reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

1 DZIECKO PO 30-STCE

Hej,

Gatto - Olek ma 1.5 roku i waży 13 kg i ma rozmiar 98:tak: Jak skończył roczek to ważył 11.5 kg i miał rozmiar 86/92, także to już tak lawinowo nie leci jak wcześniej. A rozmiarówki niektóre też są od czapy, sama wiesz przecież.

Ja też nie widzę , że Oli rośnie, widzę , że coraz dalej muszę rzeczy na blacie w kuchni ustawiać czy na stole itp.
A propos, dziś to ciasto eMowi robiłam i stała miska namoczona do umycia na blacie (zimna woda i jakieś resztki budyniowe - miałam świadomość, że jest w jego zasięgu ale to dosłownie minuty były...).
Synek wylał wszystko sobie na głowę, mam nadzieję, że to zapamięta i już nie będzie kombinował;-) Stał potem taki mokry i darł się jak poparzony a był raczej schłodzony:-p

kok.o ​ to Ty nie wiesz , że w 'tym wieku' specjalne siły wstępują w kobietę i staje się 'rycząca' ? :-) No mówię Ci , masakra :-D:-D

Mam nadzieję, że Ewcia odpocznie w weekend, nie straszę ale wiosna to czas wiatrówki w żłobkach i przedszkolach, właśnie kumpela pisała na fb , że dzieci już mają... Julka miała 3 lata, pocieszenie takie, że raz, dwa i było po sprawie.
Ja chorowałam w ósmej klasie to już było gorzej a moja matka miała chyba z 35 lat to wylądowała w szpitalu:eek:

jołasia - wiem, że energia Was roznosi i to bardzo dobrze ale róbcie przerwę chociaż 48 godzin, żołnierzyki się muszą przygotować do kolejnego natarcia :-p &&&&&&&&&&&&&&&&

katiuszka -
jak Glutek ??

tere weź nie przesadzaj z tym bieganiem, mnie od samego czytania słabo :eek:


Lecę do wyrka, odespać tego kaca jaki mnie dziś cały dzień męczył :cool::-)
Spokojnej nocy !!!:tak:
 
reklama
Hej,

Jakos mi tu Katiuszki brakuje. Cos chyba na rzeczy jest, ze sie nie pokazala. Julkowe zeby i placze?

Kok.o Ty serio na maraton do NY sie wybierasz? Ile kg juz w dol polecialo? Czy raczej dla dobrej formy? Moze to taki etap u Ewuni, ale jak sie przytula to fajnie

Ullenia ale te babska sa glupie i nie wiedza, o czym mowia. Pewnie maja same 4 dzieci w domu i chcialby same tak jak Ty miec swiety spkoj moze. Grunt w powodzeniu staranek to zbadanie/wykluczenie czynnikow, ktore uniemozliwiaja zajscie w ciaze u kobiety, sprawdzenie statusu hormonow plciowych plus AMH, w 3-5dc i po owulacji (progesteron, E2) oraz monitoring cyklu plus wykonanie spermiogramu u mezczyzny. Ja do dzis nie wiem czemu sie nie udawalo. To nieraz dluga i uciazliwa droga, ale jak ma sie konkretny plan dzialania to potem juz z gorki i mozna cieszyc sie suwaczkiem:tak:I tego Ci zycze

Jolasia to teraz nic tylko czekac na efekty. Widze, ze bierzesz "wpomagacze" po owulacji

Terefere odpoczywasz czy juz w kimonko poszlas?

Muma dochodzi do siebie po emocjach

Gatto ja sie nie znam, ale przeciez Cri jest zdrowa, normalnie sie rozwija, moze bedzie nizsza niz Ty jestes. Mysle, ze jest wszystko ok!

No mandat, kurka wodna!!! Bom ciezka noge miala wtedy chyba.

A wyprawka prawie gotowa, jedynie musze wyprac wszystkie ubranka z komody, pieluszki, przescieradla, reczniki, kocyki, spiworki. Oczywiscie wypiore w plynie dla niemowlat, bez ACE czy oxi i z podwojnym plukaniem:tak: Pewnie bede z tydzien prac przynajmniej. Dzis byla dostawa materacyka do gondoli, bo kupilam bez i niedawno sie zorientowalam, ze czegos tam brakuje. Czekam jedzcze na przewijak do zamontowania na lozeczko do gornych szczebelkow, taki z kolorowymi sowami. Koncem maja wypierzemy wykladziny i dywan,to przemeblujemy sypialnie i zmontujemy lozeczko, aby sie nie okazalo, ze nie zdazylismy i dziecko bedzie musialo spac w wozku:-Dalbo w lozeczku podroznym. Aha a kiedy umyje okna i wypiore firanki i zaslony to nie wiem, moze M sie da znowu namowic???
Szukam jeszcze lamki dzieciowej, jedna mi sie podoba ale cena zraza HABA Schlummerlicht Fredi 7594 | baby-markt.de
Moze znajde cos tanszego i tez takiego slodkiego. Jak bylismy w Ikei 2 razy nie bylo tej lampki dla dzieci co chcielismy i sie wkurzylam, ze juz nie chce z Ikei, bo prawie u kazdego taka lampka wisi
 
