reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

6 tc - brak zarodka

Ilo

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
2 Październik 2019
Postów
118
Dziewczyny, potrzebuję opinii, a raczej info po których się uspokoję 🙂
Jestem już po jednym poronieniu, stąd moja niepewność.
Jestem w 6 tc i 4 dni - dziś byłam na USG, jest pęcherzyk, jest ciałko, ale zarodka nie ma... Kolejna wizyta za 2 tygodnie.
W zeszłym tygodniu robiłam betę w środę było 499, po 24h 928, więc przyrost w porządku.
Czy któraś z Was miała podobny przypadek i było wszystko ok?
 
reklama
Rozwiązanie
Ja dokładnie wiedziałam w jaki dzień była owulacja(monitoring) i działania były tylko wtedy. 5+3 chyba nie było widać zupełnie nic. Puste jajo. W 8 tyg zarodek z sercem. Nie wiem co było pomiędzy, bo beczalam w poduszke. Teraz już mówi MAMAaaa:p
Dziewczyny, byłam dziś na kontroli 😁 wszystko jest w porządku, zarodek się pokazał, serduszko pięknie bije❤ ciąża jest młodsza, według USG to 6tc 5d, a wg okresu 8tc2d 🙂 termin na luty 😍
U mnie niestety nastąpiło poronienie. Dużo krwi i galaretowate skrzepy :( niestety. Moja Pani doktor mówiła ze mogę spokojnie przyjść na wizytę za kilka dni w celu kontroli czy macica oczyscila sie dobrze, ale nie wiem czy nie dac sobie czasu..
 
reklama
To jest głupota. Moja ciąża obumarła na etapie 6+2, czekając do 10 tyg chodziłabym 4 tygodnie z martwym płodem i mogłabym dostać zakażenia [emoji55]
To racja, ja pierwszą ciążę też straciłam w 6 tyg., najczęściej ciąże obumierają we wczesnych tygodniach...Aga ma rację! Nie wolno przecież martwym płodem chodzić tyle czasu! Z resztą kto by wytrzymał wiedząc że jest w ciąży do 10 tyg. 🙈
 
U mnie niestety nastąpiło poronienie. Dużo krwi i galaretowate skrzepy :( niestety. Moja Pani doktor mówiła ze mogę spokojnie przyjść na wizytę za kilka dni w celu kontroli czy macica oczyscila sie dobrze, ale nie wiem czy nie dac sobie czasu..
Bardzo mi przykro, wiem przez co przechodzisz. To była pierwsza ciąża? Który tydzień?
Koniecznie idź na kontrolę, jeżeli macica sama nie oczyści się dobrze, będziesz musiała iść na zabieg łyżeczkowania. W przeciwnym razie może dojść do zakażenia.
Przytulam mocno! 😘
 
To jest głupota. Moja ciąża obumarła na etapie 6+2, czekając do 10 tyg chodziłabym 4 tygodnie z martwym płodem i mogłabym dostać zakażenia [emoji55]
Dlatego zaleca się około 8 tygodnia pierwszy raz jeśli nic się nie dzieje i wczesniej nie było poronien. Zazwyczaj samo zacznie się oczyszczać jeśli jest coś nie tak. Zresztą później też się chodzi około co miesiąc nawet rzadziej więc może być różnie na każdym etapie.
 
Ciąża trzecia, w di
Bardzo mi przykro, wiem przez co przechodzisz. To była pierwsza ciąża? Który tydzień?
Koniecznie idź na kontrolę, jeżeli macica sama nie oczyści się dobrze, będziesz musiała iść na zabieg łyżeczkowania. W przeciwnym razie może dojść do zakażenia.
Przytulam mocno! 😘
Na szczescie mam już w domu synka ❤️ oczywiście pójdę na kontrole. Z miesiączki 8t1d a z usg 7t1d. Krwawienie ustąpiło.
 
reklama
O ludzie czyli cuda naprawdę się zdarzają! A hcg sprawdzałaś w tej sytuacji jak przyrasta?
Mi już wtedy słabo przyrastalo bo nie było tych 66% tylko dużo mniej
Ale znowu było bardzo wysoko bo ponad 30000 z tego co pqmietam, także jak dzwoniłam do lekarza między 6 a 7 tc to mówił że będzie dobrze ze jak ciąża jest zdrowa to beta już tak szybka nie przyrastalo później
 
Do góry