reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

Ja co prawda zrobiłam SANCO a nie NIFTY i też spotkałam się z różnymi odmiennymi opiniami lekarzy. Co do ZD moja pani genetyk której jakoś najbardziej ufam mówiła mi wprost że jeśli chodzi o ZD to często obraz w usg jest prawidłowy wady natomiast dopiero pod koniec ciąży można określić i jak to ona sama mówiła ona by mnie nie przekonywała do nie robienia amniopunkcji jeśli chciałabym mieć 100% pewności.
Ja natomiast trisomia 13 (1:88) i po dobrych wynikach SANCO i kilku usg zrezygnowałam już z amniopunkcji czekam na połówkowe i staram się żyć w miarę normalnie (miałam też badanie na wady ceny nerwowej) mam wyniki nie wykryto wad 😀 .
Tak jak dziewczyny pisały musisz odpowiedzieć sobie na pytanie czy terminacja jest dla Ciebie do przyjęcia. To jest kluczowa sprawa.
 
reklama
Dziewczyny u mnie po wczorajszej pappie pojawiły się wybuchy.... Śmiechu. Wg pappy ryzyko ZD 1:16! 4 dni temu odebralam wyniki sanco. Zdrowy synus. Na 99.9%
Pappa to tylko statystyki! Nie należy się nimi sugerować. Ja nie Idę na amniopunkcje z tego względu iż kilka razy juz poronilam.
P.s nt 3.23mm
Nie żałuję swojej decyzji o sanco. Jestem spokojna a to najważniejsze! I dla mnie i dla Maleństwa!
 
Dziewczyny u mnie po wczorajszej pappie pojawiły się wybuchy.... Śmiechu. Wg pappy ryzyko ZD 1:16! 4 dni temu odebralam wyniki sanco. Zdrowy synus. Na 99.9%
Pappa to tylko statystyki! Nie należy się nimi sugerować. Ja nie Idę na amniopunkcje z tego względu iż kilka razy juz poronilam.
P.s nt 3.23mm
Nie żałuję swojej decyzji o sanco. Jestem spokojna a to najważniejsze! I dla mnie i dla Maleństwa!
Super wiadomość, gratulacje 😊
 
Byłam wczoraj na wizycie u lekarza do którego skierował mnie lekarz w poniedziałek. Zaproponował 1.amniopunckje 2.test z krwi 3.nie robić nic, przy czym powiedział że rekomenduje przy moich wynikach test z krwi. I jestem już po pobraniu krwi, zdecydowałam się jednak na harmony zamiast nifty pro, o którym myślałam wcześniej ponieważ laboratorium było przy szpitalu i wynik harmony przychodzi do lekarza.. Teraz pozostaje czekać.
 
I ten lekarz powiedział że wyniki nie są tragiczne oraz zaproponował wyjścia, mój prowadzący mimo całej mojej sympatii niestety był tylko przestraszony wynikami i uznał ze i tak za późno żeby cokolwiek robić 😓 mimo wszystko mam nadzieję że dzidziuś będzie zdrowy...
 
I ten lekarz powiedział że wyniki nie są tragiczne oraz zaproponował wyjścia, mój prowadzący mimo całej mojej sympatii niestety był tylko przestraszony wynikami i uznał ze i tak za późno żeby cokolwiek robić 😓 mimo wszystko mam nadzieję że dzidziuś będzie zdrowy...
Dobrze zrobiłaś. Mój lekarz jak poszłam teraz do niego w poniedzialek potwierdził że testy z krwi (ja robiłam sanco) to był świetny wybór. Kość nosowa się pojawiła, żołądek również, mały ma prawie 8cm czyli rosnie bardzo szybko a przezierność nie urosła ani trochę. To bardzo dobre wiesci.
 
Byłam wczoraj na wizycie u lekarza do którego skierował mnie lekarz w poniedziałek. Zaproponował 1.amniopunckje 2.test z krwi 3.nie robić nic, przy czym powiedział że rekomenduje przy moich wynikach test z krwi. I jestem już po pobraniu krwi, zdecydowałam się jednak na harmony zamiast nifty pro, o którym myślałam wcześniej ponieważ laboratorium było przy szpitalu i wynik harmony przychodzi do lekarza.. Teraz pozostaje czekać.
Nie martw się. Wszystko będzie dobrze, zobaczysz. Twoje ryzyko nie jest duże. Też robiłam Harmony, które potwierdziło że dzidziuś zdrowy.
 
reklama
W usg było wszystko w porządku. Nt 2.2 przy Crl 84mm. Wiem co przeżywasz bo ja też przez to przechodziłam ale zobaczysz że będzie dobrze 👍.
Dzięki, ja się bardzo boję. Nt 1,94 przy crl 54 mm więc to 91 centyl. Nie wiem czy to dobre usg czy źle. Oprócz tego w usg kość nosowa obecna, przepływy dobre..
 
Do góry