reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Badania prenatalne w pierwszym trymestrze

reklama
Dziewczyny czy badania prenatalne I trymestru USG jest dopochwowo? Czy przez powłoki brzuszne? I jak długo trwa takie badanie?
Dużo zależy od budowy kobiety. Jeśli jest bardzo szczupła, to przez powłoki brzuszne. Lekarz może chcieć np zmierzyć szyjkę i zrobić dopochwowo.
Jeśli kobieta ma nadwagę, to na pewno będzie dopochwowo plus przez powłoki brzuszne.
Dodatkowo dużo zależy od ułożenia dziecka, bo niektóre rzeczy tylko pod odpowiednim kątem można sprawdzić.
Najlepiej przygotować się na to i na to.
Takie badanie trwa 20-60 minut - zależy od wnikliwości i szczegółowości lekarza oraz od ułożenia dziecka - nie raz lekarz może długo czegoś szukać albo poprosić np o wstanie i zrobieniu paru rundek po gabinecie lub przysiadów, żeby dziecko się obkrecilo. :)
 
Dziewczyny czy badania prenatalne I trymestru USG jest dopochwowo? Czy przez powłoki brzuszne? I jak długo trwa takie badanie?
Ja miałam przez brzuch, co mnie trochę zdziwiło, ale lekarz wszystko widział. W dodatku chciało mi się sikać, a lekarz powiedział żeby poczekać, to będzie lepiej widać przy pełnym pęcherzu 🤣
 
Do góry