reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Bliźniaki niemowlaczki - pierwszy rok życia naszych dzieciaczków.

Witam drogie Panie,
jestem licencjonowana położną i prowadzę badania na temat efektywności edukacji przedporodowej. Jest to bardzo ważny temat, ale niestety bardzo rzadko poruszany przez personel medyczny i stosunkowo niewiele jest danych na ten temat. W związku z tym bardzo proszę o pomoc i wypełnianie ankiet, ponieważ bardzo możliwe ze zdobyte dane pomogą dokonać bardzo ważnych zmian i ukazać braki w edukacji przedporodowej.

Ankieta - Ocena efektywności edukacji przedporodowej
 
reklama
marciciuk, lola sliczne bobaski:))
lola a dlaczego Twoja lenka musi jesc przez sonde?

a ja sie tak balam ze mlody nie podnosi glowki, a tu dzisiaj jak pieknie trzyma w gorze i jak dlugo i przekreca w kazda strone jak mala az sie zdziwilam, a znow mloda sama dwa razy sie przekrecila na brzuszek. bo ona to juz wedruje po calym lozku
 
śliczne macie bobaski , Lola jestem pełłna podziwu dla ćiebie autobusem i sama do szpitala, brawo. No a co do opieki lekarskiej w pl to ja Ci polecam tylko centrum zdrowia dziecka mysle ze tam najlepiej sie wami zajmą:tak: Wczoraj bylam u szfagra oni maja 5 miesieczne corcie i powiem szczerze ze wole o 100razy zajmowac sie moja dwojka jak ją jedna.Normalnie rece to mi zdretwiały skubana tylko na rekacxh jak jest noszona to jest spokojna,m pol godz i juz miałam dosc heh .Moje w tym czsie u babci były. Ale teraz zaczynają sie fajnie robic małe juz same siedzą a ja mam wiecej czasu dla starszego synka i na ogarniecie domu sadzam ich w łozeczku rzucam strete zabawek i pol godz spokoju wiadomo ze nudzą sie ale potem przesiadka na kocyk na podłoge i turlaja sie po calym pokoju super poprostu super :) kobietki moze bysmy popisały trochę przepisow na zupki? ja dzis ugotowałam zupke z plasterka wołowiny marchew, plasterek pora , plasterek pietruszki,, a pod koniec gotowania kartofelki i brokuły. no a jutro zamierzam ugotowac makaron tagiatelle z rybka i groszkiem zobaczymy co to wyjdzie z tego? :)
A co do aktywnosci to u nas Maksik wszystko szybciej robi ale niunia zaraz go dogania. :)
 
Lola witaj, sliczne te twoje maluchy, a dziewczynka to tu kolejna Calineczka. No rzeczywiscie masz pod gorke, nie dosc ze tyle wizyt to jeszcze bez rodziny, nie dziwie sie, ze chcesz wracac. Ja mam na szczescie choc rodzine meza (ostatnio nawet pod dostatkiem odkad u nich mieszkamy;-).
Marciukuk, te twoje to naprawde jeszcze bobasy, ja patrze na moje i mi sie wydaje, ze wy wszystkie macie juz takie pudingi jak te dwa moje;-).
Doczytalam, ze to co moj Roro ma miec to bedzie rezonans magnetyczny mozgu i jak sobie o tym poczytalam to wiem, ze na bank mi do uspia, bo on 5 minut nie usiedzi. Co ma byc to bedzie.
Jutro idziemy ogladac pierwszy dom, sporo ponad nasz budzet wiec nawet sie nie napalam.
A propo dokarmiania, to dzis moim zaserwowalam kurczaka z mango. Cianek to protestuje jak tylko mnie widzi z miseczka taka maruda do jedzenia, ale wcinal az mu sie uszy trzesly;-).
A na wieczor beda mialy slodkiego ziemniaka z groszkiem i cukinia z maslem i mlekiem, ziemniak poduszony, reszta przeleciana blenderem. Zupek nie robie bo daje im takie troche gestsze rzeczy-latwiej mi sie karmi. Nie dawalam im jeszcze makaronu ani ryzu i szukam fajnych przepisow jesli jakies macie, pewnie bede musiala to niezle przemielic, bo w grudkach to oni na razie tylko owoce jedza, przy warzywach sie dlawia.
 
Cailina- nie stresuj sue tym rezonansem mózgu bo ja byłam 2 stycznia z Lena i ona naprawdę zawsze sie wyrywa na badaniach i płacze a po paru minutach udało sie ja uspokoić bo mogłam ja nakarmić więc od razu spać jej sie chciało . A ja jeszcze muszę sonda karmić więc to tez trochę roboty i chyba jednak butelka bardziej uspakaja bo tu ona musi poczekać aż jej do żołądka dojdzie. Nam nie pozwolili jeść 2 godziny przed ale na samo badanie było napisane żeby wziąć mleko , smoczek itd. Tak więc nakarm go te 4 godz przed i weź mleko ze sobą . Może obejdzie sie bez usypiania.

palu- Lena musi jeść przez sonde bo właśnie to jest często objaw jej choroby i nie pracują jej mięśnie i może sie udlawic. Za pare mies bedą próbować jej rozszerzać dietę bo powinno jej sie łatwiej polykac takie produkty a jeśli niestety będzie jej kiepsko to wychodziło to bedą musieli jej założyć taka rurę na stałe w brzuchu :-(
 
Dzieki Lola. Trzymam kciuki za ta twoja malutka, bidulka tyle sie musi nameczyc.
Moje puddingi spia jak zabite, az caly net przejrzalam i nie mam co ze soba zrobic. One rzadko tak spia!
 
2012-12-24 16.37.20.jpg2013-01-03 19.10.29.jpg
Marciuk, Lola takie cudne te Wasze bąki, że postanowiłam pokazać moje ;) Zdjęcia robione jakieś dwa tyg temu (w 8 miesiącu).
Miłego weekendu!!!
 
aladam jak widze twoje maluchy jak juz stoja w wieku 8 mies to zaczynam miec dola boze kiedy moje zaczną chociaz siedziec, masakra jakas
no wiem ze poprawke musze troche brac na to bo moje o 2 mies za szybko sie urodzily no ale juz powinny zaczac chociaz cos robic jak nie siedzenie to raczkowanie a tu nic i zaczynam watpic w tą calą rehabilitacje
męcze sie jak cholera zeby z nimi tam isc a efekty slabe
 
Lola - Mati to bedzie lamacz serc niewiescich. Mnie juz zlamal. A Lenka jak laleczka.
Aladam - sliczne maluszki. Kurcze kiedy moje takie beda.
Mam pytanko do Mati i Cailiny jako mam wczesniakow. Kiedy wasze maluchy zaczely sie swiadomie usmiechac? Czekam na pierwszy usmiech ale poki co to takie nieswiadome grymasy robia. Za to juz ich wszystko intereuje dzwigaja glowki i rozgladaja sie dookola ale jeszcze nie wyciagaja raczek do zabawek w lozeczku.
 
reklama
Witam choc nie wiem czy jeszcze mnie ktos pamieta.

Wszystkie dzieciaki sliczne :)

U nas znow jakies katarzysko sie do nas przypaletalo :/

Lola z jakiej czesci londynu jestes?
 
Do góry