reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bliźniaki niemowlaczki - pierwszy rok życia naszych dzieciaczków.

pikka widzę że masz podobnie jak ja. Też karmię piersią i musiałam cały nabiał odstawić. Młody dostał tak sinego uczulenia na twarzy że sie przestraszyłam i jadłam tylko indyka marchewkę i ziemniaki. Na początku było ciężko chodziłam zmęczona i zdołowana codziennie to samo żarcie bleee. Teraz piję mleko sojowe, jem dżemy, czasem dla osłody mogę herbatnika wciągnąć. Moje jedzą głównie co 2 godziny czasem co 3 i nie naprodukuję tyle mleka więc raz dziennie góra dwa razy dziennie robię im Nutramigen on jest antyalergiczny, śmierdzący i na receptę. Mała nie miała żadnych reakcji alergicznych więc od paru dni na próbę daję jej bebilon (lekarka robi trochę problem z receptami to jak mała będzie tolerować to więcej młodemu zostanie). A co do picia daję herbatkę z kopru włoskiego od kiedy miesiąc skończyły, lepiej im się "pruta" i się tak nie prężą.
sylha ja mam ten 2 bujaczek i jestem 100% zadowolona.
 
reklama
Czesc dziewczyny!! u nas od tygodnia koszmar :-:)-:)-( juz myslalam, ze najgorsze za nami, ale moje szkraby szybko uswiadomily w jak wielkim jestem w bledzie;] mlody nie spi w nocy od tygodnia budzi sie 3 czasami 4 razy w ciagu nocy obled !!!!! na szczescie juz 2 dni temu przebil mu sie drugi zab, ale wczoraj to samooo pobudka mamusiu aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa albo go przez ten tydzien przyzwyczailam do mleczka w nocy, bo zeby go uspokoic, by nie darl paszczy na caly regulator to dawalam mu mleko i po chwili szedl spac.... masz Ci babo placek. Wczoraj obudzil sie dostal herbatke piecdziesione i poszedl w kime... Ale, zeby nie bylo zbyt pieknie od wczoraj mloda daje w kosc, wczoraj dostala stan podg. 38, dzisiaj rozwolnienie i caly dzien poplakuje, nie mogla zasnac... az sie boje co to dzis bedzie ... ide spac, bo cos czuje, ze dzis czeka mnie kolejna wesola noc....:-( przegwizdane:cool:
 
yummy - u nas bardzo często nocki też tak wyglądają a ani jednego zęba nie ma :szok: już tak gryzą wszystko i stany podgorączkowe były i jakoś nie mogą wyjść te zęby a my się wykończymy też!!! i zawsze coś ;-)

u nas dziewczynom też bardzo spodobał się bujaczek fisher price z wibracjami natomiast drugi kupiliśmy bright starts z melodyjkami i sam bujał a nie podobał im się tak bardzo i ta która siedziała w bujaczku BS to patrzyła tylko na siostrą jakby z zazdrością że ma ten lepszy;-) więc lepiej chyba jednakowe rzeczy kupować :-):-)
mati- zdrówka dla córci :)
 
Anuśka no to widze,że też masz nie ciekawie.U mnie dziewczyny codziennie daja czadu,ale o dziwo dziś spokojniej.Strasznie nerwowa jakaś ta moja młodzież:tak:Najgorszy jest chyba ten fakt,że jak ryczą to we dwie zazwyczaj:szok: i przyznaje bez bicia,że wczoraj to już gotowało mi się coś w środku i miałam dosyć.Liczyłam do dziesięciu :tak:jestem tylko człowiekiem,a moje panny chyba myślą,że matka to cyborg.No nic przeczekamy i się okaże czy się zlitują nad matka i dadzą się chociaż załatwić w spokoju.Z rana muszę hmmm...nie wiem o której zacząć przygotowanie ekipy do wyjścia,żeby Nikole do zerówki zaprowadzić bo nie ma mi kto zostać te 10 minut z dziewczynami.Kurde jak dobrze,że chociaż tu się człowiek wyżalic może i przynajmniej zostanie zrozumiany.:-)

Yummy no to mnie kochana pocieszyłaś:szok: mam nadzieję,że szybko u Ciebie sytuacja sie unormuje.Moja Nikola w takim wieku tak po nocach też się budziła i pewnie w dużej mierze przez zęby,potem było lepiej a potem ok roku potrafiła się obudzić o 3ej nad razen tylko po to,żeby się pobawić.Oczy jak 5zł i nie było mowy o spaniu przez ok 2 godz.
 
A dziekuje u nas dobrze. Chłopcy ładnie rosna są takie mała glodomory :) obaj zdrowi i to jest najwazniejsze. Jula sie nimi ładnie opiekuje więc jest luzik.

A jak twoje maluchy?
 
Zabolek w wolnej chwili jak sie cofniesz o kilka stron to poczytasz jak moje:-) a tak w skrócie póki mam małą chwilkę to napisze że jest hardcorowo:-D dziewczyny maja temperament:tak:z jedzieniem to u nas róznie,raz piją wiecej mleczka a raz mniej.Ile ważą Twoje bąble?
 
Lili tak mniej wiecej czytałam ale Pogubilam sie u ktorej to takie charakterki rosna.
Moje na dzien 21 sierpień wazyli Tomek 4.28 a Fifi 4.26. Teraz bede ich ważyć 5 na kolejnym szczepieniu. U mnie tez jedza różnie ale w granicach 150-220 ml
A twoje ile juz ważą? Zapewne duzo wiecej ale o ile dobrze pamietam to juz sporo miały przy porodzie.
 
reklama
Lili tak mniej wiecej czytałam ale Pogubilam sie u ktorej to takie charakterki rosna.
Moje na dzien 21 sierpień wazyli Tomek 4.28 a Fifi 4.26. Teraz bede ich ważyć 5 na kolejnym szczepieniu. U mnie tez jedza różnie ale w granicach 150-220 ml
kochana u nas wszystkich rosną charakterki. U mnie też hardcore. Mam ochotę wyjść z domu i nie wrócić. Takich ryków to nie pamiętam:szok: Spiące, ale spać nie chcą i ryczą. Jedyne co je uspokaja to wyjście na dwór, nie zdąrzę z klatki wózkiem wyjechać i już śpią:-) U nas to chyba skok rozwojowy, bo mało jedzą, problemy ze snem....tylko ten skok może trwać 4 tygodnie....pochlastam się chyba.
zabolek moje dzieci nigdy nie zjadły 220 ml....hm....nawet 150 nie zjadły. Max 140 i dziękują....teraz to po 60 ml buzie zamykają, butle odpychają rączkami i protest:crazy:
 
Do góry