reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

Dzięki, ja się bardzo boję. Nt 1,94 przy crl 54 mm więc to 91 centyl. Nie wiem czy to dobre usg czy źle. Oprócz tego w usg kość nosowa obecna, przepływy dobre..
Nie bój się NT jest ok u Ciebie, usg też. Wyniki popsuła biochemia ale też to ryzyko nie jest takie duże. Mi lekarz powiedział że można je zaliczyć do pośredniego. Ja też miałam czarne myśli i się strasznie nakręcałam i bałam. Zobaczysz sama się przekonasz że wszystko się dobrze skończy
 
reklama
Paulina, dla pewności zrób jakiś dodatkowy test krwi, na pewno nie pappa, tylko coś płatnego. U mnie NT było idealne, kość nosową widoczna, wszystko na usg super a wyszło, że okropne wyniki z krwi okazały się czarną przepowiednią i córeczka ma wadę genetyczną. Lepiej wydać kasę i mieć spokój niż potem przeżywać piekło niepewności. Trzymam kciuki, aby Twoje maleństwo było zdrowe!
 
Paulina, dla pewności zrób jakiś dodatkowy test krwi, na pewno nie pappa, tylko coś płatnego. U mnie NT było idealne, kość nosową widoczna, wszystko na usg super a wyszło, że okropne wyniki z krwi okazały się czarną przepowiednią i córeczka ma wadę genetyczną. Lepiej wydać kasę i mieć spokój niż potem przeżywać piekło niepewności. Trzymam kciuki, aby Twoje maleństwo było zdrowe!
Dzięki za odpowiedź. Jakie miałaś b hcg mom i pappa mom? I jakie obliczone ryzyko? Ja czekam na wyniki harmony.
 
Także ja nie lekceważę bardzo się denerwuje, myślałam też nad amniopunkcja ale lekarz który jest specjalista od badań prenatalnych w Rzeszowie zalecił ze jeśli tylko mnie stać to zrobić testy z krwi, i już jestem po pobraniu krwi. Ja mam tragiczna pappa 0,54 mom i wolne b hcg 1,65 co w zestawieniu z 91 centylem przezierności składa się na zd..
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Paulina, ale pappa masz dobrą względnie, nie ma dramatu, także też była bym dobrej myśli tutaj :)
Amnio robiłam już po tym usg, ale to formalność, bo potwierdzi wadę letalną, także teraz, mądra po czasie, moge doradzić dodatkowe testy z krwi. Sama żałuję, że ich nie zrobiłam, wierząc głęboko w dobre usg.
 
reklama
Paulina, ale pappa masz dobrą względnie, nie ma dramatu, także też była bym dobrej myśli tutaj :)
Amnio robiłam już po tym usg, ale to formalność, bo potwierdzi wadę letalną, także teraz, mądra po czasie, moge doradzić dodatkowe testy z krwi. Sama żałuję, że ich nie zrobiłam, wierząc głęboko w dobre usg.
Bardzo mi przykro z powodu tego przez co przechodzisz 😔nikt na to nie zasługuje. Teraz tak naprawdę wszystkie głupie problemy jakie mieliśmy w życiu tracą znaczenie.. Ja bym nie wytrzymała bez dodatkowego testu, bo ciągle płaczę i tak.
 
Do góry