matiego ale akurat dzień szybciej zmienilam mleko na hipp u obojga od razu poprawiło sue z kupka i Mati przestał ulewac. A Lena dalej wymiotuje po jedzeniu więc dzis pediatra dal nam tez na refluks coś co sue przed karmieniem podaje . Jednak jutro przychodzi do leny dietetyczka więc jej sue spytam o mleko i wkasnie o takie jak piszesz z większa zawartością tłuszczu. Spytam sie tez o ta receptę na mleko:-)

dziewczyny doczytalam ale juz zapomniałam która co pisała ale głownie było o tesciach hehe:-D Bardzo wam współczuje ze macie takich i sama takich nie mam więc sue nie wypowiem na ten temat. Ale koleżanka ma taka Tesciowa to aż głowa boli jak sie naslucham. Moi teście są bardzo pomocni, kochani i wszystko by za nas zrobili co jedt niestety bardzo męczące czasami. Jednak poki co my jesteśmy w uk a moi rodzice i tesciowie w Polsce więc często sie nie widzimy. Ja jednak bardzo tęsknię do polski i brakuje mi tu kogoś z rodziny.
 
Lola moje byly na Nutriprem 2 od urodzenia bo sie urodzily male/wczesniaki, tak sie zabraly za jedzenie, ze w 8 tygodniu trzeba ich bylo przestawic na normalne mleko bo tak porosly! Tu nie jest refundowane, ale o ile wiem to u was tak wiec moze sie zorientuj, bo pewnie by Lence pomoglo. Tylko...smierdzi, dopiero przy Aptamilu zauwazylam roznice;-).
A co do rehabilitacji to my niby chodzimy z Rorusiem co miesiac raz, tam sprawdzaja co i jak, poprawia sie, w domu niby mamy cwiczyc i tyle. Fizykoterapeutka w sumie tylko go doglada, nic nowego sie nie dowiedzialam, ale napiecie minelo, wiec mysle, ze u ciebie to tez moze kwestia lekarza i jego podejscia.
 
dziewczyny jak czytam wasze posty o postepach waszych dzieci to mam dola chyba juz tu wiecej nie napisze:-:)-:)-( moje doslownie jeszcze nic nie robia
ani zebów ani gadania,ani siedzenia no poprostu nic jestesmy daleko w tyle czasem mam dola bo spotykam dziewczyny ktore rodzily razem ze mna ich dzieci juz siedza stoja itd
doluje mnie to jak cholera wiem ze zanim cokolowiek sie wydarzy to około roczku napewno nie wczesniej
milosz cos tam zaczyna kombinowac z pelzaniem ale rączki i barki ma slabe i tylko sie denerwuje i placze
 
Cailina- moja lena waży dopiero 2700 g a ma 3 mies:-D dziwne, ze żaden lekarz w tym jej pediatra nie zasugerował nam zeby takie mleko kupić . A ona bardzo wolno tyje choc to tez jest objaw jej choroby. Jutro wszystko wypytam sie tej dietetyczki.

Zabolek - ja mam wózek i candy peach tem co jest na pojedynczej ramie jeden pod drugim. Byłam pewna ze on tu popularny a mówię ludzie mnie zaczepiają jak np dzis miałam dwa foteliki zamontowane albo 2 gondolki. Bo pewnie spacerowki juz takiej furrory nie bedą robić bo dużo takich podobnych jeździ . Ogólnie jest bardzo zadowolona z wózka i on jest stworzony dla mnie bo jest mały więc sam raz dla leny. Pewnie gdybym miała dwa takie klocki jak Mati to bym była trochę zła bo gondolki są naprawdę małe szczególnie ta na dole . Ale bynajmniej wszędzie z nim wjade bez problemu bo nie wiem jakbym wchodziła z takim na szerokość do np lekarzy czy nawet sklepów koło domu jak wszędzie są wąskie drzwi... Zreszta bym nawet do wlanego domu nie weszła :-)

Nie martw sie tak dziećmi bo na pewno niedługo doczekasz sie tego wszystkiego
 
Ostatnia edycja:
Mati, musisz myslec o tym, ze twoje to wczesniaki i niektore rzeczy beda im przychodzic pozniej, ale napewno nadrobia. A czy robia co tam maja robic zgodnie z ich wiekiem korygowanym lub w miare niedlugo po tym? Nie mozesz tez patrzec, ze moje np. to tez wczesniaki, bo one zawsze byly duze, nawet w brzuchu, inne geny i inaczej sie rozwijaja. Ja tu czasami jak czytam na forum dla wczesniakow to widze, ze roznie bywa, musisz patrzyc na to w perspektywie, bo to byly te wazne tygodnie w brzuchu, ktorych im zabraklo i teraz im troche dluzej zejdzie by to nadrobic, ale na pewno to zrobia!
 
Cześć dziewczyny!wiem ze długo mnie nie było..ale mam tyle na głowie:/ praca,budowa domu,niania 3 razy juz zmueniana no i obowiązki domowe...moje chłopaki skończyli 9 miesięcy i zaczynaja chodzić (szok!) a to niby wczesniaki itd także gonie ich ciagle:D na szczęście mam 100% pewności ze zawsze sa w tym samym miejscu nie rozstaja sie nigdy.mam nadzieje ze u was wszystko dobrze?mati lily??jak maluszki?mam pytanie mam duże problemy ze snem maluch przesypiali mi regularnie całe noce a od dwóch miesięcy masakra z dnia na dzien coraz gorzej dzisiaj w nocy wstawalam co 5 min juz nie wiem co robić...a jak u was to wyglada?
 
Mati nie przejmuj sie! Moje tez długo do tylu były dzieciaczki od miesiąca jak strzelili!po 4 zeby a tak to nic!nagle patrzę stoją teraz zaczynaja chodzić!czekaj cierpliwie to wczesniaki moje tez przecież duzo wcześniej wypelzly;) ale tak silni sie zrobili ze nie daje rady czasami:D
 
reklama
Mati moi tez nic nie robili zwlaszcza filip. I nagle rach ciach i co dzien cos nowego. Filip jest o jakies 3 tyg za tomkiem. Co tomek nowego sie nauczy to fifi z 3 tyg opoznieniem jesli chodzi o sprawy ruchowe z innymi znowi fifi do przodu. Ty sie nic nie martw. Znam przypadki dzieci ze zeby byly dopiero kolo 10 mc i calkowite przeciwienstwo znajomej syn utodzil sie juz z zeben. Widzisz regoly nie ma. Jeszcze zatesknisz za dniem koedy tak nie buszowali po podlodze zobaczysz ;)
 
Do góry