Ostatnia edycja:
hej dziewuszki!!!
łomatkoooo godzinę walczyłam z młodym, żeby zasnął!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:szok: :szok: w dzień pospał tylko 45 min, myślałam, że koło 20-stej padnie, ale gdzie tam!!!! ja już nie wiem co z tym dzieciem...Ostatnio było, że spał do 3 godzin nawet, sama go wybudzałam, a wieczorem o 21 zasypiał, dziś tak krótko spał i o tej samej padł:confused:
Nocka była nawet znośna, no ale na syropku jechał, to może dlatego....Gil się zmienił z czwórko-piatki na dwójeczkę, czyli wygląda na to, że końcówka. I dobrze, bo ileż można???? nooo ale mogłam se postanowić, że nie jem słodyczy to po dwóch dniach by mu przeszło,nie?;-)
Spróbuję poodpisywać, ale coś czuję, że połowy już nie pamiętam:sorry2::sorry2:
Gatto kurka...jak patrzę na zdjecia Cri, to ona mi się wydaje taki fajniusi pulpecik:blink: nie żeby była spasiona, ooo nie!!! tylko tak zdrowo, dziecinnie pulchna wygląda. Bynajmniej nie jest jakaś wychudzona czy mała!!! ale to Ty ją widzisz na codzień i jak coś zaobserwowałaś, to może idź do lekarza, tak dla pewności...a tamtym dzieckiem się nie sugeruj, bo 15kg w takim wieku no to za dużo chyba...Kaze dziecko w innym tempie się rozwija, je itp. Zresztą sama wiesz....Ojjj ja mam to samo, jak mi ktos powie, że Julek szczupły, to ja mam jakąś schize od razu, że go głodzę, czy źle karmię:sorry2: Nie powiem Ci na jaki rozmiar ma ciuszki, bo tu podają miesiącami, więc 12-18 wchodzi jeszcze. Buty ma 21,5-22....chyba, bo tu oczywiście inna numeracja, agielskie Nike ma nr 5, ale z innej firmy ma 5,5...Poza tym on jest wysoki, wyższy jest niż dzieciaki w jego wieku, te co znam oczywiście, ale on to ma po tacie i wujkach. Żaden nie schodzi poniżej 1.9m :-p
A co do jedzenia, kiedyś pytałam Cię, ale mi nie odpisałaś, bo mnie z kolei martwi picie mleka:sorry2:Ile mniej więcej dobowo Twoja Cri pije? kurka...jeszcze dwa tygodnie temu młody nad ranem pochłaniał 210ml, nawet się zastanawiałam czy mu nie zwiększyć na 240....a teraz albo nie wypije w ogóle, albo ledwo 70-90:szok: poza tym je dwa razy dziennie kaszkę po 150, według położnych jest ok, bo one twierdzą, że dziecko w jego wieku ma pić do 300ml dziennie plus nabiał. No ale mnie się coś wydaje, że to za mało.
Ahaa a waga małego to ok.12,5...w pampersie:-)
Muma hehe skąd wiem jaki miałaś prezent wieczorowo-nocny???? noo mam tez urodziny..czasem:-p A te perfumy to ja ubóstwiam dosłownie!!!!!!!!!!! to były moje pierwsze w życiu prawdziwe perfumy:tak: dostałam je od ówczesnego chłopaka, ale nie wiedziałam czy je przyjąć czy nie, bo ja już chciałam z nim zerwać:-p No i głupio by było, wziąć taki prezent i go olać....no ale mądre koleżaneczki mnie namówiły i wzięłam:sorry2: a jego rzuciłąm jakieś dwa tygodnie później:sorry2::-D
Ja tu piszę...ledwo pamiętam co miałam napisać, a Wy mi tu jeszcze dodajecie wpisy:wściekła/y:;-)
doczytałam....hehehe Muma to się Oli wykąpał w wodzie budyniowej:-D:-) a ja wczoraj mojego przez przypadek pomoczyłam. Brałam ekspresowy prysznic i on oczywiście musi mi asystować. No i jakoś wyleciała mi słuchawka od prysznica i cały strumień wody poszedł na łazienkę i na całego Julka. Lekko się zdziwił, ale że to była ciepła woda to się nie wystraszył, a nawet pomyślał, że się z nim bawię i zaczął mi wydzierać tą słuchawkę. Tak więc chcąc nie chcąc musiałam momentalnie spierniczać :eek:
Gatto no niezły akrobata ten Twoj Tymek!!! mój dziś tez zaliczył upadek z kanapy, ale my mamy polską wersalkę, to ona jest dość niska. Nic się nie stało, lekko się przestraszył. Odpukać żadnej krwi jeszcze nie było:-p
Aleksis super, że już jesteś na finiszu wyprawkowym, choć to fajne zajęcie było...z tego co pamiętam hehehe Okna, firanki to Ty sobie daruj póki co!!! żeby Ci nie przyszło na myśl skakać po parapetach. Noooo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! No a mandat...Kochana zdarza się najlepszym!!! a jakieś punkty karne wpadły?????????
Aha a co do lampki z Ikei, to fakt -prawie wszyscy ją mają..heheh my nieeee....Ale wiesz co...poczytaj sobie o niej, bo gdzieś widziałam artykuł, że te lampki swego czasu były wycofane, bo były przypadki śmierci dzieci (takich starszych troszkę), nie pamiętam dokładnie co tam było, ale że coś dzieci ciągnęły za kabel czy się owinęły nim..:eek:O ile w ogóle piszemy o tej samej:sorry2:
Kok.o jak Ewunia? widać zęby na horyzoncie??? a właśnie...już kiedyś się zastanawiałam...jak np. któremuś z dzieci żłobkowych idą zęby czy z innego powodu jest marudne i płaczliwe, to panie nosze je na rękach? bo my w domach to wiadomo...ale jak one tam mają kilkanaście dzieci...nooo tak się zastanawiam...

