reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Antykoncepcja...

Hej Kobitki!

A ja pierwszy raz biorę antyki od x lat. Lekarz, z resztą na moja prośbę, przepisal mi Yasmin i przyznam, że niezbyt dobrze je znoszę. Po @, która zaczęła się 26.12 były plamienia, a od tego piątku (05.01) znów prawdziwa @.
Byłam z tym u lekarza w sobotę, ale powiedział żebym jeszcze poczekala, bo to normalne i że organizm musi się dostosować do zmiany hormonalnej.
Ale ja już sama nie wiem co robić, męczy mnie ta ciągła @ i w końcu dorobię sie jakiejś anemii

Czy miałyście podobne "przygody" z antykami ? Pomóżcie coś, jesli macie jakieś doświadczenie...

pozdrawiam,
Tiger
 
reklama
Witajcie, choć nie wiem czy ktoś tu jeszcze zagląda?
Ja miałam takie przygody- najpierw musiałam znaleźć piguły, po których nie bolała mnie głowa. Udało się przez przypadek, po konsultacji z dermatologiem. Diane-35. Słyszałam rózne opinie, ale mój gin mnie upewniał, ze nie ma powodów do obaw. I nie było. Ale do czasu... zaczęłam tyć. Nie tak od razu, ale stopniowo. A przecież nie zmieniłam ani stylu zycia, ani sposobu odżywiania, ani pracy, ani wogóle za wiele. Pomyślałam, ze no coż- starzeję się... trzydziestka minęła. Co się okazało. Zaszłam w ciążę, urodziłam zdrową córeczkę i okazało się, ze mam nieleczone nadcisnienie! W miedzyczasie zmieniłam gina, (tamten za dużo gadał, a za mało słuchał) i jak po porodzie (nie karmiłam przez leki na nadiśnienie) chciałam wrócić do piguł, to mi surowo zabronił. Powiedział, ze pigułki zatrzymuja wodę w organiźmie, co spowalnia metabolizm i przy nadciśnieniu, które jest walką wody może stanowić niebezpieczeństwo. I nie stosuje teraz- tylko prezerwatywy. I wiecie co? Teraz dopiero chce mi sie seksu. Przedtem, choć wszystko działało jak w zegarku, to ja za bardzo ochoty nie miałam, a teraz jak znów miesiączki zaczęły wariować, to wrociła mi ochota.
Teraz nikomu nie polecam, ale tez nie odradzam iguł, tylko mówię- robicie to na wlasną odpowiedzialność. Jednym nic nie jest, inni mają skutki uboczne- jak za wszystkim.
Pozdrawiam.
 
czy ktoras z was uzywa wkładki mirene(chyba dobrze napisałam nazwe). juz czas zdecydowac sie na jakas antykoncepcje i mam spory dylemat. tabletki odpadaja bo mam dosc duze zylaki.chociaz brałam przez chyba 7 miesiecy.wkładka prawde mówiac nie najlepiej mi sie kojarzy ale nie mam wyjscia.chciałabym usłyszec jakies opinie na temat tej drogie czy faktycznie warto w nia zainwestowac.słyszałam ze sa bardzo skape miesiaczki( to duży plus) ale podobno jest polecana kobieta po 35 roku zycia ze wzgledu na jakis hormon.prosze o jakąś rade bo musze w końcu podjąć decyzje a okazuje sie że to nie jest takie proste.
 
Witam!
Ja rowniez przez jakis czas bralam tabletki, i to rozne, co chwile zmienialam bo zadne mi nieodpowadaly-mialam miesiaczke po 2 razy w miesiacu i liczne plamienia pomiedzy:baffled: Na koniec lekarz przepisal mi Cilest:wściekła/y: Odradzam calym sercem. W ciagu zaledwie dwoch miesiecy przytylam 15 kg:wściekła/y: :wściekła/y: Odstawilam tabletki ale puchlam nadal, w sumie mam przez to okolo 18 kg na plusie ktorych nie umiem ruszyc:no: :wściekła/y: :-( No i w tydzien po odstawieniu tabletek zaszlam w ciaze, tak byly skuteczne:baffled:
Teraz yzywamy z mezem prezewatyw a ja wiem ze juz nigdy nie zdecyduje sie na tabletki:no:
 
Ja brałam tabletki mini pigułki, ale miesiączka mi po nich zwariowała, potem dwuskładnikowe, ale żylaki mi wyskoczyły i odstawiłam. Od ponad roku mam spiralkę i jest ok. Nazywa się meduza, jest z kawałkiem miedzi i złota. Dzięki niej nie boli mnie już brzuch podczas miesiączki, krwawienie na początku było intensywniejsze, ale teraz jest ok. Mam ją na 3,5 roku.
 
Ja przed ciążą brałam minulet, w sumie jakieś trzy lata, ale tak bez przerwy to półtora roku, a później przez sześć cykli plastry antykoncepcyjne. Po tabletkach miałam nieco podwyższony poziom trójglicerydów i aspat (wątroba), bez paniki ale moja ginekolog poradziła mi plastry. Nie odczuwałam żadnych skutków ubocznych ani po jednych ani po drugich. Po odstawieniu zrobiliśmy krótką przerwę i zaraz potem bez problemu zaszłam w ciążę:-)
Też znam przypadki zajścia w ciążę podczas brania tabletek, ale podobno był to wynik jednoczesnego zażywania antybiotyków. Ja mam jednak do tej metody największe zaufanie.
Teraz karmię piersią i wczoraj ginekolog przepisała mi cerazette, ale po przeczytaniu ulotki będę się zastanawiać, bo jednak hormony uwalniają się do mleka:no: no i trochę mnie to niepokoi.
 
po pierwsze to witam i pozdrawiam bo jestem tu nowa ;-)
zastanawiam się i myślę i nie wiem... chcę zacząć brać tabletki ale trochę się tego boję... no właśnie? czy w ogóle jest się czego bać?
 
reklama
Ja mam spiralkę meduzę, jest dobra. Ma dodatki w postaci miedzi i złota, złoto leczy i dlatego przestał mnie boleć brzuch podczas miesiączki, a przedtem musiałam brać środki przeciwbólowe. Poza tym, chyba wiesz, że żadne zabezpieczenie nie daje 110 % pewności, że nie zajdzie się w ciążę - niestety :(
 
Do góry