reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

1 DZIECKO PO 30-STCE

Ja wlasnie koncze gptpwac mezusiowi obiadek... dzis zazyczyl sobie gulasz... zaraz bedziemy wcinac, a wieczorem moze gdzies sie wybierzemy...

Najka dobrze ze sie odezwalas, martwilam sie ze wyladowalas w szpitalu. A nie mialam czasu pisac choc ciagle zerkalam co nowego u nas slychac....
Na nartki jutro sie wybieram wiec pewnie jakies fotki tez pocykam... oby tylko pogoda nam dopisala....

Sensi szkoda ze tak daleko jestes bo bym Cie wyciagnel do kina albo Kubusia popilnowala co bys sobie ogladnela np. Lejdis :tak:
 
reklama
Najeczko-dobre wiesci... mozesz rzeczywiscie przenosic,ale najwazniejsze,ze juz mala donoszona i moze "pchac" sie na swiat w kazdej chwili :tak::-) a co do imienia to wybraliscie najladniejsze na swiecie ;-):-D:-D:-D tez mi sie bardzo podoba :tak::-D
Sensi-Kubusia juz widzialam :-)
Esch-przyjezdzaj na narty do mnie,bo nie widac konca sniegu... w srode i czwartek spadlo ponad 50 cm... nawet Kanadyjczycy nie pamietaja kiedy ostatni raz w tak krotkim czasie i o tej porze roku bylo tyle sniegu... mielismy dwie wielkie burze sniezne w przeciagu mniej niz tygodnia... i zapowiadaja dalsze opady sniegu....
Majeczko-zadzwon do poloznej,ona ci na pewno pomoze :-)
Kajdus- schudnac w pierwszym trymestrze jest jak najbardziej ok.... teraz masz dodatkowe "wolne" kilogramy bezkarnego tycia :-)
cala reszte 30-tek pozdrawiam...
u mnie nic nowego.... w srode siedzialam w domu,bo z powodu burzy znowu zamkneli szkoly w naszym okregu,chociaz moja popier-dolona ( ze tak brzydko napisze) szefowa otwrzyla szkole od 7 do 12-tej i zadzwonila do kilku nauczycielek,co wiedziala,ze moze je zaszantazowac zeby przyszly.... a jeszcze bardziej mnie zdziwila glupota rodzicow,ktorzy przyprowadzili dzieci do szkoly! milion temu kto w tym czasie zdazyl pociagiem lubsamochodem dojechac do Toronto,popracowac i przyjechac z powrotem w tak krotkim czasie... w tv trabili,ze jesli mozna to nalezy zostac w domu... burza sniena w nocy,w poludnie deszcz zamieniajacy ulice i chodniki w gololedz,a wieczorem kolejna burza sniezna..... niektorzy ludzie za grosz nie maja wyobrazni... ja powiedzialam Joe,ze nawet jesli szkola bedzie otrwarta to nie ma takiej sily,zeby mnie wyciagnela z domu.... i tylko czkalam na te idiotke zeby do mnie zadzwonila,ale ona wie,ze bym nie przyszla i jeszcze bym jej pare slow powiedziala... nawet w czwartek autobusy worzace dzieci do szkoly byly odwolane,bo ulice byly ciagle niepewne.... a musze dodac,ze moja szefowa mieszka w bardzo bogatej dzielnicy,gdzie ulice sa odsniezane natychmiast- maja swoje dodatkowe serwisy- a jej podjazd do domu jest podgrzewany,wiec ona majac wyrazne braki w logicznym rozumowaniu nie mogla sobie nawet wyobrazic jak sytuacja wyglada w normalnych dzielnicach..... moj Joe pojechal w srode do pracy pociagiem i do wczoraj byl w Toronto,spal u rodzicow,bo bez sensu bylo wracac pociagiem i jechac nastepnego dnia znowu... nawet powinien wczoraj jeszcze spac,bo dzis pracuje,ale ja nie chcialam juz sama spac.... troche samolubne,ale sie stesknilam i nie lubie byc tu sama w domu.... a w czwartek dorwala mnie po poludniu porzadna migrena i przeszla dopiero wczoraj wieczorem... musialam sie wczoraj zwolnic ze szkoly,bo tak zle sie czulam.... na szczescie mi juz przeszla i mam calkiem dobry humor,ale ten to chyba zasluga Joe i wczorajszego barabara :zawstydzona/y:;-):-D:-D:-D:-D....
milej soboty!
 
