reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bliźniaki niemowlaczki - pierwszy rok życia naszych dzieciaczków.

Czesc Dziewczyny,u nas masakra zaczęły się ząbki i Chłopcy marudzą i ryczą jeden przez drugiego...wydaje mi się,że dość szybko wychodzą nam ząbki ale czytałam w necie,żu wiele dzieciaczków zaczyna ząbkować tak około 3-4 m-ca. U Maksia przebija się dolna jedynka,wyszedł już kawałek a u Mikiego dolna jedynka w dwóch miejscach się pokazała i ma strasznie napuchnięte i nabrzmiałe dziąsła tam gdzie są górne jedynki,wczoraj był tak marudny że dałam mu na noc czopek Paracetamolu i pierwszy raz od kilku dni przespał ładnie całą noc,obudził się dopiero o 5:30 ma mleczko:-)
Jedziemy na 13tą na rehabilitację,mileliśmy jechać w piątek ale przełożyłam na dzisiaj bo już nie mieliśmy siły po okuliście w czwartek.pół dnia nam zeszło w Kaliszu,Miki dostał skierowanie do szpitala na przetkanie tego nieszczęsnego kanalika łzowego...masuje mu i zakrapiam oczy antybiotykiem póki co nic nie pomaga.... Byliśmy już też na usg główek,wszystko ok:) Jutro chirurg z Mikim-przepuklina i wędzidełko,w piątek biodrka,szczepainie i narazie koniec wizyt,zostaje tylko rehabilitacja.
Buziaki Mamuśki,trzymajcie się!
 
reklama
donka rozumiem ciebie doskonale bo mam podobnie teraz tesciowa troche czesciej przychodzi wiec czesto wychodze z domu jak jest okazja
u mnie tez maz tylko pracuje i ciezko jest przy tych oplatach wszystkich , niewiele zostaje na zycie
,no ja dostaje zasilek pielegnacyjny 306zl ale to zaledwie starcza na mleko dla miloszka a gdzie reszta wydatkow
niuleczka super te twoje malce ,u mnie milosz nerwus ogolnie to ja juz musze go w lozeczku pilnowac bo turla sie po nim ,robi rozne wygibasy i a to noge wsadzi w szczebelki,a to glowa sie huknie masakra doslownie
ostatnio nawet w nocy wstawalam a on na brzuchu spi w glowa w poduszcze dobrze ze sie nie udusil
milenka natomiast zupelne przeciwienstwo
 
Mati no trzeba uważac na te nasze skarby teraz. Ja mam turystyczne łóżeczka więc nie będzie kontuzji, za to szeleszcza tak ze co chwila sie budziłam dlatego wyniesliśmy się spac do drugiego pokoju, teraz budzi mnie tylko ryk:tak:, co prawda musze sie nachodzic ale i tak bardziej wypoczywam jesli można tak powiedzieć.
 
Wlasnie dziewczynki jak to jest z tymi zabkami. Kiedy najwczesniej wychodza???
Filipek moja dziaselka u gory ma takie biale i wyglada jakby mial zabki. Znajoma zobaczyla i sie zaczely wywody ze to pewnie zabki juz ida itp ale ja nigdy nie slyszalam zeby dwumiesieczne dziecko (do tego wczesniak) zabkowalo. Moja siostrzenica miala 3 miesiace jak jej zaczely isc ale ona to jeszcze dwa tygodnie przenoszona byla.
No i czy to najpierw ida dolne jedynki czy nie ma reguly??
 
marcikuk - moi obaj nadal bezzębni bo to podobno sie dziedziczy, mój mąż miał pierwszego zęba jak miał skończone 9 miesięcy, może popytaj w rodzinie czy któres z Was ząbkowało tak wczesnie. Najczęściej pierwsze idą jedynki dolne ale zdarzaja sie wyjątki, że najpier np dwójki dolne wyjda albo najpierw góra to jest normalne i nie co sie przejmować.
 
