reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

1 DZIECKO PO 30-STCE

reklama
Witajcie drogie 30steczki!
Dziś byłam na kontrolnym echu serca i u kardiologa. Na szczęście OK i nawet mówi, że z punktu widzenia kardiologa poród drogami natury jest możliwy i tak napisał mi. Ale i tak nic to nie zmienia, bo ginek się o mój wzrok boi. No nic, tak ma być. Miałam dziś atrakcję, bo wracałam od lekarza autobusem, pomyślałam sobie, że dobrze się czuję, brzuszek spokojny to się przejadę:-), trochę na ludzi popatrzę:-D, przez pierwsze 2 przystanki nie było wolnego miejsca, ale potem się zwolniło i siadłam:). W tamtą stronę taksówką jechałam.
Kajduś piękny maluszek!:tak: Bardzo się ucieszyłam, że nam go pokazałaś!:-)Szkoda, że musisz leżeć, wiem, że jest to męczące, ale może tylko do następnej wizyty?
Sensi ciekawe jak duża urodzi sie nasza córeczka, mąż też spory:-)ale teściowa mówi, że wcale bardzo duży sie nie urodził:)
Monik napisz jak u ginka było, trzymam kciuki.:tak: A co do pieska to nie wiem jak pieski narkozę znoszą, mój kotek jak miał ok.12 lat miał też zdejmowany kamień w narkozie i dali mi go śpiącego. Strasznie długo się nie budził i aż do kliniki dla zwierząt dzwoniłam zapłakana. A tam na mnie nakrzyczeli, że dlaczego do domu go wzięłam nieobudzonego (nie wiedziałam, weterynarz mi go kazał wziąć). Na szczęście w środku nocy zaczął się budzić biedaczek, ale noc miałam nieprzespaną, jeszcze z dwa dni dochodził do siebie. Będzie dobrze z Twoim pieskiem, tylko niech Ci go dadzą już wybudzonego, żebyś nie musiała tak się martwić.
Wagnies 30steczki miłego wieczorku!
 
Dobry wieczor kobitki!!

Monik nawet nie wiem kiedy ten czas tak zlecial.... a staranka.... hmmm.... chyba w tym momencie odpuscilam, nie mam na razie sily na nic.... no chyba ze samo sie stanie ;-):-D:-)
A jak Twoja psinka? No i co ginek powiedzial??

Kajda super kruszynka!!! Lezy, odpoczywaj a kruszynka bedzie rosla!!!

Najka dobrze ze u Ciebie wszystko w porzadku... to teraz juz tylko wyczekiwania na dzidzie zostaly!!
 
Dzisiaj mam małego stresa z dwóch powodów.

daj znać jak wrócisz ...CZEKAM

wczoraj bylismy na kolejnej wizycie. widzielismy naszego słodziaka:) widac było juz glowke, tulow, raczki i nozki, maz mowi, ze maluszek pomachal do niego:)

No to teraz ten słodziak musi tylko urosnąć;-) dbaj o siebie i o cudeńko:happy2:

Sensi ciekawe jak duża urodzi sie nasza córeczka, mąż też spory:-)ale teściowa mówi, że wcale bardzo duży sie nie urodził:)

Ja urodziłam się 3-kilogramowa, mąż 3-kilogramowy a Kuba 3750:tak:
 
