reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Bliźniaki niemowlaczki - pierwszy rok życia naszych dzieciaczków.

A to moje bable jakies 2 tyg temu
 

Załączniki

  • image.jpg
    image.jpg
    26,6 KB · Wyświetleń: 66
reklama
Zabolek- ale slodziaki i jak cudnie sie śmieją :-) mieszkałam w okolicach Sutton

marcikuk- Mati zaczął 1 raz tak świadomie sie uśmiechać jak miał 7 tyg . Lenka tak trochę sie uśmiecha od wigili:-) Mati teraz juz co chwila sue uśmiecha :-) na brzuchu natomiast lubi leżeć średnio i głowę podnosi jak leży na mnie a na kanapie chwile potrxyma i sie denerwuje. Za to mam problem bo cały czas patrzy sie na prawo i mimo ze juz klade zabawki itd po jego lewej to on i tak zawsze coś ciekawego znajdzie po prawej i nawet na sile nie mogę mu zmienić strony i ma juz normalnie krzywa głowę po tej stronie . On tez jeszcze nie bierze zabawek do ręki - chyba to za szybko choc nie wiem . Za to uwielbia leżeć w lozeczku pod karuzelka, lubi projektor taki co slajdy na suficie pokazuje i wszystko co sie świeci a teraz kupiliśmy im huśtawke z fisher price - rainforest taka duża co buja sie w dwóch kierunkach i tez jest zachwycony:-)

aladan- cudne dzieciaczki i jakie silne , ładnie stoją i siedzą pewnie niedługo bedą chodzić :-)
 
Ostatnia edycja:
Dzieciaczki rzeczywiscie sliczne, cos jest magicznego w bliznietach.
A co do usmiechow Marcikuk to nas Roro to prawie wyszedl z usmiechem na ustach, niecale 2kg, ale rozlozony byl jak krol tymi swoimi chudymi badylami i juz od poczatku swiat usmiechem wojowal i oczami lypal;-). ale tak naprawde swiadomie to jak mial 6 tygodni czyli prawie wiek korygowany do urodzenia. A Cianek dokladnie jak mial 3 miesiace, przedtem mial refluks i caly czas zmarszczone czolko.
 
Czesc dziewczyny.Cudne te Wasze bable!:-)Lola-podziwiam naprwde ale czego sie nie zrobi dla swoich dzieci.rzeczywiscie trudno tak samemu bez rodziny.
u nas mamy 2 zabki u Igorka.wychodza oba jednoczesnie na dole.juz widac.wczoraj Kornelia miala goraczke i tez mysle,ze to na zabka,bo ani kataru ani kaszlu tylko temp.38 i dzisiaj caly dzien miala podwyzszona.mam nadzieje,ze to nie wirus.
 
Hej Dziewczyny,
dzięki za odpowiedzi w sprawie aktywnosci ruchowej..no ja niby wiem, że kazde dziecko w swoim czasie, no ale oglądam rózne zdjecia i siła rzeczy porównuje i kiepsko to wypada..Aladam-gdzie Twój stojacy szkrab przy wannie a moje siedzące gwiazdy :-(niebo a ziemia normalnie....no ale co zrobić, poczekamy..powiem Wam tylko, że jak już nas naszło z męzem, zeby "zabrać" się za Male i położylismy je do ćwiczeń to się rozpłakały i po 5 minutach dołaczyła do nich moja 5 latka, wyjąc, że nikt się jej siostrami nie zajmuje, hihi :-Di skończyły się cwiczenia....

