reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bliźniaki niemowlaczki - pierwszy rok życia naszych dzieciaczków.

Dzięki dziewczyny :) co ja bym zrobiła bez was :) z tym jedzeniem byłam przerażona,ale jak mówicie żeby dawać tyle ile chcą to pewnie macie rację, pierwsze dzieci,wcześniaki to człowiek boi się wszystkiego :)

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Mi się też wydaje, że po dwóch tygodniach to moi w butelce mieli więcej niż 30ml, a pod koniec pierwszego miesiąca na pewno już ok 60ml i to po karmieniu z piersi jako dolewkę, czyli łącznie jedli więcej. Taki maluch jednak jak jest już napełniony po brzegi to albo ulewa, albo sam przestaje ssać :)
 
Dzięki dziewczyny :) moje maluchy sa z 36t, mam jeszcze jeden problem z jedzeniem, daje im swój pokarm butelką co 3h, daje im np 30ml,za trochę dalej jedna wola więc dam jej powiedzmy 20ml i za jakiś czas dalej wola, czasem jej się troszkę uleje ale i tak dalej wola, moje dopiero 2tygodnie,no i boje się czy nie daje im za dużo,czy im żołądkow nie rozpycham,no ale skoro same chcą to chyba dobrze,gorzej jakby jeść nie chciały,co sądzicie?

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom

Ja nie martwiłabym sie tym, czy dzieci jedzą 30 czy 60ml, dopóki będą przybierać na wadze. Moje po powrocie domu miały przyrost 20-30g na tydzień, wiec zgodnie z zaleceniem położnej dostawały mleko w butli, bo przy piersi zasypialy. A jak się potem rozhulały to chyba miałam rekord 320g w tydzień . Potem oczywiście przystopowały z przyrostem. Jako ze miałam wagę niemowlęcą, ważyliśmy je co tydzień przed kąpielą. Pomiary skończyliśmy jak miały 1,5roku, tak nam to w krew weszło. Heh
Czytam właśnie, ze w wieku 2 tygodni piły 30-60ml.

Rany, zerkam w te swoje notatki i nie wierze, ze to juz 2 lata minęły. Mam mnóstwo notatek, co które jadło, kiedy, ile ml, ktora pierś, ile pampersów etc... Dzień po dniu prowadziłam im też pamiętnik. Normalnie łezka sie kręci w oku!

Mam koleżankę, ktora 5 lat przede mną urodziła bliźnięta, jak rozmawiałyśmy o problemach dnia codziennego- ja się żaliłam jak to ciężko, sen-karmienie-pielucha-sen- i tak w kolko, ona mówiła ze mi zazdrości, ze chciałaby wrócić do tych czasów. Idiotka myślałam wtedy - ale dzis czasy niemowlęce wspominam ciepło. Z czasem te zle momenty sie zacierają, wiec uszy do góry! Za rok będziecie pisać innym mamom takie słowa.
 
Jeszcze a propos żelaza - moje miały 13 z kawałkiem przy wypisie, dostały profilaktycznie Actiferol start. Strasznie mnie irytowało, ze ten proszek sie nie chcial dobrze rozpuszczać. Kupiłam chyba ze 2 opakowania i potem przestalam podawać. Nie miały anemii
 
Nietupska a co to za operacja? Dziewczyny a mam pytanie po powrocie do domu jak ubieraliscie wasze maluchy? Moja Oliwia w szpitalu byla 2-razy w gniazdku bo traciła temperaturę, kazali mi ja ciepło ubierać, teraz już leci 3tydzień,wczoraj byla położna i mówiła ze już trzymają ciepło,ze mogę je w samych pajacach trzymać i bez czapek,ale boję się czy nie zmarzna, a drugie pytanie chodzi o asymetrie ulozeniowa, kiedy ona daje się we znaki?czytałam ze objawia się tym ze dziecko wyraźnie trzyma główkę w jedna stronę

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Jajko nie zeszło do moszny. Trzeba chirurgicznie naprawić.
U nas latem dzieci był w domu i w sumie w samych bodziakach najczęściej.
Asymetria często od razu widoczna jest bo wynika chyba z ułożenia w brzuchu.
 
Moje nie były wcześniakami i jak nie spaly to były w samych pajacach. Co do asymetrii to mi położna tłumaczyła na początku żebym nie walczyła z dzieckiem bo utrwalę jego nawyki, bo będzie dążyło do takiej pozycji w jakiej mu najwygodniej. Że dopiero po trzecim miesiącu mam zwrócić uwagę czy nie ma problemu.
 
Nietupska strasznie długie czekanie. Najgorsza przy takiej operacji jest narkoza. Dobrze ze już Ignaś duży chłopiec będzie, bo przed narkoza przez z tego co pamiętam 8 godzin małuch nie może jeść. Najlepiej żeby zabieg był z rana
 
reklama
Do góry