witajcie... wybaczcie,ze nic nie pisalam,ale od samego rana bylam w bojowym humorze i nie chcialam sie nim "dzielic"....
Kajdus-kruszyna sliczna :-)
Monik-ja tez czekam na wiesci od ciebie,a u was juz poznawo.... mam nadzieje,ze dobre i wykorzystujesz meza ;-):-)
Wagnies-takie pojawienie sie maluszka chyba najbardziej cieszy,gdy jest niespodziewane :-)
jesli chodzi o jeans'y w pracy sa dozwolone w tygodniu,ale nie moga byc niebieskie lub granatowe-te mozna tylko w piatki.... wedlug dyrekcji powinnysmy chodzic w czarnych eleganckich,tylko zapominaja dac nam dodatku na ubranie i pralnie chemiczna....
Najko-wozki te starsze a nawet stare z naszego dziecinstwa sa o niebo lepsze jakosciowo i wygodniejsze zarowno dla dziecka jak i mamy niz te najnowsze.... niestety firmy wozkowe chyba przedkladaja wyglad i innosc tych nowosci nad wygoda matki i dziecka... i pamietaj,ze nie ma idealnego wozka... a jesli bedziesz mogla zaoszczedzic troche pieniedzy to tymbardziej go bierz.... nowy zawsze zdazysz kupic :-)... jesli chodzi o opcje mocowania fotelika na stelazu wozka,to nie jest ona niezbedna... poza tym mozesz kupic Chicco jesli ci sie on podoba z fotelikiem ale bez gondolki,bo i tak ci sie przyda pozniej jak coreczka podrosnie :-)...
Sensi- nie wiem czy znasz angielski,ale wklejam info na temat butelek plastkiowych, o ktorych kiedys pisalam... niestety najpopularniejsza firma Avent produkuje butelki zawierajace bisphenol A,ktory nie powinien byc uzywany w produktach dla dzieci... oto link do artykulu: The healthy baby bottle - Green Living Online
nie chce siac paniki,ale mysle,ze warto o tym wiedziec... u nas wlasnie Avent jest najpopularniejsza firma produkujaca butelki dla dzieci i ostatnio bardzo spada na popularnosci ze wzgledu na te info... butelki plastikowe niezawierajace tego skladnika jak rowniez szklane sa wykupywane... jak znajde wiecej info to wam wstawie... uzywanie pojemnikow plastikowych zawierajacych bisphenol A w ogole jest odradzane,tylko skad wiedziec,ze ten skladnik akurat jest ? ostatnio tez duzo mowia,o czym ja na przyklad nie wiedzialam,ze nie nalezy przechowywac jedzenia w plastikowych pojemnikach w zamrazalniku tylkow odpowiednich szklanych, rowniez nie nalezy uzywac ich do podgrzewania jedzenia w mikrofalowce ( ja uzywam bardzo sporadycznie,bo nie lubie,a kupilam mikrofalowke tylko dlatego,ze chcialam sobie podgrzac wosk do depilacji -niby mial byc super a okazal sie niewypalem a mozna go bylo podgrzac tylko w mikrofalowce - no i teraz mi tylko zajmuje miejsce i mam dodatkowy "mebel " do mycia....)...
post zaczelam pisac dwie goziny temu,ale wlasnie zadzwonila w miedzyczasie Joe mama i sie rozgadalysmy i nie pamietam juz co chcialam napisac....
wszystkie 30-tki serdecznie pozdrawiam!
 
Dzień doberek :-)

Wczoraj już nie dałam rady nic napisać bo mnie straszna migrena dopadła, zresztą dzisiaj też mnie męczy :wściekła/y::baffled:
No więc piesek się ładnie wybudził i jak przyszłam do domu (mężuś wczoraj miał wolne i się wszystkim zajął) to jeszcze była taka ogłupiała od tej narkozy. Wyglądała na strasznie zmarnowaną. Cała sierść taka jakaś zmierzwiona, łapki wygolone, miejsce jedno po wkłuciu całe zasiniałe. Zostawili jeszcze wenflon, na szczęście nie interesuje się tym co ma na łapce i nie próbuje ściągać:happy2:. Dzisiaj idziemy na zdjęcie tego wenflonu i dostanie jeszcze jedną dawkę antybiotyku tak na wszelki wypadek. Usunęli jej jeden ząbek, bo nie dało się go uratować. Na szczęście wieczorem, po tych wszystkich przeżyciach, doszła do siebie i widać było że nawet zadowolona była :-)
A teraz o mojej wizycie.
No więc te wszystkie moje ostatnie dolegliwości, najprawdopodobniej spowodowane są przez zrosty. Niestety nie można ich zobaczyć na USG :dry:.
Dostałam czopki na rozluźnienie tych zrostów i zapobiegnięcie stanom zapalnym przez nie wywoływanych. Jeśli prze trzy kolejne cykle nic się nie wydarzy to będziemy monitorować cały cykl. Jeśli i to nie pomorze to będzie HSG.
Wczoraj podglądnęliśmy jajcorki i jak na 10dc były superowe :-). Owulka będzie z lewego jajniczka, bo na nim są większe pęcherzyki niż na prawym. I chyba widziałam już tego dominującego ;-) Owulka powinna przyjść o czasie :tak: Tylko żeby te zrosty przepuściły jajeczko do macicy :-p
Jak się nie uda w tym cyklu to od następnego zacznę pić ziółka na zrosty. Może pomogą.