Hej

Moniś miłego babskiego wieczoru :-) ale Lejdis odradzam - dla mnie prymitywny humor :-):-);-):tak: i propaganda zachodniego kultu ...........gdzie zamawiałaś ciuszki?
Ja dziś zakupiłam spodnie- i chyba dobrze,ze nie przez internet bo jednak wszystko zależy od fasonu - matko ile się naprzymierzałam i w końcu mogę mieć 1 fason !!!!!!bo reszta w biodrach na styk choć to strech - dżinsy - ale fajne są nigdzie nie cisną . I dwie bluzeczki przyszłosciowe ale to już w zwykłym sklepie bo teraz w każdym sklepie są bluzki i tuniki które możemy kupować!!!! aha no i jeszcze 3 push-upy rozm. D :szok::szok:koszmar :-):-D

Majeczko bardoz \ci współczuję bo ja też mam mdlosci i nudnosci ale nie wymiotuję. Prawdopodobnie masz tzw. niepowściagliwe wymioty cieżarnych czyli przesadzoną formę nudności którym towarzyszy spadek masy ciała o więcej niż 5 % oraz czeste oddawanie moczu o ciemnożółtej barwie i spowodowane są stresem psychicznym lub wrażliwoscią osrodka wymiotnego w mózgu.
Leczenie dieta,wypoczynek,zaciemniony pokój, oraz leki p/wymiotne i tutaj dzwoń do dr B. :-) należy unikać kofeiny, tłustych potraw. Może grozić odwodnieniem także moze udaj siedo rodzinnego niech coś zaleci.Najważniejsze,ze choroba ta nie stanowi zagrozenia dla płodu ale jest przykra dla ciężarnej.....
taki wywód medyczny :-) i poczytaj sobie parę postów wcześniej pisałąm Ci jak ja sobie radzę z wymiotami...

Najeczko - no to trzymamy kciuki ,zeby Ewunia przyszła na świat kiedy trzeba.

Kajduś za tydzień usg ale ja sie nim nei denerwuję - co będzie to będzie nawet gdyby się okazało ,ze dzidziuś ma jakaś wadę i tak go ogromnie kochamy ....

Oluś daj znak :-( :-( myślę o Tobie codziennie
 
Witajcie w sobotni wieczór:-)
Najeczko myślałam, że już urodziłaś.Ewa ładne imię, tak ma na imię moja kochana mama chrzestna.
Ewuś jaki miły sposób na przepędzenie migreny:-D
Esch mój M też jutro jedzie na nartki do Zawoi.
Sensi ja też dawno nie byłam w kinie, chociaż nie mam Kubusia;-):-)Pędzę oglądnąć małego przystojniaczka
Majeczko skontaktuj się koniecznie z lekarzem.Może leki pomogą i przestaniesz się tak męczyć.
Carioca co u Was słychać?
Anusieńko ja też zawsze wszystko muszę przymierzyć. Najgorzej jest ze spodniami, ciężko mi coś dopasować. Chyba jakaś nieproporcjonalna jestem:-DMoże w ciąży nabiorę proporcji:cool2:
Aluś:-)
Kajda nadal leżysz, czy możesz troszkę spacerować?
Monik jak tam sprawa Waszej działeczki i domku?
Wczoraj byłam na spotkaniu klasowym, było super.Fajnie się jest spotkać po 16 latach.Nawet bardzo się nie zmieniliśmy:happy:

Miłego wieczorku Kochane
 
Dziewczynki dziękuje za porady... Najważniejsze jak to napisała Anusieńka , że to podłe wymioty i samopoczucie nie szkodzi mojej dzidzi.. jest mi ciężko ale musze wytrzymać do 25 lutego, wtedy ide do mojej gin. i poproszę o środki przeciwwymiotne..Zamierzam też zrobic badania na wątrobę, noi wtedy zobaczymy. Może to Duphaston tak pogłebia wymioty i powoduje ból wątroby? Dobrze, że dałam sobie spokój z luteiną, bo po niej miałam dodatkowo koszmarne bóle głowy...
Jak to człowiek musi cierpieć, żeby sie tego upragnionego skarba doczekać.. Mam nadzieję, że odzyskam swój brzuszek, który jeszcze 2 tyg tak ładnie wylazł na wierzch a teraz przy tych wymiotach i niechęci do jedzenia znowu się spłaszczył.:-(

Anusieńko czy ty wiesz może, gdzie w naszym mieście są jakies sklepy z odzieżą ciążową ? Ja znam tylko H&M ale ten i tutaj mam i nic tam ciekawego nie widziałam. Co prawda brzunio mi się schował ale warto byłoby się już teraz zainteresować bo podobno po 12 tyg brzusio rosnie niemal z dnia na dzień..:tak:

Pozdrawiam wszystkie mamusie i staraczki..
 
