reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Amniopunkcja robić czy nie?

Dziewczyny, czy w 23tc tętno 150 jest prawidłowe? Ja u swojej gin na badaniach zawsze mam tętno dziecka 150. 🤷‍♀️ Tylko na echo serca w 20tc było 142. Myślę, czy nie za wysokie? Nie powinno być w okolicy 130-140?
 
reklama
Hej, wtrace sie bo tez mialam problemy z ciaza - pierwsze poronienie w sierpniu 2020, 2 msc pozniej zaszlam w ciaze, okazalo sie ze pecherzyk zoltkowy jest za duzy i po przewertowaniu przeze mnie miliona artykulow po angielsku, praktycznie marne szanse na zdrowe dziecko :( np badania pokazujace ze na 80 kobiet badanych 65 poronilo, 1 zdrowe dziecko, reszta chora :( 1 prenatalne wyszlo ok jednak ja dalej pamietalam ten zakichany pecherzyk, na amnio sie nie zdecydowalam a wiwm ze ten pecherzyk np w UsA czy Niemczech jest wskazaniem, w PL chyba nie. Zdecydowalam sie na nifty pro, nic nie wykrylo, zaczelam sie bac o triploidie ale uslyszalam od lekarzy i tez wyczytalam gdzies, ze przy triploidii typu matczynego jest b niska frakcja plodowa w nifty pro czy jakimkolwiek przesiewowym wiec nie jest do konca tak ze to w ogole nic nie widac w tym badaniu, choc rzeczywiscie bezposrednio tego nie wykrywa. Z kolei przy triploidii typu ojcowskiego sa ewidentne znaki na usg z przerosnietym lozyskiem. U mnie 34 tydzien, nie wszystko jest ok, bo wyszly jakies niedomykalnosci zastawki w sercu w 29tc, echogeniczne jelita w 33tc, ostatnio i w ogole cala ciaza jest dla mnie koszmarnie stresujaca, chcialam tu tylko wyjasnic sytuacje z tym nifty i triploidia bo tez sie tego balam swego czasu.
Bardzo wam wspolczuje przezyc bo sama po sobie wiem jaka moja cala ciaza jest mega stresujaca i ciagle czekanie co sie wydarzy, czy dziecko bedzie zdrowe czy nie, z czym to wszystko sie wiaze, a tu jeszcze w Polsce utrudniaja i zmuszaja do donoszenia ciaz ktore od poczatku nie rokuja dobrze. Strach tu w ciaze zachodzic :/
 
Nie wiem czego szukam...Chyba pocieszenia, zrozumienia....przeziernosc karkowa 3,6 (12tydz), resztą wyników usg ok. Test pappa wynik skorygowany ZD 1:29,zespol patau 1:94,reszta ok. Test Nace 24-wysokie ryzyko ZD oraz wysokie ryzyko trisomia chromosomu 5. Jutro genetyk,zapewne pójdę na amniopunkcje. Czy jest tu jakaś dziewczyna z podobnym przebiegiem A mimo to urodziła zdrowe dziecko????
 
Nie wiem czego szukam...Chyba pocieszenia, zrozumienia....przeziernosc karkowa 3,6 (12tydz), resztą wyników usg ok. Test pappa wynik skorygowany ZD 1:29,zespol patau 1:94,reszta ok. Test Nace 24-wysokie ryzyko ZD oraz wysokie ryzyko trisomia chromosomu 5. Jutro genetyk,zapewne pójdę na amniopunkcje. Czy jest tu jakaś dziewczyna z podobnym przebiegiem A mimo to urodziła zdrowe dziecko????
Jesli moge spytac, usg robili dokładnie? Przy zd jeszcze rozumiem, ze nie widac czasem wiekszych zmian w usg ale przy trisomii 5 czy podwojnej trisomii to juz dziwne troszke... i troche tez zalamujace, skoro mozna miec trisomie a lekarze nie widza nic w usg :( wspolczuje, testy wylapują czasem nieprawidlowe lozysko i tutaj wynik rzeczywiscie moze byc falszywie pozytywny, tzn lozysko ma trisomie a plod nie, rzadko sie to zdarza jednak zawsze jakas nadzieja... amniopunkcje warto zrobić, ewentualnie biopsję kosmówki, zalezy w ktorym tygodniu jestes...
 
Nie wiem czego szukam...Chyba pocieszenia, zrozumienia....przeziernosc karkowa 3,6 (12tydz), resztą wyników usg ok. Test pappa wynik skorygowany ZD 1:29,zespol patau 1:94,reszta ok. Test Nace 24-wysokie ryzyko ZD oraz wysokie ryzyko trisomia chromosomu 5. Jutro genetyk,zapewne pójdę na amniopunkcje. Czy jest tu jakaś dziewczyna z podobnym przebiegiem A mimo to urodziła zdrowe dziecko????
Ja bym zrobiła amniopunkcję.
 
reklama
Jesli moge spytac, usg robili dokładnie? Przy zd jeszcze rozumiem, ze nie widac czasem wiekszych zmian w usg ale przy trisomii 5 czy podwojnej trisomii to juz dziwne troszke... i troche tez zalamujace, skoro mozna miec trisomie a lekarze nie widza nic w usg :( wspolczuje, testy wylapują czasem nieprawidlowe lozysko i tutaj wynik rzeczywiscie moze byc falszywie pozytywny, tzn lozysko ma trisomie a plod nie, rzadko sie to zdarza jednak zawsze jakas nadzieja... amniopunkcje warto zrobić, ewentualnie biopsję kosmówki, zalezy w ktorym tygodniu jestes
 
Do góry