reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Badania prenatalne

reklama
Tak ja robiłam.U mnie w jednym dniu wykonano badanie Usg szczególnie badana jest przeziorność karkowa i kość nosowa,potem zostanie pobrana Tobie krew.Nie wiem jak to działa w Polsce,tutaj wynik przesyłany jest do lekarza prowadzącego ciążę.
 
A w Polsce zanosi się na nóżkach do lekarza najczęściej :-) Ten test to zbiór statystyk, drugi raz go robić na pewno nie będę!
 
Test papp-a to tzw test przesiewowy. Robiony jest najczęściej około 12 tygodnia ciąży z próbki krwi. Na wynik czeka się mniej więcej dwa tygodnie. Wskazaniem do zrobienia testu jest wiek matki lub wykryte nieprawidłowści u dziecka podczas USG. Wynik odbiera się w szpitalu (na wizytę trzeba się wcześniej się umówić ze skierowaniem od lekarza) i potem z owym wynikiem biegnie do gina. Wyniki testu są dość niedokładne :)
 
Ja mam wyznaczona juz wizyte na usg specjalne i testy pappa....
przestraszylyscie mnie, co oznacza, ze wyniki sa niedokladne????
mi bardzo zalezy na tych wynikach mam 35 lat i chcialabym wiedziec co dzieje sie u mojego maluszka.......
jesli nie te testy, to co polecacie, moze lepsze sa stare metody badan prenatalnych?

sama juz nie wiem, denerwuje sie bardzo..... moja gin bardzo sobie chwali testy i dlatego mnie skierowala do jednej z lepszych klinik w warszawie, udalo mi sie zapisac dolkadnie w 12 tyg, to juz za miesiac, a ja sie tak boje......
 
Pati, test Pappa i usg genetyczne nie określą na pewno czy dziecko jest chore czy zdrowe, określają jedynie prawdopodobieństwo - wysokie lub niskie ( ja miałam 1:około 1800 - to jest niskie) Pewność dają jedynie badania prenatalne inwazyjne np. amniopunkcja.
Pozdrawiam
 
Lekarz zaproponowal mi wykonanie testu potrójnego, ze wzgl na tydz ciazy.
Czy ktos wykonywal ten test?
moze ktos wie jaka jest roznica miedzy testem potrojnym a testami ppap-a. Troche sie pogubilam
 
A w którym tygodniu ciąży jesteś? Nie wiem, na czym polega dokładna różnica, ale z tego co wiem, to test potrójny wykonuje się później niż test Pappa (po 15 tygodniu), ale jest mniej dokładny. No ale jeżeli jest za późno na test Pappa to pewnie już nie ma wyjścia i jeżeli chcesz nieinwazyjne badanie prenatalne zrobić to pewnie jesteś skazana na test potrójny. :)
 
reklama
test PAPP-A - badanie polega na pobraniu próbki krwi od matki. We krwi matki oznacza się poziom dwóch białek: wolnej podjednostki beta-HCG oraz białka PAPP-A. Ważne jest, aby to badanie było wykonane na odpowiednim sprzęcie laboratoryjnym - tylko wtedy wynik testu jest wiarygodny - moim zdaniem mamy juz tyle mozliwosci, ze lekarze najlepiej wyslaliby nas na wszystkie- tylko nie wiem czy dla dobra nas i dziecka, czy dla kasy :(
 
Do góry