A już na poważnie to Dziewczyny z wizytami w styczniu - trzymam za Was wszystkie kciuki i za Wasze Maluchy..Musi byc dobrze i tego Wam życzę..
Mati - u nas też w przyszłym tygodniu bioderka kontrola kostnienia, to dam Ci znać.
Lola - witam na wątku. I szczególne życzenia zdrówka dla Calineczki Twojej..I wiesz co, jak u nas jest to jest ale może jednak zawsze byłoby Ci łatwiej w Polsce??? co do badań, to dziewczyny pisały, że nie mają problemu, ja mam akurat przeciwne doswiadczenia niestety.. O głupie skierowanie na badania kału na jakieś tam bakterie doprosić się nie mogłam, jak małe miały biegunkę dłuższy czas..pani doktor stwierdziła, ze to alergia na mleko i je zmieniła, a po 3 tygodzniach wrócilysmy do normalnego i jest ok, wiec???
dostałam tylko skierowanie do kardiologa, bo uslyszala szmer i do poradni preluksacyjnej, ale po tym jak sie tem przez tydzien nie moglam dodzwonic to poszlam prywatnie..za to od innego pediatry z marszu dostalam skierowanie do neurologa z powodu wczesniactwa, wiec moze to zależy od podejscia lekarza???
 
Mati, moje też wcześniaki, 5 tyg przed terminem. Twoje mają dopiero 7 miesięcy. Moje na 7 tylko pełzały i obracały się. Dopiero jakiś tydz przed skończeniem 8 Adaś zaczął robić wszystko na raz : siadać, raczkować, wstawać. Alicja jakiś tydz. po nim. Alicja wszystko robi z lekkim opóźnieniem w porównaniu do brata. Mati u Ciebie też pewnie tak będzie, że pewnego dnia przeżyjesz szok bo nagle usiądą, będą raczkować i się podniosą.
Zabolek ale cudne roześmiane łobuziaki. Też uwielbiam oglądać zdjęcia bliźniaków ;))
Dziś byliśmy na kontroli i Aluśka waży 6,410 Adam 9200. Pani doktor stwierdziła, że taka jej uroda, a że się pięknie rozwija, to nie ma co jej mordować badaniami (myślałam o Poradni Chorób Metabolicznych). Po prostu taka mała - sprytna Calineczka ;)))
 
Ostatnia edycja:
Oj a ja sie normalnie nie moge doczekac jak chlopaki moje obdatuja mnie pierwszym swiadomyn usmiechem. O raczkowaniu siadaniu itp nawet nie mysle. No i z niecierpliwoscia czekam na koniec kolek. Maja juz butelki przeciwkolkowe kropelki kapiel i polewanie brzuszka ciepla woda grzanie brzuszka suszarka do wlosow lub termiforem a i tak biedakinplacza przy prukaniu szkoda mi ich okropnie jak sie tak mecza.
No a dzisiaj po kapieli szok bo Filipcia pizamka juz mala na niego i musialam siegnac po wieksze. Rosnie chlopczyk pieknie
 
zabolek pewnie ze pamietamy fajne maluszki masz
aimee czekam wiec na odpowiedz co u was z bioderkami i powodzonka
aladam ja juz bym chciala zeby cos sie zaczelo dziac no milosz juz odgina sie od boku i podnosi glowe tak moze jakies 20cm nad ziemia
no u was wagowo duza roznica ale u mnie tez Milenka 6,9kg jest malutka i drobniutka a Miloszek 8,8kg skoro lekarz nie widzi nic zlego to nie ma czym sie martwic wazne ze rosnie
moje juz coraz mniej przybierają na wadze przez miesiąc ok 400-600gr
wiem ze u dzieci to z dnia na dzien moze tak byc moje urodzone 8 tyg wiec spooro
marciukuk u nas z tym usmiechem to chyba ok 3 miesiaca jak dobrze pamietam
 
Ostatnia edycja:
reklama
Matk dzieci w pewnym eieku przestaja tak intensywnie rosnac i troche zwalniaja. U mnie w ostatnim mc chlopcy przybrali tylko po 300 g. U nas tez roznica. Mc temu fifi mial 7.42 kg a tomcio 6.22 kg wiec tez ponad kg. Teraz po niedzieli pojde ich zeazyc to zobaczymy ile teraz przybrali.a tu samokarmiacy sie fifi na drugim a na pierwszym jakies 1.5 mc temu.
 

Załączniki

  • image.jpg
    image.jpg
    27,8 KB · Wyświetleń: 50
  • image.jpg
    image.jpg
    36,6 KB · Wyświetleń: 49
Ostatnia edycja:
Do góry