reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

Teraz jestem w 14tyg. Miałam kilka usg, u różnych lekarzy,jedyny problem jaki zauważyli to właśnie ta przeziernosc,dzisiaj robilam i jest 3.1mm. Im wiecej czytam o tej trisomii 5 tym bardziej jestem przerażona....pierwsza ciąża bez problemu,w rodzinie żadnych wad...A tutaj taki scenariusz;(
 
reklama
Jesli moge spytac, usg robili dokładnie? Przy zd jeszcze rozumiem, ze nie widac czasem wiekszych zmian w usg ale przy trisomii 5 czy podwojnej trisomii to juz dziwne troszke... i troche tez zalamujace, skoro mozna miec trisomie a lekarze nie widza nic w usg :( wspolczuje, testy wylapują czasem nieprawidlowe lozysko i tutaj wynik rzeczywiscie moze byc falszywie pozytywny, tzn lozysko ma trisomie a plod nie, rzadko sie to zdarza jednak zawsze jakas nadzieja... amniopunkcje warto zrobić, ewentualnie biopsję kosmówki, zalezy w ktorym tygodniu jestes...
Koleżanki dziecko z triplodią miało idealne usg w 13 tygodniu... też nie rozumiałam jak to możliwe.
w przypadku t21 około 20% dzieci wyglada na usg na zupełnie zdrowe i sytuacje gdzie ZD odkrywa się po porodzie są częste.
 
Koleżanki dziecko z triplodią miało idealne usg w 13 tygodniu... też nie rozumiałam jak to możliwe.
w przypadku t21 około 20% dzieci wyglada na usg na zupełnie zdrowe i sytuacje gdzie ZD odkrywa się po porodzie są częste.
Tak ta triploidia typu matczynego to wiem ze nie daje objawow w 1 prenatalnym usg niestety :/ zazwyczaj rozpoznaje sie w 2 trymestrze przy malowodziu albo hipotrofii... sama dlatego sie panicznie tego bałam :/ ZD tez sa rozne formy i wiem, ze niektore nie daja tez za duzo objawow. Ale inne trisomie to sa jednak powazne zmiany w wygladzie i funkcjonowaniu narządow, dlatego sie dziwie ze nie bylo nic widac na usg. Trisomia 5 to jak sie wpisze w orphanet to daje bardzo wiele objawow, a malo tez ktory plod dozywa z tym 14 tyg. Dlatego sie dziwie, ze w usg tylko przeziernosc wieksza, a reszta spoko. Oczywiscie nie jestem lekarzem i pewnie moze sie zdarzyc ze rzeczywiscie nic nie widac. Ale tez sie zdarza ze lekarze sie niezbyt do usg przykladaja, bo np mojej kolezance sie urodzilo dziecko z zespolem Aperta, tez na zadnych badaniach nic nikt jej nie powiedzial... byla przekonana ze nie dalo sie tego zdiagnozowac, ale jak np. pytalam lekarza na prenatalnych to.mowil ze oczywiscie ze sie daloby, bo trudno przeoczyc szereg az tak ewidentnych wad... juz nawet nie wspomne o lekarzach co robia 'badanie prenatalne' a nie maja certyfikatu fmf i zadnych uprawnien.
No nic, tu chyba pozostaje zrobienie amniopunkcji i czekanie na wynik (przy dokupieniu mikromacierzy wynik jest chyba szybciej). Naprawde coraz bardziej przerazaja mnie te ciaze i co to sie w ogole dzieje, biologia jest brutalna, a panstwo obecnie jeszcze wszystko utrudnia :( ja cala ciaze juz dostaje swira i sama nie wiem na czym sie skonczy :( moze tez mi czegos sie nie dopatrzyli a powinni, echhhh....
 
Hej dziewczyny mam pytanie czy te wyniki są prawidłowe:


Glukoza na czczo 89 mg/dl
Glukoza po 1 godzinie po 75g glukozy 176 mg/dl
Glukoza po 2 godzinie po 75g glukozy 157 mg/dl
 
Pytanie nie na ten wątek !
Niestety nie są - 0 i 1 - w górnej granicy normy 2 - cukrzyca ciążowa.

Hej dziewczyny mam pytanie czy te wyniki są prawidłowe:


Glukoza na czczo 89 mg/dl
Glukoza po 1 godzinie po 75g glukozy 176 mg/dl
Glukoza po 2 godzinie po 75g glukozy 157 mg/dl
Wyniki są prawidłowe
 
reklama
Do góry