Ale przeslodkie wasze dzieciaczki :-) i wy piszecie , ze nerwusy hehe :-)
marcikuk- mój Mati tez slodziak a jak jest głodny to lepiej zdala od niego:-)

my dzis jesteśmy po szczepieniach . Tylko chwile był płacz za to od 1,5 godz Mati tak sue wydziera , ze nie wiedziałam ze tak potrafi . Cały czas muszę go muec na rękach bo tylko tak sie uspakaja . Lena na razie sie trzyma:-)

Ja tu sue cieszę , ze dzieci mi od niedawna przesypiaja cała noc( jedzą o 22 a potem albo o 4:30 albo o 6:30 i dalej śpią do ok 9) a wy piszecie ze potem jest tylko gorzej :-) a juz myślałam , ze tak pięknie zostanie:-) juz zaczęłam cierpieć na bezsenność bo przezwyczajona do wsrawania co 3-4 godz więc teraz po 6-8 jest rewelacja ale ciekawe jak długo . Na razie dzieci są mało wymagające i nie płaczą dużo więc to mi znacznie ułatwia życie :-) inaczej nie wiem jakbym sobie sama dała radę .

My tez ten tydz mamy same wizyty. Dzis było szczepienie , jutro wizyta u pediatry w jednym szpitalu a potem muszę jechać do drugiego szpitala tez na jakaś dziwna wizytę . Nie wiem jak dam radę obskoczyc 2 szpitale sama- jutro sie okaże :-)
w środa - bioderka z Lena i przychodzi dietetyczka do leny, czwartek - pani od usteczek bo Lena może będzie mieć mały zabieg bo jeszcze w brzuchu robiła jej sie zajęcia warga ale zroslo sue jedno szczęście i ma tylko mały ślad .

Dziewcztny to chyba tylko przy blizniakach jest tyle wizyt przeróżnych u lekarzy . Bo nie zauważyłam zeby pojedyncze mamy miały tyle tego. Szok!

Kropeczka- a na jakie rehabilitację chodzcie ?

Zabolek- na badaniu serca byłam w Royal Brompton Hospital . A ty? W jakiej ty części Londynu mueszkasz?
 
Lola - moze daj Matiemu calpol dla niemowlakow dostaniesz w aptece albo nawet w markecie typu tesco, asda. Nam sie kazano zaopatrzyc e niego jak mielismy szczepienie i dobrze bo Filipciu tez byl strasznie marudny, nie jadl i przy kazdym ruchu plakal. Nozki go bolaly dostal calpol i dziecko sie wyspalo zaczelo jesc i wrocil do normy.
Moje oby dwa jak glodne to pazurki pokazuja. Mati sie drze jakby go ze skory obdzierali i nie idzie go uspokoic a Filip placze z nerwem, ale jemu wcisniesz smoczka i jeszcze troche wytrzyma wiec zawijam wtedy Matiego bo na niego nic nie dziala musi byc mleko juz i teraz :)))
 
Ja mieszkam w SE. Pytalam bo nsm najczesciej dawali wizyty do St.Thomas Hos. I ponoc jest jednym z lepsxych ale czy to prawda to wiadomo ile ludzi tyle opini.
 
Kropeczka bardzo szybka decyzja Waszego lekarza,że należy wykonać przetkanie kanalika łzowego.Jestem troche zdziwiona.To bardzo bolesny zabieg a do tego nie daje gwarancji i jest ostatecznością.Moje miały obie ten problem do ok 5go miesiąca i na szczęście minęło.Też robiłam masaże.Nam lekarz powiedział okulista,że często kanaliki same zaczynają działać jak należy ok 6-7 miesiąca.A mieliśmy naprawdę duży problem bo przez zatkane kanaliki ciągle ropiały dziewczynkom oczy tak bardzo,że w nocy musiałam tez przemywać bo rzesy aż sklejone.

Niuleczka super te Twoje chłopaki
:-)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Cześć dziewczyny,

Niektóre z Was mnie kojarzą, chciałabym się przyłączyć,bo należę do rozpakowanych mam dwojaczków:tak: Laurka i Gabryś przyszli na świat miesiąc temu 15.12.2012 roku niedługo będę częściej pisać, teraz staram się opanować sytuację w domu,nie jest łatwo,ale powoli powoli wchodzę w ten rytm. Pozdrawiamy!
 
Do góry