Najeczko super że z serduszkiem wszystko jest ok, bo to ważna sprawa.
A z Twoim kotkiem to faktycznie trochę przegieli:shocked2:. Nam weterynarz już na wstępnej rozmowie zapowiedział, że dopiero po wybudzeniu będziemy mogli psinkę zabrać.
A cesarką się nie przejmuj, nie jest taka straszna ;-) Poza tym dzidzia będzie Cię mobilizować do szybkiego powrotu do formy :tak:
Wagnies może takie podejście do zafasolkowania jest dobre? Życzę pięknej wpadeczki :-)
Ewuś z tymi produktami Aventu to niezbyt dobrze. U nas też jest ta marka bardzo popularna.
Gratulację z okazji ukończenia pierwszego trymestru :-):-):-)

Miłego dnia dla wszystkich :-)
 
Kajda jak mus leżeć to mus, a dzidzia ślicznie rośnie :-)

Monik super, że psica dobrze zniosła narkozę, bo 13 lat to wiek już sędziwy :tak:
przykro mi z powodu zrostów, ale mam nadzieję, że jajeczko się przeciśnie i uda się Wam w tym cyklu :tak:

Ewa kurcze zdziwiłam się tym Aventem, bo on ma u nas bardzo dobrą opinię. co prawda moje dziecię nie tolerowało ich smoczków więc mimo zakupu nie mogłam używać. stosuję zwykłego Canpola. aż strach pomyśleć co ona może mieć w środku :no:

Wagnies nie przemęczaj się biedulko :tak:

Najka super, że z sercem wszystko w porządku. a co do cesarki... mam nadzieję, że nie będzie bardzo dokuczliwa :tak:

Antila, Alek, Majeczka, Anusieńka, Novaczka, Ena, Onna, K_asia :tak:

zmykam, bo mam dużo pracy
 
witajcie...
dziekuje za gratulacje :-)-wedlug mnie pierwszy trymestr mam "z glowy" i ciesze sie niesamowicie :tak::-D
Monik,Leyna- u nas tez Avent jest jedna z najpopularniejszych firm,ktore sprzedaje butelki dla dzieci,ale chyba od grudnia lub ciut wczesniej zaczeli duzo mowic w tv o szkodliwosci butelek plastikowych ( wczesniej mowili tylko o pudelkach,ktorych sie uzywa do przechowywania jedzenia w lodowce i zamrazalce) i z tego co slyszalam sa plany zabronienia sprzedazy produktow plastikowych dla dzieci zawierajacych bisphenol A w prowincji,w ktorej mieszkam... a w miedzyczasie proponuja inne produkty plastikowe bez tego skladnika lub zwykle nasze stare butelki szklane... ja kupilam juz tez 3 butelki innej firmy,ktore bede musiala wyrzucic,bo zawieraja ten skladnik... teraz "poluje" na szklane :-)
 
witajcie :) ja jeszcze dwa dni do pracy i potem odpoczywam. Będe miala czas,żeby sobie wszystko przemyslec na spokojnie. I chyba nie wytrzymam - pójde do innego lekarza, a później ta wizyta bedzie juz dla mnie kontrolna. tylko nie wiem czy się potem przyznawać że byłam już u kogoś, czy USG można robić często?
 
reklama
Dzień dobry :-)

Onna nie przejmuj się ja też chodże do dwóch gmków ;-) I nie mówię i że chodzę do konkurencji . A USG jak się nie jest w ciąży to chyba można często robić, bo przecież są prowadzone monitoringi cyklu ;-)

Miłego dnia 30-stki :-)
 
Do góry