reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bliźniaki niemowlaczki - pierwszy rok życia naszych dzieciaczków.

reklama
A propos inhalacji - nie wiem skąd się to wzięło, ale moje maluchy uwielbiają nebulizator. Jak widza maseczke albo samo urządzenie to piszczą z radości, klaszczą w dłonie i ścigają sie, kto będzie pierwszy. Na haslo "misio brum-brum" wszystko rzucaja
 
A propos inhalacji - nie wiem skąd się to wzięło, ale moje maluchy uwielbiają nebulizator. Jak widza maseczke albo samo urządzenie to piszczą z radości, klaszczą w dłonie i ścigają sie, kto będzie pierwszy. Na haslo "misio brum-brum" wszystko rzucaja


U nas też jest miś -nebulizator i też chętnie do niego biegną, ale to tylko dlatego że wtedy puszczam bajkę. Inaczej by nie usiedzieli.
 
hoacynka - ja tez bym wolala, zeby kladli sie spac o 20 bo mi tak nie rpzeszkadza ranne wstawanie. Ale moi to jakeies nocne marki - wczensniej niz o 22 to sie spac nie poloza i wtedy zazwyczaj i my zasypiamy z mezem i tak to wyglada nasze "bujne" zycie malzenskie:)


Hehe. Ja moich zawsze wcześnie kładłam, bo nawet jak ich wieczorem przetrzymam to i tak wstają o stałej porze. Także nie ma sensu;)
 
Mamusie ile dni po porodzie wasze maleństwa spędzily w szpitalu ?? Wogole jaki jest ten bezpieczny tydzień ciąży dla blizniakow ?
 
Moje urodzone 34+2 z wagą 1980i 1970 (usg wskazywało wagę ponad 2100 tydzień wczesniej) leżały na neonatologii 16 dni bo nie miały odruchu ssania. Leżały normalnie w lozeczkach nie inkubatorach.

Napisane na HUAWEI VNS-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Moje urodzone 34+2 z wagą 1980i 1970 (usg wskazywało wagę ponad 2100 tydzień wczesniej) leżały na neonatologii 16 dni bo nie miały odruchu ssania. Leżały normalnie w lozeczkach nie inkubatorach.

Napisane na HUAWEI VNS-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
DZIĘKI a odpowiedz:) tak się właśnie zastanawiam jak to jest. Dość się oczytalam o komplilacjach Ciąż blizniaczych
 
Ja miałam cc w 36tc. Dziewczynki urodziły się 2045g i 2075g (miałam stwierdzoną hipotrofię płodów). Ja byłam w ciąży jednokosmówkowej, dwuowodniowej i z reguły taką ciążę rozwiązuje się właśnie maksymalnie w 36 tygodniu.
 
Ja miałam cc w 36tc. Dziewczynki urodziły się 2045g i 2075g (miałam stwierdzoną hipotrofię płodów). Ja byłam w ciąży jednokosmówkowej, dwuowodniowej i z reguły taką ciążę rozwiązuje się właśnie maksymalnie w 36 tygodniu.
To i tak Twoje dziewczyny przekroczyły wagę 2kg
A ile były w szpitalu??
 
reklama
Ogólnie, nawet nie w ciąż bliźniaczej przed 37 tygodniem to są wcześniaki. Ciężko mówić o bezpiecznym tygodniu. Niektórym dają prewencyjnie sterydy na płuca i wiadomo, ze takie dzieci lepiej sobie poradzą niż jak ten zastrzyk dostanie się 12 h przed porodem.
Ciążę jednokosmówkową dwuowodniową rozwiązuje się do 36 tyg, jednokosmówkowa jednoowodniową do 31 albo 32 tyg sie trzmya a dwuowodniową dwukosmówkową to chyba ile kobieta wytrzyma o ile powikłań nie ma.
Ze szpitala dzieci wypisują jak wazą pow 2 kg i jak nie ma problemu ze ssaniem.
 
Do góry