A ja siedze cale popoludnie przed kompem... jestem tak padnieta ze nie mialam ochoty nigdzie sie wybierac....

Ewa gdyby nie ta odleglosc to chyba bys sie nie mogla ode mnie odpedzic!!:tak::-D:-) A takiej szefowej to wspolczuje.... wiem cos na ten temat tylko ja mam szefa...:wściekła/y:

Anusienko masz PW

Antila ja prawdopodobnie wybiore sie do Kluszkowcow.... no chyba ze mi cosik odbije i obiore kierunek na Mosorny Gron ;-)

Majeczka ale moze przed 25 lutego trzeba by bylo jakiegos lekarza poprosic o pomoc... to jeszcze kupa czasu i tak sie bedziesz meczyla??
 
Anusieńko czy ty wiesz może, gdzie w naszym mieście są jakies sklepy z odzieżą ciążową ? Ja znam tylko H&M ale ten i tutaj mam i nic tam ciekawego nie widziałam.

Pozdrawiam wszystkie mamusie i staraczki..

Jest ich kilka:
Pasaż grunwaldzki II piętro
Mama i ja - pl.Kromera 23
Sklep na ul.Łokietka
Sklep - pl.Kościuszki
Sklep- Pl.1 Maja w podziemiach.

Ale bluzki i tuniki teraz w każdym sklepie znjadziesz- taką modę na wiosnę i lato szykują !!!!!!!!!!!!!

Koniecznie zadzwoń do dr B. - do 25 jeszcze duzo czasu
 
Witajcie kochane!
Wczoraj dużo zrobiłam w domku, tyle miałam energii:-), ale dziś od rana jakieś kłopoty z żoładkiem sie przypętały, bardzo bolał i czyściło mnie trochę:baffled:, na szczęście od godzinki jest dobrze:tak:i jakis dietetyczny obiadek szykujemy, a potem spacer, bo ładnie słoneczko świeci:-)
Antilko :-) Spotkanie po 16 latach to faktycznie fajna sprawa musiała być, my mielismy spotkanie po 10 latach od matury, bardzo miło to wspominam:)
Majeczko faktycznie zadziałaj wcześniej z tym lekarzem!
Anusieńko fajnie, ze masz już pierwszy ciuszek ciążowy:) Ja też spodni przez internet bym nie kupiła, nieraz trudno mi dobrac pomimo przymierzania. Kciuki bardzo potrzebne:tak:
Ewuś to cieszę sie, że się zgadzamy w sprawie imienia dla córeczki!:-D A może dlatego w Polsce nie ma śniegu, że cały leży w Kanadzie:-). No to super, że na Ciebie tak przytulanki działają;-). A my dopiero teraz możemy po baaardzo długim poście, prawie od połowy ciąży:-D
Esch dzięki, że myślałaś:happy:. Miłej jazdy i fajnych zdjęć:) Odpoczęłaś trochę?
Sensi jak patrzę na swój suwaczek to też robię:shocked2::-)
Moniolku jak po babskim wieczorze?
 
Majeczko, generalnie pilnuj żeby się nie odwodnić! u mnie bywało tak, że jadąłm/piłam tylko po to, żeby mieć czym żygać. a chudnięciem sie nie przejmuj, ja zaczełam przybierać na wadze od ok 17 tyg. do 17 tyg schudłam 4 kg. imbir na mnie nie działam. jadłam suchary i popijałam wodą - trochę nawet pozostawąło to w żołądku, ale raczej niedługo.
kończysz już pierwszy trymestr, więc możesz się odważyc na jakies leki p/wymiotne. i nie patrz, że na większosi pisze że w ciązy nie wolno. ja prałam Diphergan z syropie, dobrze sie po nim śpi i mniej żyga:-D
a co do bóluh pod prawym żebrem - czy nie jest to spowodowane żyganiem, czy raczej tym "rwaniem" na wymioty? tak jak czasami od kaszlu boli brzuch?
możesz też zrobić sobie badania wątróbki (ALT, ALAT, AspAt, Bilirubina) no i elektrolity (sód, potas, wapń). no i morfologia
 
reklama
Witam sie....

Oj zle mi ta niedziela minela. Na narty nie pojechalam bo nie mialam z kim... a do tego z mezem sie poklocilam!!! Jestem tak wpieniona ze wszystko mnie drazni i roznioslam bym chyba wszystko w drobny pyl!!!!:wściekła/y::angry:
Nie bede Was na razie zanudzac... musze poczekac az mi przejdzie....
 
Do góry