reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Każda z nas wita styczeń z nadzieją i oczekiwaniem. Myślimy o tym, co możemy osiągnąć, co chcemy zmienić, kogo kochamy i za kogo jesteśmy wdzięczne. Ale niektóre z nas mają tylko jedno pragnienie – przetrwać, by nadal być przy swoich bliskich, by nadal być mamą, partnerką, przyjaciółką. Taką osobą jest Iwona. Iwona codziennie walczy o swoje życie. Każda chwila ma dla niej ogromne znaczenie, bo wie, że jej dzieci patrzą na nią z nadzieją, że mama zostanie z nimi. Każda złotówka, każde udostępnienie, każdy gest wsparcia przybliża ją do zwycięstwa. Wejdź na stronę zbiórki, przekaż darowiznę, podziel się informacją. Niech ten Nowy Rok przyniesie szansę na życie. Razem możemy więcej. Razem możemy pomóc. Zrób, co możesz.
reklama

Bliźniaki niemowlaczki - pierwszy rok życia naszych dzieciaczków.

reklama
Napierajka jestem bardzo chętna na spotkanie. Tylko pojawił się u mnie mały problem od 2 dni. Okropnie boli mnie spojenie łonowe i mam wrażenie że chyba się rozchodzi. Ledwo chodzę po domu i mówiąc szczerze nie mam już siły na wyjście poza dom:-( Bardzo przepraszam.
 
Anulfka, nic nie szkodzi, mam nadzieje ze spotkamy sie w Krakowie we wrzesniu. Mam nadzieje, ze ci sie poprawi i bedziesz w dobrej formie.
Edytka, ja stosowalam i mleko AR i Nutriton. Wole Nutriton bo moge wtedy dac tyle zageszczenia ile potrzeba a AR jest moim zdzaniem za gesty. Moje chlopaki potrafia ulewac i rzygnac do tej pory, zwlaszcza jak pobrykaja na brzuszkach. AR lub inny zageszczacz nie dziala na kolki tylko jest przeciw ulewaniu. Zreszcza tak na prawde to jest to samo bo i AR i Nutrition to maczka chleba swietojanskiego i maltodekstryna, ale Nutriton mozna lepiej dawkowac.
Sorki za pisownie, nie mam polskich liter ;-):-).
 
U mnie kolejna ciężka noc. Co godzinę pobudka. Nikodem się budzi i nie może zasnąć a Hania musi spać przytulona do mnie. Ma jakąś ogromną potrzebę bliskości.

Co do ulewania to mój Niko też ma z tym problem. Ale słyszałam kiedyś, że jeżeli dziecko ulewa a przybiera ładnie to nie należy się tym przejmować. Minie samo. Takie coś może trwać nawet do 6 miesiąca. Młody przybiera ładnie, bo na tydzień między 400 a 500 gram.

P8110074.jpgP8110072.jpg A oto moje kluski :)
 

Załączniki

  • P8110074.jpg
    P8110074.jpg
    24,5 KB · Wyświetleń: 82
  • P8110072.jpg
    P8110072.jpg
    21,9 KB · Wyświetleń: 74
Dziewczyny ja niestety na temat kolek i ulewania nic nie doradzę bo mnie to na szczęście ominęło. za to moje chorowite są na infekcje :baffled:

Co do ssania kciuków to mój pediatra kazał mi na siłe dawać smoczek, bo jak to powiedziała koło roczku smoka można wyrzucić a kciuka się nie odetnie. Czasem może dziecku samo minąć a czasem są 4-5latki i paluchem w buzi.

U mnie maluchy dość grzeczne tylko pełzają wszędzie, Natan się bierze za raczkowanie ale jakoś nie chce się puścić, kołysze się na kolanach - kołysze i bach na brzuch i pełznie. Kaja niestety nadal jednostronnie pełza :-( nie wiem co z tego bedzie. Natan od jakiegoś tygodnia samodzielnie siedzi :-D ale jeszcze sam nie siada, a u Kaji wiadomo daleka droga do siedzenia.

Co do zębów Natan nadal 8, ale za to Kaja ma 3 ... i jest to o tyle śmieszne że ma jedną jedynkę dolną i dwie dwóji górne jak wampir hehe
Natan zrobił się straszny nerwus jak cos mu się nie podoba wrzeszczy, rączki w piąstki i się wygina ... no i wczorajsza nowość gryzie :dry:
 
reklama
Mój T ulewał do 10 miesiąca tak dosyc mocno, a takie lekkie do tej pory mu się zdarzają.

Darunia jakie śliczne maluszki :tak:

Abd moje dość późno załapały smoka, ale kciuka ssały, ja słyszałam tak jak Justynia, ze lepiej smok i ja moje dzieci uczyłam smoczka, koło 4 misiąca załapały o co chodzi, a teraz maja tylko do spania, choc i bez niego zasną.

Justynia jak jednostronnie pełza? chodzi o to, że jedna ręka się tak odpycha? Bo mój T normalnie pełzał, a D jednostronnie, jedną nóżke i jedna rękę, ale nie wiedziałam, że tak nie może byc, bo mój starszy syn też tak pełzał.
A Ty sadzasz dzieci jak same nie usiądą? Mój D usiadł sam jak miał 10 msc, w wózku jak miał n półeżąco to umiał usiąść.
Kaja ma zęby jak moi, tzn moim najpierw dolne jeynki wyszły potem górne dwójki hihi i też wampiry były :-D
 
Do góry