reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bliźniaki niemowlaczki - pierwszy rok życia naszych dzieciaczków.

MoniaN - to że marudzą to mało powiedziane - drą sie jak jasna cholera !!!! po prostu te ćwiczenia polegają na wymuszeniu pewnych odruchów a dzieciaki nie lubią tego i stąd krzyk...podobno to ich nie boli ale ja się trochę boję robić w domu te ćwiczenia - ale muszę się zebrać bo inaczej chyba dupa , mam tylko nadzieję że sąsiedzi nie zadzwonią na żadną niebieską linię że dzieci molestujemy albo jakaś przemoc u nas panuje...
po tych zajęciach to zaczynam świrować , wczoraj się dopatrzyli że niby młody zaczyna mieć lekką asymetrię ...no jasny gwint !!! zaraz się okaże że dzieci mam powykręcane w osiemset ! i będę się bała je dotykać i cokolwiek z nimi robić bo mogę im złe nawyki wpoić ! jak dla mnie to po ćwiczeniach zaczęły się bardziej prężyć...ale co ja wiem, ja tylko głupia matka jestem
 
reklama
U nas po ostatniej wizycie (2 tygodnie temu) pani rehabilitanka nic nie stwierdzila. Mamy wizyte jutro (jak dostanie paliwo, bo strajki :):):) ) Jedyna rzecza jaka nam kazala robic to starac sie przekrecac dzieciom glowki na prawo, bo sobie upodobaly lewa strone. Ale to wszytsko ma sie odbywac na zasadzie zabawy, pokazywanie zabawki, grzechotki itd
Zobaczymy jutro...
Antek tak ladnie glowe podnosil, a teraz jest jeden wielki ryk jak go klade na brzuch :crazy:
Co do napiec, to moj pediatra mi mowil , ze czesto do 3 m-ca wystepuje tzn napiecie fiziologiczne, ktore czesto mija samo, ale trzeba to kontrolowac. Moje zaciskaja piastki, wiec ja im je delikantnie masuje. Nic ..czekam na wizyte i bede wiedziec wiecej .

USG przeciemiaczkowe moge zapomniec o czyms takim. Planuje zrobic jak bede w polszy na przelomie maja i czerwca -mam nadzieje, ze nie bedzie za pozno.
 
No widzę, że tu wszystkie mamy podobne problemy.
My na wypisie ze szpitala dostaliśmy skierowanie do ortopedy i na zrobienie usg przezciemiączkowego i brzuszka, bo Kamil ma niby jakieś drobne zmiany.
No i oczywiście moje chłopaki uwielbiają leżeć na prawej stronie, więc też musimy robić wszystko żeby leżeli odwrotnie a na wizycie kontrolnej spytać o rehabilitację :/.
Powiem Wam jeszcze, że moi chłopcy bardzo się zmienili po tym tygodniu spędzonym w szpitalu. Dużo rzeczy ich drażni i często się denerwują i płaczą o wiele więcej niż przed pójściem do szpitala. Ehhh...oby to się jeszcze zmieniło.
 
Monia dokładnie tak jak piszesz z neurologiem byłam u pani G., więc za Twoją radą poproszę o jeszcze jedno skierowanie do tego Ośrodka dziennej rehabilitacji i zobaczę co tam mi powiedzą. Dzięki:) Trzymam kciuki za Oskarka &&&

Walawenderkio pisałaś że maluchy nie bardzo chcą leżeć razem, ale powiem Ci że ja też miałam takie wrażenie (zaraz były krzyki bicie i drapanie:/) a teraz chłopcy chętnie patrzą na siebie, śmieją się do siebie. Jasne są takie sytuacje że jeden wchodzi na drugiego i wtedy jest mega niezadowolenie, lub wojna o jedną zabawkę ale czasami też jest mega smiesznie:-D:-D:-D:-D:-D wszystko się jeszcze zmieni:)

Moniek myślę że Twoje dziewczynki ładnie przybrały jak na niecałe 2 tygodnie:) a jeśli chodzi o werandowanie to są zwolennicy i przeciwnicy. Ja swoich chłopców werandowałam, powinnaś wybrać pogodę bezwietrzną bo ta jest najmniej bezpieczna, na początek dziewczynki możesz postawić przy otwartym oknie lub balkonie na ok 10 minut lub jak będzie ciepło to od razu na balkon, następnego dnia w zależności od pogody możesz pobyt na dworze zwiększyć o 5-15minut, ja jak doszłam do 40 minut to kolejnym razem wyszłam na spacer który trwał ok 1,5h.
 
Ostatnia edycja:
Laski mam pytanie dotyczace pologu- czy po ciazy blizniaczej obkurczanie macicy trwa jakos dluzej, bo u mnie leci juz 6 tydzien a ja w dalszym ciagu mam male krwawienie;/// grrrrr niedlugo wizyta u lekarza i jak tak dalej pojdzie nie bede mogla sie na nia stawic;/
 
Reniag- my dzis chcemy im zrobic przeprowadzke do osobnych lozeczek, a od jutra sprobuje ich choc na troche klasc na kocyk razem, bo teraz na dwoch osobnych leza gady moje :):):)

Yummu mummy - ze zmnie sie lalo jakies 2 m-ce, bylam dwa razy na kontroli. Doktorek mi powiedzial, ze wszytsko jest ok i staly tekst : taki moj urok. Brzuch do tej pory mnie boli :-( Mam wrazenie jakby miesnie mi sie rozrywaly :szok: Mam nie dzwigac, ale jak tu nic nie nosic, jak moje babelki uwielbiaja raczki, a ze ja mam dobre serce to nosze :-D:-D
 
Mnie też pobolewa. Czasami się boję, że coś nie tak z raną w środku, no ale dokładnie jak tu nie nosić???
No i okresu nadal brak a już prawie miesiąc nie karmię...hmmm
 
Yummy ze mnie też leciało ok 2 miesięcy:/ a brzuch pobolewał jak nosiłam spodnie w gumkę ale wszystko było do przezycia:) i samo przeszło:p tak jak zresztą długo bolał mnie kręgosłup bo ponad 4 miesiące ale jak poszłam do lekarza to samo przeszło nie poszłam nawet na rehabilitację hehehehehe ciekawe:baffled::baffled::baffled::baffled:
 
reklama
My po wizycie u rehabilitanta i jest lepiej niż myslałam, Kacperek ma minimalne napięcie mięsniowe ale mam się tym nie przejmowac. Dostalismy cwiczenia pomagajace w siadaniu i raczkowaniu i to powinno pomóc. jedyna rzecz to mam nie sadzac bo krzywi się kręgosłup. mama przedobrzyła :-p:-p:-p:-p:-p a poza tym nawet nie mamy kolejnego spotkania:-):-):-):-). mam zadzwonic w razie gdyby długo utrzymaywała sie taka sytuacja jak teraz, jupiii Milego dnia mamusie:)
 
Do góry