reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

Zastanawiam się ostatnio jak przy obecnym stanie prawnym w Polsce wyglada sytuacja, jeśli wady zostają wykryte przy badaniach II trymestru... czy terminacja jest możliwa wtedy tylko w Holandii czy UK czy można przerwać ciążę na przykład w Niemczech na podstawie polskiej dokumentacji?
 
reklama
Zastanawiam się ostatnio jak przy obecnym stanie prawnym w Polsce wyglada sytuacja, jeśli wady zostają wykryte przy badaniach II trymestru... czy terminacja jest możliwa wtedy tylko w Holandii czy UK czy można przerwać ciążę na przykład w Niemczech na podstawie polskiej dokumentacji?
W Niemczech nie zrobisz nic. W UK i holandii chyba do 24tc, Czechy do 24 ale musisz mieć dokumentację
 
Ja pomimo złego nifty zrobilam amnio które potwierdziło zd. Postanowiłam urodzić. Jutro jadę na usg połówkowe-21tc. Do tej pory na usg wszystko jest w porządku. Zobaczymy co wyjdzie Jutro. Trzymam się nadziei że syn nie będzie mial nic więcej poważnego prócz zespołu. Jesteśmy już objęci opieka peribatalna w Poznaniu.

Bardzo mocno trzymam za was kciuki, skoro już jest zd to chociaż by to była najlżejsza wersja bez innych wad.
Dzielna z ciebie mama ❤️ oczywiście nie potępił bym cię minimalnie nawet gdybyś zdecydowała inaczej. Obie decyzję są cholernie trudne i traumatyczne i obie wymagają odwagi.
 
Bardzo mocno trzymam za was kciuki, skoro już jest zd to chociaż by to była najlżejsza wersja bez innych wad.
Dzielna z ciebie mama ❤️ oczywiście nie potępił bym cię minimalnie nawet gdybyś zdecydowała inaczej. Obie decyzję są cholernie trudne i traumatyczne i obie wymagają odwagi.
Czy dzielna tego nie wiem, pewnie jeszcze nie do końca świadoma wszystkiego czego mogę się spodziewać bo to wyjdzie w praniu. Po podjęciu ostatecznej decyzji na pewno jestem spokojniejsza bo przedtem to była jazda psychiczna. Mam świadomość że nie będzie lekko ale trzeba będzie się z tym zmierzyć.
 
Czy dzielna tego nie wiem, pewnie jeszcze nie do końca świadoma wszystkiego czego mogę się spodziewać bo to wyjdzie w praniu. Po podjęciu ostatecznej decyzji na pewno jestem spokojniejsza bo przedtem to była jazda psychiczna. Mam świadomość że nie będzie lekko ale trzeba będzie się z tym zmierzyć.
Jesli ta decyzja dala ci spokoj , to pewnie jest sluszna. Co do swiadomosci do tego co cie czeka to napewno masz racje, ze zdrowym dzieckiem w sumie jej nie mamy a u ciebie z pewnoscia bedzie trudniej. Faktem jest, ze matki to jednak czesto jakas nieziemska sile wyciagaja.
Badz tu, moze zaloz taki wasz watek? Napewno nie raz zechcesz sie wygadac a i dla wielu dziewczyn bedziesz swiadectwem .
Powiedz, jak sie czujesz? Ktory to tydzien?
 
Jesli ta decyzja dala ci spokoj , to pewnie jest sluszna. Co do swiadomosci do tego co cie czeka to napewno masz racje, ze zdrowym dzieckiem w sumie jej nie mamy a u ciebie z pewnoscia bedzie trudniej. Faktem jest, ze matki to jednak czesto jakas nieziemska sile wyciagaja.
Badz tu, moze zaloz taki wasz watek? Napewno nie raz zechcesz sie wygadac a i dla wielu dziewczyn bedziesz swiadectwem .
Powiedz, jak sie czujesz? Ktory to tydzien?
Jeśli będę miała czas to będę tu zaglądać i pisać co u nas się dzieje. Może założę jakąś stronę na fb. Jestem w 21tc
 
reklama
Do góry