reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bliźniaki niemowlaczki - pierwszy rok życia naszych dzieciaczków.

walawenderki tak karmię co 3 godziny, tylko nocami daję im pospać trochę dłużej....no chyba, że same podnoszą alarm.
Dziewczynki podrzućcie proszę jakąś fajną stronkę ile dzieci w danym wieku powinny jeść.
Mojego jednego dziecia nie poznaję od paru dni, jest takie darcie, że masakra. I właśnie jak pisze Tossa przeczytałam o skokach rozwojowych....kurna w życiu nie słyszałam o czymś takim. Człowiek musi się tylu rzeczy nauczyć.
To może jeszcze poproszę Was o namiary na kompetentną stronę o skokach rozwojowych.
Jejku i jeszcze bardziej doświadczone mamunie poproszę o sposoby na pobranie moczu od dziewczynek, bo musimy oddać.
Przepraszam, że tyle tego ale dopiero raczkuję w sprawach macierzyństwa.
 
reklama
Moniek ja mam wykresik ze skokami rozwojowymi :-) tam gdzie błyskawice to są skoki :-)
Zobacz załącznik 458341

A tu możesz poczytać
http://wiki.28dni.pl/doku.php?id=7_skokow_rozwojowych_-_1_rok_zycia_dziecka&s[]=skoki

Co do tego ile dzieci powinny w danym wieku jeść to pewnie rozpiski są ale dzieci to małe ludziki i tak jak dorośli mają raz lepszy raz gorszy dzień jeśli chodzi o jedzenie , także ja bym się nie trzymała żadnych rozpisek - najważniejsze żeby przybierały na wadze
Jeśli chodzi o pobieranie moczu u dziewczynek to są woreczki ale jak dla mnie to jakieś nieporozumienie, bo po prostu zawsze wyjdą bakterie w moczu, więc najlepszym rozwiązaniem jest pobranie do pojemniczka - rozbierasz panny do naguska , ewentualnie podajesz herbatkę lub wodę do picia , jak im się zimno zrobi to sikną i na prawdę złapiesz bez problemu bo jak sika moja niunia to leci lekko do góry:-)
 
Ostatnia edycja:
Hej mamuski ja wpadam w wolnej chwili na szybko

Volka nie przejmuj sie wagą!!Moje waza po 7300 juz, ale one w 36tc urodziły sie po 3kg takze nie mozna porównywac do maluszków po 2kg.
Co do kupki mi lekarz poradził, zebym zmieniła rodzaj jabłka bo po jabłuszku zielone były i teraz juz ok jest.

Tossa u mnie zaczyna sie 20tydzien ,czyli sloneczko na wykresie :) oby bo ostatnio marudzenie wielkie było!!

U mnie Antosia od piątku przewraca sie na brzuch juhuu!!I juz widze ze masakra bedzie, bo jak na plecach kłade to bach na brzuch a potem siły nie ma i płacz jest.Amelka za to nawet nie ma zamiaru na bok sie przekręcić :/ leniuszek mały.
 
Ostatnia edycja:
ewaw1- no moje też z 36 tyg. i miały po 2,5 jak się rodziły :), ale dzięki hihi. No a u mnie Kamiś od wczoraj przewraca się na brzuch i uwielbia pozycję na boku a Adaś tylko z brzuszka na plecki ;).
 
Kurde volka, szybko sie przekrecaja Twoje chlopaki..:) Moja Maja w niedziele pierwszy raz przekrecila sie z pleckow na brzuszek i bylam wniebowzieta:) Jula nadgania, rehabilitacja costam moze pomoze. Zobaczymy:) Nie moge sie doczekac az usiada, bo juz powoli przestaja miescic sie w gondole..:)
 
Helllo mamuśki!!!....dawno mnie nie było...eeee....nie mogę was nadgonić tyyyyle piszecie...u nas spokojnie...nareszcie....w końcu zabawią się sami..i uwielbiają siedzieć w krzesełkach i sie bawić...co duuużo ułatwia...Julia zaczyna raczkować...a grubasek Jaśko stoi już :D zębów brak....chociaż wszystko na to wskazuje że za niedługo wyjdą...niestety nadal małe żarłoki budzą się w nocy na jedzenie i nic nie mogę z tym zrobić...macie jakieś pomysły??
 
Paula nic nie pomaga..Jula to jeszcze by przespała noc....ale Jaśko na noc zjada po 210ml mleka albo 180ml mleka z 4 miarkami kaszy....i max 4h...:( a pobudkę robią mi przed 6 i koniec spania...
 
Aniu u mnie też nic nie pomaga, więc to chyba nie jest kwestia jedzenia:/ pierw jedzenie ok 4.00 i pobudkę też mi robią 5.30-6.30.
Chyba musimy to przeczekać:( tylko jak długo:szok::szok::szok::szok::szok:
 
reklama
Do góry