reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ADOPCJA- pary starające się o adopcję wczoraj i dziś.

Miałam mieć wolne i nie mam :crazy:
Ale zaraz otworzę sobie okno i będę udawać, że jednak nie jestem w pracy. Tak jak smerfeta wczoraj.
Piękny dzień, piękne słońce, tylko kurna mogliby zadzwonić już no...

anuszka &&&&&&&&&&&

damqelle no wklej przepis na ciasto pliisssss :-)
 
reklama
Postaram sie dzis wkleic. Musze otworzyc komputer bo Anka nie ma walizki na zielona szkole, a z torba jej nie wysle bo nie uniesie to moje watle dziecko. Pisze zazwyczaj z telefonu bo w domu jestem gosciem. Zwlaszcza od czasu jak jest cieplej

Faktycznie to te paznokcie to prawda bo mi tez anestozjolog chodzil paznokcie ogladac po wybudzeniu. A pod koniec ciazy z Marysia obudzilam sie w nocy z calkiem sinymi paznokciami i jechalismy szybko do szpitala. Wiecie ze mialam jedno przyjecie urodzinowe a drugie sylwestrowe? Do szpitala oczywiscie :-D

Milego dnia zycze i kawke stawiam.
celta - dla Ciebie na oslode utraconego urlopu
 
Doberek! ;-)
Celta to teraz wystaw buźke do słońca, nogi na biurko i luzik ;-)

Anuszka owocnej punkcji &&&&& wszystko będzie dobrze :-)

Mama z paznokciami mówili mi dokładnie tak jak napisałaś, czyli po nich poznaje się gdy coś się dzieje. Po prostu wtedy sinieją. Dziś będziesz miała lżejszy dzień w pracy?

Miłego 13-tego :-D!!!!
 
damqelle o rany, jakie PIĘKNE!!! Dzięki, ale etraz to jeszcze bardziej mi żal, że nie mam wolnego, bo mój ogródek stoi odłogiem, wczoraj wróciłam do domu grubo po 20 już było ciemno...
I cebule wsadzasz do ziemi pod korę? Właśnie zastanawiałam się ostatnio, czy one wiosną spod tej kory dadzą radę wyleźć :-D
Czekam na przepis!

smerfeta hehe, trochę nie za bardzo mogę wyłożyć się z nogami na biurko i słonko chowa mi się już za winklem, ale muszę coś wykombinować, bo się tutaj uduszę z rozpaczy...
 
cześć słodziaki moje :-D

Celta
kogo lać ,że Ci dzień wolny zabrał ???
co do roślinek to spokojnie spod kory wylezą :tak:moje wyłażą..ja wsadzam to odgarniam korę ,potem przysypuję ziemią i korą ,podlewam i ...oczekuję na wzrost :-D


Smerfeta
wczoraj miałam dzień zarobiony i zmęczona wróciłam ...pedixy hybrydowe,mani,woskowanie pach ,bikini,nóg,mani hybrydowe...
a dziś spoookojniej ..


Anuszka
&&&&&&&&&&&& za sobotę-już coraz bliżej:tak:



Damqelle
ale piękności wstawiłaś :-) śliczne ;):)
miłego i Tobie :)
 
Pobrano mi 4 komórki
Mieli utrudniony dostęp do jajnika bo się schował.
Pani dr też miała nadzieję na więcej ale nie jest źle.
Idę spać. Miłego dnia.
 
anuszka śpij słodko :-) no i cały czas &&&&&&&&&&&&&&&&

mama, nie bij nikogo ;-) zapowiadał się ten dzień dużo gorzej, ale jakoś odpękałam i właśnie szykuje się do domku.
I cały czas się zastanawiam co my dziś zjemy na obiad... Hm...
 
Damaqelle
Piękne
Zazdroszczę wam ogródków. Moje marzenie.

Już pospałam :-D
Po obiedzie, mąż dziś usługuje :-)

A wiecie co. Wczoraj mówili w wiadomościach że dziś jest 1 rocznica pontyfikatu Franciszka- papieża. I mój mąż powiedział że to dobra data, że to dobry znak i że Franciszek to fajne imię :-D
 
No ja to chyba nie popiszę, bo cieszyłam się że wrzuce dziewczyny do kąpieli to będę miała chwilę - a już z łazienki dobiega mnie darcie.
Ja się przyznam że nie gadam z kwiatkami. Po całym dniu kłapania dziobem do dzieci to naprawdę już nie chce mi się z zielskiem gadać. Jedyne kwiaty jakie mam w domu to dwie sansewerie w kuchni. Lubię te kwiaty i tylko u mnie kwitną.

Anuszka - ja też nie mam ogródka. Jako właścicielka mieszkania na parterze mam taki przytulony pas zieleni. Teraz głowki wystawiają pierwsze hiacynty, potem zakwitnie bez i fiołki, a cała reszta jest zdominowana przez wszędobylskie nagietki. Polecam dziewczyny nagietka - to fantastyczne zielko kwitnie cały rok i na wszystkim - w dodatku rozprzestrzenia się nasakrycznie i nie wymaga plewienia. Do tego można z nagietka zrobić napary i tonik.

Właśnie te kwiaty przebiśniegi, krokusy, hiacynty które kwitną tak wcześnie na wiosnę - cebulki lepiej przysypać korą lub sianem. One i tak wylezą na wierzch, a przynajmniej są chronione przez przymrozkami
No obiecałam

Limonkowe ciastka

400g sucharów
170g masła

1 limonka
4 łyżki żelatyny
ponad kg chudego trwarożku
150g cukru
1 torebka cukru wanilinowego
3-4 łyżki syropu z limonki
500g kremówki

polewa:
2 łyżki żelatyny
4-5 łyżek syropu z limonki
3 łyżki cukru
270 ml wody

suchary kruszymy na okruchy. Masło utrzeć i wymieszać z okruszkami. Mase rozprowadzić na wysmarowanej masłem formie

Twarożek wymieszać z cukrem, sokiem z limonki, skórką. Dodać żelatynę a następnie ubitą śmietanę. Krem przełożyć na ciasto i wyrównać.
A potem to ja daję galaretkę cytrynową

To tak w wielkim skrócie. Jakby coś było niezrozumiałe to wyjaśnię, ale pisać tyle to mi się nie chcę. Wrzucę wam link gdzie są inne przepisy na zimne serniki które ja uwielbiam. Ten akurat jest z ksiązki i tu go nie ma. ale są inne
Ciasta na zimno - Dr. Oetker

Ale teraz mam ochotę na inne ciasto. Tylko mam zakaz pieczenia od męża - bo w sumie oboje musimy już dbać o linię :(
No chyba że któraś wpadnie do mnie na kawę i taki oto Moje Wypieki | Ciasto czekoladowe z Guinnessem
Mrrr... ale mi się zachciało

O tak - Franciszek to piękne imię. I bardzo lubię tego papieża. Fantastyczny jest
 
Ostatnia edycja:
reklama
jaka cisza tutaj... każda już o weekendzie myśli?

Damqelle - dzięki za przepis

Anuszka - nieustające &&&&&&&&&&&&

my dziś mieliśmy kolejne spotkanie w OA. Za miesiąc M idzie z esejem o sobie, a ja dopiero w czerwcu. Na warsztaty pewnie dopiero we wrześniu/ październiku się załapiemy więc jeszcze długa droga przed nami. Potrzebuję mega dużo cierpliwości....

czas na kawę

słonecznego dnia :-)
 
Do góry