Nooo i Julek już się obudził z wrzaskiem:-(jezuuu wykończę się......eM poszedł do niego, zobaczę chwilę czy go uspokoi, jak nie, to będę musiała ja wkroczyć.
yyyy co ja to miałam....
ahaaa Muma powiedz mi jeszcze, w tym wózki Chicco London kółka są plastikowe? tzn, nie chodzi mi o same opony (czy jak to tam nazwać) tylko całe kółka. Odkupiłam ten wózek od Kasi, tylko mnie te kółka zastanawiają:confused: oglądałam ten Twój model i powiem Ci, że tak po zdjęciach to prawie identyczne, to mam nadzieję, że i ja będę zadowolana z niego.
Ok, muszę lecieć. Może jeszcze wpadnę jak go uspokoję. Jak nie to do jutra!!!!
 
Ej Muma Ty pijaczko jedna! W tygodniu kac? No wstydziłabyś się! Wytłumaczyłyby Cię tylko okrągłe urodziny..., ale nie 18te!


Aleksis
tak Katiuszki brak! I ciekawe jakie będzie miała wytłumaczenie! Lampka słodziuchna! Ja to mam taką zwykła, ale bardzo bardzo praktyczną. Z Fatboy'a. Świeci 6 godzin jeśli włączona non stop. Bez kabla, przenośna, ma 3 pozycje jasności. Polecam. Edison the Petit | Fatboy
 
jestem..choć nie wiem na jak długo. Póki co eM przy nim leży.
Nooo tere fere wytłumaczenie mam Kochana, ale uwierz mi, wolałabym go nie mieć. Masakra te zęby!!! już widzę, że teraz jest gorzej niż przy jedynkach i dwójkach:eek: i apetyt dużo mniejszy...ehhh o mleku nawet nie wspomnę...
Kuź...a Kaśki małemu ida dwie jedynka na raz i nawet się nie skrzywił, młeko ciągnie po 240 co 3-4 godziny,a ta wiecznie narzeka, jaka to umęczona przez niego, jak ma już dośc:cool: ehhhh szkoda gadać....
Muma a co to jest ta wiatrówka? wiatrówka -kurtka wiosenna to wiem....ale choroby takiej nie znam...:no:
nooo i se popisałam, lecę do niego, bo znowu wrzask:-(nooo będzie cudowna nocka.....
papapa
 
Katiuszka nie świruj no tutaj. Wiatrówka to ospa wietrzna. Nie znasz? A tej Kasi to chyba synek przeszkadza w ... życiu jak taka umęczona.

Leć do kawalera. Daj mu syrop albo czopa. U nas na razie 4rek nie widac. Choc ślini sie po pięty i żuje nawet moje buty,ale nie kwęczy.
Spokojnej nocki.
 
