reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bliźniaki niemowlaczki - pierwszy rok życia naszych dzieciaczków.

reklama
Hej wam jestem nowa
Moi synkowie bliżnaicy mają po 3 lata lecz wiem ajki to trud w ich wychgowaniu adnei 21 maja 2009 roku o godz. 14: 15 na świat przyszedł Kajetan, a o 14: 35 Ksawery. Moje perełki doczekały się już jednak siostrzyczki Julii
 
Hej dziewczyny,

mam pytanko i prosze o radę: pisałyście o przepajaniu woda albo herbatką dzieci karmionych mlekiem z proszku. A jak to zrobić??? pytałam juz położna, ale u mnie coś sie nie sprawdza :-(
moje dziewuchy jak sie budzą to na gwalt musi byc mleko, a po jedzeniu albo i w trakcie zasypiaja..to kiedy dawać tą wodę??? jak juz się zdaży jakaś okazja na którą czatuję, to dla odmiany cmokną dwa razy i koniec albo wrecz sie wykręcają..no nie wchodzi im ta woda..a ja sie stresuję, że to ważne przepajać..chociaz znowu wczoraj połozna stweirdziła, ze jak się zrobi goraco na dluzej to moze wtedy zaczna pić???
juz sama nie wiem..
jak to jest u Was?

i jeszcze powiedzcie mi - czy którejś z Was udaje sie kupic gdzieś taniej Bebilon 1??? bo schodzi mleka na potegę (mi 800 g wystarcza na 1/2 tygodnia), a własciwie wszędzie ceny zblizone, no moze poza aukcjami allegro, ale wolalabym opcje "kup teraz"lub lepszą cenę gdzieś w sklepie..
 
Ostatnia edycja:
U mnie też przepajanie nie idzie...wczoraj trochę wody wypiła mi Majka, ale zaraz chciała mleko...my jesteśmy na Bebiko, ale w sumie cenowo wychodzi podobnie...
Aimee a ile twoje maluchy zjadają na raz...i ile posiłków
 
z tego co pamiętam to moje maluchy jak mialy ok miesiąca tez musialy miec mleko na gwalt po obudzeniu, ale im starsze tym to sie zmienia, np arek sie budzi ok 5.45, 6 a jedzenie dopiero ok. 7.15, w miedzy czasie bawi sie sam albo ja z nim:),
my nie dawalismy dzieciom do picia samej wody tylko herbatke koperkowa, rumianek, sama woda nie wchodzila, ja bym sie nie przejmowala za bardzo ze nie chca pic jesli tylko pija ladnie mm, w koncu mm jest na wodzie (tak nam kiedys tlumaczyla pediatra), moze sprobuj miec kolo siebie wode lub herbatke, wylapuj momenty jak nie spia i napija sie chociaz pare lykow a tak najlepiej to spytaj pediatre jak to jest z tym dopajaniem.
w tej chwili blizniaki pija ok 250 ml herbatki dzienie+ wode po poludniowej drzemce i po obiedzie
 
hej, hej,

U mnie też przepajanie nie idzie...wczoraj trochę wody wypiła mi Majka, ale zaraz chciała mleko...my jesteśmy na Bebiko, ale w sumie cenowo wychodzi podobnie...
Aimee a ile twoje maluchy zjadają na raz...i ile posiłków

no jedzą tak z 7 razy na dobę, a na raz to jedna tak 70-90 mleka, a druga po 110-120 i ta przybiera szybciej, a po urodzeniu była mniejsza i lżejsza :-)

co do Bebiko to właśnie sie zastanawialam i pytalam poloznej i powiedziala, ze aktualnie Bebiko jest ok, bo niby jakies kwasy omega tez juz tam dodali a kiedys nie bylo... wydawalo mi się, ze ciut tansze od bebilonu, takze stwierdzilam, ze moze jeszcze z miesiac Bebilonem a potem sie przerzuce..

a sa też duże pakowania Bebiko czy tylko takie po ok 300 g?

a powiedzcie jeszcze Dziewczyny jak w te upały ubieracie takie Maleństwa? Bo ja bym chetnie jakies rampersiki zalozyla, ale znowu boje sie, ze to miesiaca nie ma i moze zmarznie?
a czapeczka na spacer jak lezy w gondoli to powinna byc???

dzieki bardzo z góry za wszystkie rady :tak:
 
reklama
Aimee, Bebiko w opakowaniach po 350g... schodzi masakrycznie szybko :), ale dziewczyny też pięknie przybierają na wadze - już po 3200 :), a wagi wyjściowe to 2220 i 2340...
Włąśnie ja też mam zagwozdkę z ubieraniem maleństw...bo widuję na spacerach takie tłuste noworodki w samych body, a moje takie chude i jednak ubieram w pajacyk, ale wczoraj już z czapki zrezygnowałam bo było za gorąco...
 
Do góry