Gatto no niezły akrobata ten Twoj Tymek!!!

jakaś wymiana dzieci nastąpiła czy jak:-D:-D:-D
Aleksis nooo kasa na mandat musi pojsc a juz pół lampki byłoby:eek: BTW fajna i ładna ta lampka.
Katiuszka no współczucia z tym rykiem Juleczka, dobrze ze em pomaga. Oby szybko sie wyklarowało czy to ząbki.
Muma noooo fajowy prezent od rodzinki dostałaś. Teraz czas za autkiem sie rozejrzeć, kiedy jakies oglądanie?
Biedny Oluś, taki oblany mazią budyniową, heh. Trza bylo mu fote strzelić :sorry:
Gatto no ja za duzo sie nie wypowiem, bom mniej doswiadczona niz Ty ale pamietaj ze dziewczynki i chlopcy nieco w innym tempie sie rozwijaja!! Podczytaj dziewczynki co sugeruja;-)
Tere fere, odpoczelas trosze dzis od huty?
Gohson a Wy juz zaczynacie z emem staranka jakos? Trzymam mocno zacisniete&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

Mnie choroba dopadła, do d... sie czuje. Mam nadzieje ze Mieszko sie nie zarazi:-(
Młody zaczyna łapac sie za kolanka, za stopki, dzwiga głowe i ramiona do przodu.
Obroty z plecków na brzuszek to juz normalka.
Zebiska sie nieco uspokoiły na tyle ze syropku i masci nie stosuję. Jakby ucichło na tyle ze nie steka, nie popłakuje. Nadal wszystko pcha do buzi ale dziasła nie są nabrzmiałe:sorry:
Uciekam do łozka wygrzac sie, bo karmienie za niedługo mnie czeka to nawet oka nie zmruze...
 
Ostatnia edycja:
Ani@k tylko mnie nie dobij i nie mow, ze Patrys juz w 80 jest ubierany:-p Eee to chyba juz bylo pytanie:tak::-D
a co Patrykowi nie wolno??? :-p:-p:-p heh powiem więcej, właśnie Mu zakupy robię i ciuchy 86 zamawiam.. :-p ale ku pocieszeniu powiem że waży mało.. stosunkowo mało bo tylko 8,5 kg :sorry2:

Gatto no niezły akrobata ten Twoj Tymek!!! mój dziś tez zaliczył upadek z kanapy, ale my mamy polską wersalkę, to ona jest dość niska. Nic się nie stało, lekko się przestraszył. Odpukać żadnej krwi jeszcze nie było:-p
tiiaaa ;-):-)

Katiuszka nie świruj no tutaj. Wiatrówka to ospa wietrzna. Nie znasz? .
to ja chyba też ześwirowana bo pierwszy raz słyszę aby tak na ospę mówić.. serioooo :eek:
Szyszka hehe akrobata mały :tak: teraz to codzień inną nową umiejętność będzie pokazywał :tak:

u nas chyba dziś w końcu normalne słońce bedzie więc dłuuuugi spacerek się pewnie szykuje :tak:
pozdrawiam i miłego piąteczku dziewczynki :-)
 
reklama
ulennia a czemu tak często odwiedzasz gastroenterologa? Ja ostatnio też bywam, ale muszę dokładne badania zrobić, bo coś mi chyba wrzodziska wróciły, z tym, że teraz bóle nie chcą przejść po już prawie 3 miesiącach brania leków.
No i życzę Ci blizniąt...hehehehe A pielęgniarka to niezle ma zryty łeb skoro tak do Ciebie powiedziała. Nie powinna pracować w zawodzie

Wrzody żadna przyjemność:no:Mój Marek ma wrzody od lat,zawsze brał Ranigast,ale zaczął brać Controloc20,jest też mocniejsza 40.Sporo droższy,ale bierzesz go kilkanaście dni po jednej tabletce dziennie i ma spokój na kilka miesięcy.Ja miałam przepisany C40,bo miałam zmiany na dwunastnicy i helicobacter pylori.A przy moim Crohnie może być zajęty cały przewód pokarmowy.Ja mam prawostronne podżebrowe zapalenie jelita grubego,ale nie wiadomo co przyniesie czas.W sumie mam remisję od prawie 3 lat,ale dla potwierdzenia muszę zrobić sobie fiberosigmoidoskopię.Ale po moich kolonkach i gastroskopiach jakoś ciężko jest mi się zmusić:baffled:

Lece na zakupy:-)
Do póżniej dziewczyny;-)
 
Do góry